Şimdi Ara

İŞLEMCİ TERCİHİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2.CONROE 6300

BU İKİ İŞLEMCİDEN HANGISI OVERCLOCKSUZ DAHA PERFORMANSLI VE HIZLI ARKADASLAR

• arkadaşım E6300 derim
  • quote:

1. Amd X2 4600 S939

2.CONROE 6300

siz galiba yenisiniz
    forumda birçok test bulabilirsin e6300 ile ilgili
  • quote:

Orjinalden alıntı: trkocaer

quote:

1. Amd X2 4600 S939

2.CONROE 6300

siz galiba yenisiniz
    forumda birçok test bulabilirsin e6300 ile ilgili

YENİ FALAN degılım ne alak? overclocksuz performansları benım ıcın cok onemlıdır cunku benım overclockla ısım yok. evet conroelar cok ovuluyor lakın 6300 conroe ıcın gırs ıslemcısı bu yuzden 4600 dual coredan dahamı hızlı merak ettım. bu konuda herkes bırseyler soyluyro kulaktan dolma bılgılerle. forumda konuya hakım bu ıslemcılerı kullanmıs ınsanların yorumları benım ıcın dahada gecerlıdır.

• valla arkadasım benim edindiğim bilgilere göre INTEL core duo serisi ile AMD ye toz yutturdu. Su anda AMD kullanıyorum bende e6300 alacam, Board olarakta MSI neo düşünüyorum.
  • peki arkadaşlar bende yakında yeni bi sistem almayı düşünüyorum ve bu cift cekırdek konusunda hiçbişey bilmiyorum

mesela benim bilmek istediğim şey
    core duo 2 2,13 ghz bi işlemci p4 3,0ghz işlemciye göre ne kadar hızlıdır onun iki katı hıza çıkabilirmi?
  • p4 3.0 90 nm bıldıgım kadarıyla ve conroelar 65 nm. en onemlısı conroelarda L2 AVantajı var. cok farklı bır mımarı gercekten ıyı sonuclar verıyor. 3.0 ıslemcıye yaklasık 1.5 kat hızlıdır. ama amd 4600 de yabana atılır bır cpu degıl

o yuzden 6300 ıle 4600 dual core ıslemcının overclocksuz performansını merak ettım
  • dostum o zaman sana tavsiyem tomshardware sitesine girip ordan e6400 le 4600 zü karşılaştır
    e6300 ü 2.1 hızına getirirsin aynı performansı alırsın ama hiç araştırma yapmamışın biraz araştırma yap istiyosan
    bizede sonuçları bildir
  • quote:

Orjinalden alıntı: trkocaer

dostum o zaman sana tavsiyem tomshardware sitesine girip ordan e6400 le 4600 zü karşılaştır
    e6300 ü 2.1 hızına getirirsin aynı performansı alırsın ama hiç araştırma yapmamışın biraz araştırma yap istiyosan
    bizede sonuçları bildir

dostum o karsılastırma lınkını bulamadım tomshardwarede. o lınkı yapıstırırmısın buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLityWoRLD -- 30 Ekim 2006; 14:03:05 >
  • http://www23.tomshardware.com/cpu.html?modelx=33&model1=433&model2=467&chart=167
    2 tane 4600 var birisi 939 soket ddr400
    diğeri ise 940 soket oda ddr2 yi destekliyor burdan karşılaştır
    ama önerim e6300 dür
  • bana 939 1.35v olan lazım o ıkısının performansını merak edıyorum cok saol dostum
  • nedenini söylemeyi unutmuşum
    e6300 biraz oc. ile fx60-62 farketmez kafa kafaya dır
    hatta 2.8-3.0 yap çok rahat çıkar ve x6800 seviyesine yakın performans elde ediyorsun
    verdiğim linkten x6800 ün performansına bak elde edeceğin perfomansı gör
  • nedenlerı bılıyorum hocam benım ıcın overclocksuz hangısı daha hızlı o onemlı ve dıger krıterde hangısı daha ıyı overclocka yatkın carpanlar olarak.

