Şimdi Ara

İşlemci Sıcaklığı ve Çekirdek Sıcaklığı Arasındaki Fark_? FX-8350

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, aida64 programıyla baktığımda işlemci ve çekirdek sıcaklıkları arasında ortalama 10 derece fark görüyorum. Oyunların içerisinde sıcaklık takibi yapan programlar genelde çekirdek sıcaklığını baz alıyor burada bir sorun yok ama prime95 testinde işlemci sıcaklığı 75 geliyor çekirdekler ise 55-57 derecelerde geziyor, uzun süre yapsam belki dahada aratacak. Sizce bu normalmi arkadaşlar , hangi sıcaklığı göz önünde bulundurmalıyım, eğer işlemci sıcaklığını göz önünde bulundurursam biraz yüksek, çekirdek sıcaklıkları normal gibi geliyor bana. yorumlarınızı bekliyorum teşekkürker.

aşağıda sıcaklık değerlerini gösteren bir resim ekledim, sistem boştaki sıcaklıkları...:

İşlemci Sıcaklığı ve Çekirdek Sıcaklığı Arasındaki Fark_? FX-8350

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukayl06 -- 5 Temmuz 2015; 23:37:44 >

• ukayl06 kullanıcısına yanıt
    cpu sıcaklığının çekirdek sıcaklıklarından yüksek olması gayet normal. dikkate almanız gereken cpu sıcaklığıdır. ancak prime tesitindeki sıcaklığınız biraz yüksek. günlük kullanımda render yapmadığınz takdirde işlemciyi prime kadar zorlayamayacağınız için sıcaklıklarınızda bu kadar yükselmeyecektir. ama genede bu değer yüksek. stok fan kullanıyorsanız farklı bir soğutucu kullanabilirsiniz. ayrıca boşta sıcaklığınızda yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkbozkus -- 5 Temmuz 2015; 0:40:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkbozkus

cpu sıcaklığının çekirdek sıcaklıklarından yüksek olması gayet normal. dikkate almanız gereken cpu sıcaklığıdır. ancak prime tesitindeki sıcaklığınız biraz yüksek. günlük kullanımda render yapmadığınz takdirde işlemciyi prime kadar zorlayamayacağınız için sıcaklıklarınızda bu kadar yükselmeyecektir. ama genede bu değer yüksek. stok fan kullanıyorsanız farklı bir soğutucu kullanabilirsiniz. ayrıca boşta sıcaklığınızda yüksek.

Valla bende anlamadım, yarın termal macun alıp yeniden macun sürüyüm bakalım fark olacakmı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.