Şimdi Ara

İşlemcim alev alev

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bi kaç gündür bi sıkıntıyla karşı karşıyayım.League of Legends oynuyorum bilgisayarda genellikle ve son bir kaç gündür oyunda görüntü donuyor ve ses takılıyor bu yaklaşık 1 dakika kadar sürüyor kapatmaya çalışırsam bilgisayarı zorlarsam reset atmadan düzelmiyor internette biraz araştırdım öncelikle oyundan kaynaklandığını düşündüm çünkü başka oyunlarda sıkıntı olmuyordu.Fakat oyunu sildim yükledim vs. fakat yine aynı ama başka oyunlarda hala olmuyor tabi ve internette yaptığım araştırmadan sonra işlemcide bi sıkıntı olabileceğini öğrendim veya bilgisayarın içi tozlanmıştı.Bilgisayarın tozunu alırken işlemciye elimi vurdum daha doğrusu vuramadım direk yandı işlemciden kaynaklanan bi sıkıntı olduğunu düşünmeye başladım ve sanırım ki öyle işlemcinin ısınmaması için ne yapabilirim ve bu kdar ısınması normal mi yoksa işlemcide sizce bi sıkıntı yok mu ? daha rahat yardımcı olabilmeniz için Bilgisayarın özellikleri :

İşlemci : AMD athlon X2 Dual Core processor 5200+ 2.70 GHz
    Ram : 4 GB DDR3
    Ekran Kartı : Ati Radeon 3870 Series 512 mb 256 bit
    İşletim Sistemi : Windows 7

• işlemci macunu veya fandan dolayı bu kadar sıcak olabiir. hw den bir ss atarsanız işlemci sıcaklıgıyla ilgili yardımcı olabilirm.
  • var mı başka bir çözümü olan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 55_halojen

işlemci macunu veya fandan dolayı bu kadar sıcak olabiir. hw den bir ss atarsanız işlemci sıcaklıgıyla ilgili yardımcı olabilirm.

buradan yükledim belki başka bi bakan olur da yardımı dokunur diye
     İşlemcim alev alev

• fan normal bir şekilde çalışıyormu ? oyunu acınca bu hale geliyorsa arkaplanda calısan cok uygulama var gibi duruyor. bilgisayarda cok yüklü ağırlaştırabilecek photoshop C# türü programlar varmı ?
  • quote:

fan normal bir şekilde çalışıyormu ? oyunu acınca bu hale geliyorsa arkaplanda calısan cok uygulama var gibi duruyor. bilgisayarda cok yüklü ağırlaştırabilecek photoshop C# türü programlar varmı ?

evet fanlar normal çalışıyor arkaplanda çalşan bayağı bir uygulama var evet
  • quote:

sorun yarıyarıya belli oldu gibi :) uygulamaları kapat öyle dene birde sorunun kesin orda oldugunu bilelimki ilerde başka sorun türemesin . sorun çözülürse buraya yazarsan sevinirim . kolay gelsin iyi akşamlar

teşekkür ederim öncelikle ve tozu temizledikten sonra bi sıkıntı çıkmadı henüz gayet normal bilgisayar donma takılma vs. yok
  • dün bir sıkıntı çıkmadı fakat donma sorunları devam ediyor sizce sıkıntı nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kelise

dün bir sıkıntı çıkmadı fakat donma sorunları devam ediyor sizce sıkıntı nedir ?

sorun çok açık hala diyorsun ki varmı başka önerisi olan ısınan işlemciye napacan yazılım olacak yazılımdada işlemciyi soğut tuşu olacak basacan soğuyacakmı bunun yolu yordamı bellidir işte termal macunu yenilersin fanını yenilersin daha iyi birşey alırsın. bilgisayara temizlik yaparsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

dün bir sıkıntı çıkmadı fakat donma sorunları devam ediyor sizce sıkıntı nedir ?

sorun çok açık hala diyorsun ki varmı başka önerisi olan ısınan işlemciye napacan yazılım olacak yazılımdada işlemciyi soğut tuşu olacak basacan soğuyacakmı bunun yolu yordamı bellidir işte termal macunu yenilersin fanını yenilersin daha iyi birşey alırsın. bilgisayara temizlik yaparsın.

hayır sadece lolde olması dikkatimi çekiyor sadece başka bi oyunda olsa tamam ama direkt olarak işlemciye atmak istemiyorum suçu
  • quote:

hayır sadece lolde olması dikkatimi çekiyor sadece başka bi oyunda olsa tamam ama direkt olarak işlemciye atmak istemiyorum suçu

lol biraz ekran kartı ister diğer oyunlar hepten istemeyenmi yoksa lolden üstün oyunlarmı ?
  • quote:

quote:

lol biraz ekran kartı ister diğer oyunlar hepten istemeyenmi yoksa lolden üstün oyunlarmı ?

hepsi lolden üstün world of warcraft, assassin's creed 3 black ops tarzı oyunlar oynuyorum.
  • quote:

quote:

quote:

hepsi lolden üstün world of warcraft, assassin's creed 3 black ops tarzı oyunlar oynuyorum.

o zaman oyuna özgü birşeydir araştır lol forumlarında
  • quote:

quote:

quote:

quote:

o zaman oyuna özgü birşeydir araştır lol forumlarında

sorunu çözdüm hard disk kablolarında sıkıntı varmış sanırım kablolarla oynayınca sıkıntı çıkmadı hiç

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.