Şimdi Ara

işlemcim hd6970e darboğaz yapıyor mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • phenom II x4 965 4.2 ghz var yazılım mühendisi arkadas darboğaz yaptığını iddia etti hd6970e.. i7 olursa fps 15-20 daha artarmış..

bir de anakart da darboğaz yapıyomus anakartım 970-d3 2000 mhz öle biseydi.. kafama takıldı simdi gül gibi sistem, cok büyük sorun olusturur mu bu durum sizce?

• 4.2 de darboğaz yapmaması lazım aslında,oyunlarda test ettin mi,işlemci kullanımları ve gpu kullanım yüzdesi sana bu konuda yardımcı olabilir.965 ler kötü işlemciler değiller,benim tavsiyem hwinfo,msi afterburner gibi uygulamaları yükleyerek oyunlarda kontrol etmen olacaktır.i7 lik bir durum yok ortada yani :) Oynadığın oyunlarda gpu kullanımı %90 ların altına düşmüyorsa darboğaz yok demektir.

Edit:Eğer oynadığın oyunlardaki performanstan memnunsan yani seni rahatsız etmiyorsa,sorun yok demektir ama yukarıda belirttiğim gibi msi afterburnerı kurmanda yarar var eğer yüklü değil ise.Ayrıca işlemci tavsiyesi yanlış,niye yanlış ? Eğer işlemci değiştirilecek olsa i7 yi direk olarak hiç önermem,i7 oyun işlemcisi değil,hani elbette performans elde edersin ama aynı performansı i5 te verir fx 6300 de,bu saydığım iki işlemci son jenerasyon ekran kartlarında bile sıkıntı yaşamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kir$of -- 17 Mart 2013; 21:08:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kir$of

4.2 de darboğaz yapmaması lazım aslında,oyunlarda test ettin mi,işlemci kullanımları ve gpu kullanım yüzdesi sana bu konuda yardımcı olabilir.965 ler kötü işlemciler değiller,benim tavsiyem hwinfo,msi afterburner gibi uygulamaları yükleyerek oyunlarda kontrol etmen olacaktır.i7 lik bir durum yok ortada yani :) Oynadığın oyunlarda gpu kullanımı %90 ların altına düşmüyorsa darboğaz yok demektir.

Edit:Eğer oynadığın oyunlardaki performanstan memnunsan yani seni rahatsız etmiyorsa,sorun yok demektir ama yukarıda belirttiğim gibi msi afterburnerı kurmanda yarar var eğer yüklü değil ise.Ayrıca işlemci tavsiyesi yanlış,niye yanlış ? Eğer işlemci değiştirilecek olsa i7 yi direk olarak hiç önermem,i7 oyun işlemcisi değil,hani elbette performans elde edersin ama aynı performansı i5 te verir fx 6300 de,bu saydığım iki işlemci son jenerasyon ekran kartlarında bile sıkıntı yaşamıyor.

full hd de darboğaz yapmaması lazım. testlere bakmak lazım.

play claw kur işlemci %100e vurduğu halde ekran kartı %60-70 lerde kalıyorsa o zaman darboğaz vardır. anakart darboğazı nasıl anlaşılır bilimiyorum hiç duymadım sallama olabilir.misal bazı oyunlar optimize özürlü oluyor. illa işlemciye yük bindiriyor ekran kartı az kullanıyor. ekran kartı ağırlıklı kullanan oyunlarda full hd de test etsen daha net karar alırsın ama o işlemci o karta sıkıntı yapmaması lazım. misal crysis 3de ultra hihgda test et.

• Biraz kulaktan dolma ve sıkmış gibi geldi. 7950ye kadar tam besliyor 4ghz 965.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

Orijinalden alıntı: Kir$of

4.2 de darboğaz yapmaması lazım aslında,oyunlarda test ettin mi,işlemci kullanımları ve gpu kullanım yüzdesi sana bu konuda yardımcı olabilir.965 ler kötü işlemciler değiller,benim tavsiyem hwinfo,msi afterburner gibi uygulamaları yükleyerek oyunlarda kontrol etmen olacaktır.i7 lik bir durum yok ortada yani :) Oynadığın oyunlarda gpu kullanımı %90 ların altına düşmüyorsa darboğaz yok demektir.

full hd de darboğaz yapmaması lazım. testlere bakmak lazım.

play claw kur işlemci %100e vurduğu halde ekran kartı %60-70 lerde kalıyorsa o zaman darboğaz vardır. anakart darboğazı nasıl anlaşılır bilimiyorum hiç duymadım sallama olabilir.misal bazı oyunlar optimize özürlü oluyor. illa işlemciye yük bindiriyor ekran kartı az kullanıyor. ekran kartı ağırlıklı kullanan oyunlarda full hd de test etsen daha net karar alırsın ama o işlemci o karta sıkıntı yapmaması lazım. misal crysis 3de ultra hihgda test et.

Zaten anakart darboğazı denen bir durum çok önceki anakart işlemci uyumu olayında var.Ha bazı ucuz modeller vardır,mimari olarak limitlerine hemen ulaşır,bileşenleri kötü olduğu için o.c yapsan bile bir türlü yüksek hızlarda stabilite yakalayamazsın.Yoksa eskilerdeki işlemcinin güney köprüsüne pci arayüzü ile bağlanıpta ona göre limitlenme olayı zaten kalmadı.Şu an gerek AMD gerek Intel mimari olarak zaten hafıza kontrolünü bileşik olarak sunuyor.Zaten günümüzde birçok markanın anakartı benzer yapılara sahip oldu,o.c kabiliyeti birçok markada arttı.Bunu anlatan kim ise bayağı eskiden kalan bir hikayeyi hortlatmış.

Edit:Fsb şimdilerde zaten adı geçen bir kavram olmadığı için eskilerde Cpu ların fsb hızları üstlerinde yazardı ona göre zaten anakart seçiminde rol oynardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kir$of -- 17 Mart 2013; 23:23:56 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.