Şimdi Ara

İşlemci-RAM-Ekran Kartı Uyumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
21.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben işlemci, ekran kartı ve RAM alacağım. İşlemcinin anakarta uyum olarak bir uyum gereksinimi var mı? Yani her anakarta her işlemci takılır mı? RAM' i hallederim de, ekran kartına, örneğin ddr3 anakarta gddr3 128 bit dx11 olan bir ekran kartı takılabilir mi? Eğer iyi bilgi alırsam bir de bir sistem söyleyeceğim de, siz de yorumunuzu yaparsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• http://www.teknobiyotik.com/akilli-pc-sihirbazi.html
    bu siteden uyumlu bir bilgisayar toplayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MisterMaster

Ben işlemci, ekran kartı ve RAM alacağım. İşlemcinin anakarta uyum olarak bir uyum gereksinimi var mı? Yani her anakarta her işlemci takılır mı? RAM' i hallederim de, ekran kartına, örneğin ddr3 anakarta gddr3 128 bit dx11 olan bir ekran kartı takılabilir mi? Eğer iyi bilgi alırsam bir de bir sistem söyleyeceğim de, siz de yorumunuzu yaparsınız.

Kardeşim bütün parçaların uyumlu olması için gerekenler:
    İŞLEMCİ:işlemci modelleri vardır 2011 soket am3 soket am3+ soket işlemci alırken anakartında bu soketlere uygun olmasına dikkat edersin mesela am3 işlemciye am3 anakart alınır.
    RAM:ram alırken şu anda ddr2 ve ddr3 kullanımda ddr3 anakarta ddr3 ram ddr2 anakarta ddr2 ram olur.
    EKRAN KARTI:ekran kartı alırken iki seçenek vardır artık ekran kartlarının %90 ı PCI-E zaten artık anakartlar PCI-E üretiliyor agp eskidi yani ekran kartında ddr diye birşey yoktur ddr2 ye ddr5 ekran kartı olur bir sorunda olmaz

• Her anakarta her işlemciyi takamazsın. Şu an 2 markanın popüler 6 farklı soketine uyan işlemciler var piyasada. İhtiyacını ve bütçeni belirtirsen mutlaka fikri olan, öneride bulunanlar çıkar.
  • Ati raden hd 5570 2gb ekran kartı, intel core i3 2330m 2 buçuk 3 buçuk arası ghz, 4gb ram /uygun anakart ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MisterMaster

Ati raden hd 5570 2gb ekran kartı, intel core i3 2330m 2 buçuk 3 buçuk arası ghz, 4gb ram /uygun anakart ?

kardeşim bütçeni söylersen güzel bir sistem kurabiliriz
  • i3 alacağına amd topla. İntel alanlar genelde içlerini rahatlatmak için alıyor. (ben gibi) Ama o i3 den zaten pek birşey bekleme amd al derim eüer 200lira vereceksen işlemciye
  • i3 2100 bile arkadaşın işini götür o kartla amd işlemcilerde pek ucuz sayılmaz Phenom II 965 de iyi olur
  • zaten intelden fazgeçtim, a6-3500 lere bakıyorum amd nin
  • SLM ARKADASLAR ACİL Bİ SORUN VAR asus p4s-x ANAKART İLE 128 MB G-FORCE EKRAN KARTI UYUMLU OLURMU...BİLGİSİ OLAN VARMI
  • arkadaşlar forumda yeniyim.ben ekran kartı alacam işlemcim amd athlonx2 240 processor 2.80 ghz ne önerirsiniz tek oynadıgım oyun league of legends düşündügüm kart nvidia gt 720http://www.vatanbilgisayar.com/asus-r7-240-gddr3-2gb-128bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html ana kartımda gigabyte GA-MA74GM-S2H. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  • Amd Fx 6100 ve Msi gtx 750 ti ve 4gb 1600 ddr3 mhz ram uyumlu mu acaba ve bunlara uygun bir anakart tvsiye eder misiniz ? 2. Fln fark etmez Sınır 150 TL Tesekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar size bir şey soracağım ben bilgisayar toplayacağım fakat uyumlumu değilmi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim
    FRISBY FC-8860G 500W MidT ATX SİYAH KASA
    MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 DVI&VGA Anakart
    MSI GTX960 GAMING GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
    Intel Core i5 6402P Soket 1151 2.8GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
    CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 2400MHz CL11 Ram
    Kingston 240GB V300 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 450MB / Yazma 450MB)
  • amd hd 6670 göre darboğaz etmiyecek işlemci söyler misin abilerim :d

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.