Şimdi Ara

İşlemcilerdeki DX 11 12 ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Yenı Nesıl DirectX12 Oyunları Dx12 Kalıtesınde Performansında Oynayabılmemız için İşlemcimizinde Dx12 Destekli Olması Gerekiyormu ? Ekran Kartı Dx12 Destekli Yenı Gelecek Olan. Yorumlar İçin Tesekkurler.

• Eğer 3-D almak için sadece Ekran kartı GPU su kullanıyorsan, işlemcinin Directx desteğinin bir önemi kalmıyor çünkü CPU'nun grafik ünitesini kapatmış oluyorsun. Zaten eski nesil işlemciye sahip olanlarda DOOM gibi Directx12 oyunlarını grafik kartları Directx12 destekliyorsa çatır çatır oynuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEFRIT

Eğer 3-D almak için sadece Ekran kartı GPU su kullanıyorsan, işlemcinin Directx desteğinin bir önemi kalmıyor çünkü CPU'nun grafik ünitesini kapatmış oluyorsun. Zaten eski nesil işlemciye sahip olanlarda DOOM gibi Directx12 oyunlarını grafik kartları Directx12 destekliyorsa çatır çatır oynuyorlar.

Hocam yani diyorsunki o islemcideki dx12 islemcinin kendi icindeki gpu sunun dx12 si :D onun disinda dx12 icin dahili ekran kartlarinin dx12 destekli olmasi gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet ekran kartının dx12 desteği olması yeterli dx12 oyunlarını oynayabilmek için. Yine VULKAN içinde aynı şey geçerli, ekran kartında vulkan desteği olması yeterli, vulkan destekli oyunları oynayabilmek için. DX 12, içinde AMD RX 400 serisi yada Nvidia 1000 serisi kart alman yeterli, ne kadar üst model almaya çalışırsan performansda dx12 de bir o kadar artar.
  • + windows 10 gerekli dx 12 kullanmak için

• quote:

Orijinalden alıntı: AnNka-tr

+ windows 10 gerekli dx 12 kullanmak için

Hocam zaten wın 10 son surum kullanıyorum. Sıstemım ımzada sadece işlemcilerlede alakalı mı dıye dusundum. Zaten i5 4440 ın ıcındede Dx12 li Intel gpu varmıs. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: BYGURSEL58

quote:

Orijinalden alıntı: AnNka-tr

+ windows 10 gerekli dx 12 kullanmak için

Hocam zaten wın 10 son surum kullanıyorum. Sıstemım ımzada sadece işlemcilerlede alakalı mı dıye dusundum. Zaten i5 4440 ın ıcındede Dx12 li Intel gpu varmıs. :D

O zaman sorun yok

• İşlemciler komut setleri ile çalışır, yazılım katmanlarıyla alakaları yoktur. Bu tip işlerde yazılım ve gpunun mimarisi devereye girer.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.