Şimdi Ara

İşlemcim ve soketim win11 çalıştırır mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba ben bilgisayarima windows 11 yüklemek istiyorum.işlemcim ve soket win11 kaldirir mi bunu sormak istedim.

İşlemci;

https://ark.intel.com/content/www/tr/tr/ark/products/43529/intel-core-i3-350m-processor-3m-cache-2-26-ghz.html

Soket;

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Socket_G1

Soket problem olmazsa ssd'yi yükseltip,pc'ye ram takviyesi yapabilirim.

Şu anda kullandiğim işletim sistemi win10 pro 1909

• mito1172 kullanıcısına yanıt

Bunu fixlediler dostum bu sorun aşıldı.başka bi yerde daha sordum pc'de en az 8gb ram olmali dediler bana.yoksa kasarmış pc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucuzlukavcisimezarciamca -- 11 Eylül 2021; 7:5:53 >
  • aşıldığını biliyorum hatta hazır tpm istemeyen iso larda var  MS sistem gereksinimlerinde en az 4gb ram diyor 8 gb olması daha iyi tabi de sen işlemci oluyor mu deyince yasal olarak kurulmaz onu demek istedim 

Hatta ben 11 yıllık sisteme deneyeceğim yarın bakalım ne olacak.  İşlemci Amd Phenom II X4 965 3.4GHz Soket AM3 Black Edition Anakart Asus M4A88TD-V EVO/USB3 AMD 880G/SB850 DDR3 2000(O.C.) Soket AM3 Ram de 16 gb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 11 Eylül 2021; 7:34:41 >

Hocam benim laptop'ta 10 senelik.bende 120gb ssd var ve 3gb ram var.işlemci'den sorun çıkmazsa sistemde değişiklik yapabilirim :) ama dediğim gibi bana söylenen sistemdeki rami 8gb yap yoksa hiç bulaşma dendi bana :) msdn sürün için konuşuyorum diğerleri boş ;)

İşlemciyi değiştirmem.önemli olan soket zaten.daha öncesinde kasa vardi bende.işlemci değiştim dual core vardı q6600 ile değiştirdim çok bi randıman alamadım o zamanlar win8 için değişiklik yapmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucuzlukavcisimezarciamca -- 11 Eylül 2021; 10:16:56 >
  • Selam dediğim sisteme kurdum şuan canavar gibi hızlı hatta w10dan bile hızlı diyebilirim 3 gb ram varsa tabi ki olmaz hatta tüm sistemler kasar  kararlı sürüm de şuan ki sürümden pek farklı olmaz bence. ama 3gb ram olmaz en az 8 gb yapman gerek

Hocam bendeki exper laptop şu an.ben teknik servisteki arkadaşlarla konuştum dedim böyle böyle 4+4 ram olur mu dedim.anakart üreticisi exper olduğu için biz tam bilemiyoruz deneme yanilma yapman lazim dedi.o biraz uzun iş senin anlayacağin :( hem bendeki ssd 120'lik.onu da 512 yapmam lazim ki o da extra bir maliyet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucuzlukavcisimezarciamca -- 11 Eylül 2021; 18:54:54 >
  • Boşta Ram yuvası varsa bulunurda aynen gerek yok uğraşmaya

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.