Şimdi Ara

İşlemci turboosttan çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar Merhaba. Lenovo Y50-70 kullanıcısıyım. Bilgisayar bakımlarım yeni yapıldı. Format yeni atıldı. Tüm sürücüler elle en güncel şekilde yapıldı. Ayarlar yüksek performansa alınıp, işlemci güç ayarları %100e alındı. Nvidia denetim masasından yüksek performans ayarı yapıldı. Isı değerleri ise gayet normal. Şimdi sorunuma geçelim. İşlemcim boşta iken, 3.40 ile 3.50 GHZ arası çalışıyor. Ancak oyuna girdiğim zaman 2.49 sabitleniyor. ThrottleStop programı ile hız aşırtma yaptım. 3.50 GHZ'de oyun içi 97 98 dereceleri buldum ama muazzam bir performans aldim. Dedim ki 3 GHZ ye sabitleyeyim bu seferde mavi ekran hatası aldım, sistemim çöktü.. Ben bu sorunları ne ve nasıl şekilde çözebilirim.

İşletim sistemi: Windows 10 home 64 bit
    8 GB RAM 1600 Mhz Tek
    4710HQ İ7 işlemci 2.50 GHZ turboboost 3.50
    GTX 860m ekran kartı
    İntel HD 4600 onboard

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Maalesef çözüm yolu yok. Yazılımsal olan Throttle kapatılabir fakat Donanımsal Throttle kapatılamaz.
    Çözüm olarak söylemiyorum fakat Anakartın Üzerinden BIOS çipini CH341A tarzı EEPROM Programmer ile okutup ME(Management Interface) Modülü üzerinde değişiklik yaparak belki belki Throttleyi kapatabilirsin(Tavsiye etmiyorum). Bilgisayarının bozulma ihtimali çok yüksek.
    https://drive.google.com/file/d/1geaMdGCQQCg4wB0hxHKvRbeOI-59IoUI/view?usp=sharing
    Intelin ME modülünü düzenlemek için sunduğu modülün linkini paylaştım. BIOS üzerinde Advanced menülerini açsanda hiçbir işe yaramıyor. ME modülü üzerinde olması büyük ihtimal.

• Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.