6400 bunun ıcın ıdeal gıbı duruyor.

karar verdım beyler tesekkurler amd elveda
  • Merhaba,

AMD x2 4600 vs. E6300-E6400 olarak bakarsak; Eğer elinizde s939 parçalar varsa kesinlikle E6300 ya da E6400 ile Intel tababına geçiş yapmanız çok anlamsız olacaktır. Eğer parçalar sıfırdan toplanacaksa, bir upgrade düşünülmüyorsa o zamanda fiyat devreye girer hangi sistem daha uygun fiyatlı ise onu alabilirsiniz. Burada önemli olan O/C kriteridir, O/C yapmayacağım diyorsanız yukarıda dediğim gibi fakat ben O/C yaparım derseniz benim önerim de Core 2 Duo serisi olacaktır.

Tşk,

Hicks
  • Bebnce o.c yaparsan E6300 ama yapmam demişsin bu yuzden Am2 4600 öneririm.Tamam E6300 o.c oldugunda Fx60'ı bile tanımıyor ama o.c siz ustun gelecegine inanmiyorum.
    Core 2 duo ların üstünlügü ne L2 nede 65 nm olamsında cünkü Pentium D945 hem 65 nm hemde L2 4 Mb ama yinede E6300 gibi degil core2dou ları bu kadar iyi yapan intelin netburst yapısından vazgeçip tamamen farklı biryol izlemelerinden kaynaklanıyor...
  • GÖNLÜM AMD DEMEK İSTERDI AMA CONREO E6300 VARKEN AMD SİSTEME PARA VERİLMEZ 64BİTTE AMD İŞLEMCİLERI DAHA İYİ DİYORLAR SADECE
  • quote:

Orjinalden alıntı: hicks

Merhaba,

AMD x2 4600 vs. E6300-E6400 olarak bakarsak; Eğer elinizde s939 parçalar varsa kesinlikle E6300 ya da E6400 ile Intel tababına geçiş yapmanız çok anlamsız olacaktır. Eğer parçalar sıfırdan toplanacaksa, bir upgrade düşünülmüyorsa o zamanda fiyat devreye girer hangi sistem daha uygun fiyatlı ise onu alabilirsiniz. Burada önemli olan O/C kriteridir, O/C yapmayacağım diyorsanız yukarıda dediğim gibi fakat ben O/C yaparım derseniz benim önerim de Core 2 Duo serisi olacaktır.

Tşk,

Hicks

aradıgım cevap buydu hocam. saolasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: [ReaLityWorLd]

p4 3.0 90 nm bıldıgım kadarıyla ve conroelar 65 nm. en onemlısı conroelarda L2 AVantajı var. cok farklı bır mımarı gercekten ıyı sonuclar verıyor. 3.0 ıslemcıye yaklasık 1.5 kat hızlıdır. ama amd 4600 de yabana atılır bır cpu degıl

o yuzden 6300 ıle 4600 dual core ıslemcının overclocksuz performansını merak ettım

peki 6300 yerıne amd alsak aynı performansı veren fiyat farkı ne kadar olur
    cahilliğimi mazur görün bu konuda hiçbişey bilmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: maniac1987

quote:

Orjinalden alıntı: [ReaLityWorLd]

p4 3.0 90 nm bıldıgım kadarıyla ve conroelar 65 nm. en onemlısı conroelarda L2 AVantajı var. cok farklı bır mımarı gercekten ıyı sonuclar verıyor. 3.0 ıslemcıye yaklasık 1.5 kat hızlıdır. ama amd 4600 de yabana atılır bır cpu degıl

peki 6300 yerıne amd alsak aynı performansı veren fiyat farkı ne kadar olur
    cahilliğimi mazur görün bu konuda hiçbişey bilmiyorum

eger elınde 4600 varsa upgrade yapıcaksan gerek yok. ama sıfırdan alıp overclockta kullancaksan conroe 6300 almalı hocam. gelen yorumlar bu yonde anladıgım kadarıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLityWoRLD -- 30 Ekim 2006; 15:17:58 >

• 6300
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.