Şimdi Ara

İşlemci Performansını Ölçün ( İlginç Asal Sayı Testi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
282
Cevap
2
Favori
31.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc_karizma

intelliler bosuna sevinmesi, bariz torpil gecio bu program.

arkadaşım yaşın kaç bilemiyorum ama p4 zamanında kullanılan bir test yazılımını elmas bulmuş gibi konu açarak paylaşıyorsun sonuçlar hoşuna gitmeyince de şöyle böyle diyorsun. Yani amd liler iyi sonuç verdiğinde sen sevinecektin tersi olunca böylemi yorum yapıyorsun ?

Süper pi diye bir yazılım daha var, onunda benim nazarımda fazla bir espirisi yok ama en azından asal testten biraz daha gelişmiştir. Hyper Pi sürümünü bulursan çok çekirdekli işlemcileride test edebilirsin. Ama şunuda baştan söyleyeyim ki hemen sevinme, o programda intellilere torpil geçiyor (muş).

O da olmadı PassMark kullan diyeceğim ama malesef oda seni sevindirmeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 28 Mart 2010; 7:17:43 >
  • İmzamdaki sistemle 8 saniyede.
  • Tek çekirdek kullanıyor program sadece.. 4'ünü de aynı anda çalıştırdım, sonuç 12 sn, 13 sn, 13 sn, 11 sn.

İşlemci Performansını Ölçün ( İlginç Asal Sayı Testi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer.f -- 28 Mart 2010; 12:37:07 >
  • direk Mhz ile ile alakalı
    8 saniye de bitti, 3.9 ghz....

3900 * 8 = sabit bir değer

işlemci hızını 2600 (default) yapsama 12 sn çıkmalı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironblood19 -- 31 Mart 2010; 7:15:28 >
  • çok iddialıyım benden düşüğünü bulamazsınız.hodri meydan varsa benden daha düşük yapacak buyrun kapışalım :))))))

nası bi sistem bunu yapabilir diye merak edenler benimkine pek sistem denemez ama sistem kutusuna tıklayıp görebilirler :))))
  • Amd X2 6000+ ................ 44 saniye
  • q8200 + 4g ram =12sn
  • 9950 ile 46sn ms-dos da intel kazanir tabi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Damned91 -- 31 Mart 2010; 17:12:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Damned91

9950 ile 46sn ms-dos da intel kazanir tabi :D

hocam bi yanlışlık olmasın? niye o kadar uzun sürdü test? işlemcimiz aynı fakat bende 11 sn sürüyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke

oooo galiba bu programin ilk versiyonlarindan biri cunku yazilirken, ozellikle Intel'in daha iyi cikmasi saglanmisti. sonra duzeltilmisti.. bunun bir yeni versiyonu olmasi lazim yanlis hatirlamiyorsam..

P8700 13sn'de hesapladı.
  • anakartım bozuk ondan :D desteklemio en fazla 125w verio benim phenom 140w yiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Damned91

anakartım bozuk ondan :D desteklemio en fazla 125w verio benim phenom 140w yiyor

ya ben 9550 intel anladım, phenom 950'miş sizinki, pardon
  • p7450 dede 16 sn sürdü...
  • Core2Duo T7500 --> 14 sn
  • E5300@3.8ghz 8 sn..
  • 12 saniye.
  • phenom II x2@x4 3600 34 saniye çıktı. Nadiren adlı kullanıcını testi de AMD leri seviyordu. Bu test AMD yi sevmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showstopper41 -- 1 Nisan 2010; 5:57:34 >
  • 1 ile 250000 arasinda 22044 tane asa

Asal sayilar 58 saniyede hesaplandi

işlemci p4 3.2 ghz
    ram 1+1 gb ddr-2 667 mhz
  • quote:

Orijinalden alıntı: showstopper41

phenom II x2@x4 3600 34 saniye çıktı. Nadiren adlı kullanıcını testi de AMD leri seviyordu. Bu test AMD yi sevmiyor

süper pi de aynen bu şekilde intel-sever bir yazılımdır... benim yazdığım programcık ise sadece matematiksel işlemler yapıyor iterasyonla... orada kodu da vermiştim.. ve amd'ler önde o testin sonuçlarına göre...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.