Şimdi Ara

İşlemci olmadan Pc calişir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
19.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar sistemden İşlemciyi cikartsak ? (diger bütün parcalari dursa) ve power tusuna basarsak eger ekrana herhangi bi görüntü gelir mi gelmez mi ? () misal bios ekranı vs gibi

• Hiçbir görüntü gelmez, zaten hata sinyali verir.
  • İşlemcide sesle uyarı vermez vermez hocam bilgisayar açılır ama görüntü gelmez sesle uyarı vermez.Ram çıkartırsan veya ekran kartı bozuk olursa o zaman sesle uyarıyor.
  • nerden bulurusnuz böyle abes soruları.... yok abes değilse dene gör.
  • İşlem yapacak bir parça olmadığından hiç bir şekilde açılacağını düşünmüyorum.
  • Bence çalışır, hiç sorun olmaz. Eğer daha verimli kullanmak istersen RAM'de kullanmayabilirsin
  • imkansız
  • Hatırladığım kadarıyla açılıp şu şekil bişey yazması lazım ekrana " _|_ " tırnak işaretleri yok...
  • güzel soruymuş DH ayın sorusu seçilmesini istiyorum!!!!vallaha motorsuz araba gider mi gibi bi soru bu hocam nie sordun ki bu soruyu hani merakından falan mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cold1 -- 27 Mart 2009; 3:12:46 >
  • Motorsuz araba gider :) ittirirsen CPU olmadanda işlemleri kağıt kalemle yaparak bu açığı kapıyabilirsin ..
  • Konuyu açan arkadaşı rencide etmek için cevap yazan kişiler... Çok mu zekisiniz ? veya herşeyi çok mu biliyorsunuz?
    Genel bir laf vardır, " bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır " .

saçma sapan yorumları yapıp milleti kışkırtmayın.

Konuyu açan arkadaşım , birkaç anlamlı cevap gelmiş.. Sisteme elektrik verdiğnide olağan birşekilde calısır gibi gözükecektir ama asıl olaylar işlemcide başlayıp - bittiği için sadece o görünümde kalacaktır. Ekrana görüntü gelnez + bios tarafından hata mesajı ile uyarılırsın..
  • Muhtemelen arkadaşı soru sorduğuna pişman ettiniz. Tebrikler yani. Bu tutumunuz neye yaradı? Bilgisi olmadığı bir konuda fikir isteyen, bir şeyler öğrenmeye çalışan arkadaşımıza yardım etmek yerine onu yerdiniz. Ne geçti elinize?

Arkadaşlar bu şekilde burada sadece ego tatmini yapılır. Biri geliri yardım ister, vay haline. Gerçi bu insanların kişilik ve karakterleri ile de orantılı. Siz doğduğunuzda bilgisayar kullanmayı bilerek mi doğdunuz? Konuşmaya başlamadan klavye mi kullanmaya başladınız?

Arkadaşım, merkezi işlem birimi (CPU - işlemci) olmadan gelen veriler işlenmez. Yani şöyle düşünün, bir insanın beyni olmadan görüp algılamaya çalışması gibi olur.

Kimi anakartlarda işlemci ile ilgili uyarı sesleri mevcuttur. Hepsinde var mıdır yok mudur tam bilmiyorum. Ama kendi anakartımda açıklaması mevcut...
  • quote:

Orjinalden alıntı: matsem

Bence çalışır, hiç sorun olmaz. Eğer daha verimli kullanmak istersen RAM'de kullanmayabilirsin

+100000
  • cuma günü kendi işlemcimi faklı anakartta denerken sistem açılmadı. ben de işlemcisiz denedim bu sefer hiç bişey olmadı. power tuşuna hiç basılmamış gibi yani fanlar bile dönmedi...
  • ama tavuğun kafasını kesince tavuk yürümeye devam ediyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: McSlaty

Arkadaslar sistemden İşlemciyi cikartsak ? (diger bütün parcalari dursa) ve power tusuna basarsak eger ekrana herhangi bi görüntü gelir mi gelmez mi ? () misal bios ekranı vs gibi

Burada senin sorunu anlayamayan ama aslında birşeyler bildiğini zannedip seninle egolarını tatmin etmek için alaycı bir ifadede yazı yazan arkadaşların eğitimsizliklerini bağışlamanı rica ederim öncelikle.

Merkezi işlem birimi olmadan yani Cpu olmadan ekrana normalde görüntü gelmez. Zaten görüntüyü ekran kartı yongasından ( on board veya harici ) iletemezsiniz de.
  • quote:

Orjinalden alıntı: matsem

Bence çalışır, hiç sorun olmaz. Eğer daha verimli kullanmak istersen RAM'de kullanmayabilirsin

mütiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkaniq -- 31 Mart 2009; 13:41:53 >
  • Çoğu kişi dalgaya almış, arkadaş bios üstünde küçük bi işlemci vardır onunla çalışır belki diye sormuş sanırım.
  • beyinsiz insan yaşar mı gibi bişey olmuş bu
  • Dalgaya alan arkadaşlar İntel veya Amd'nin hissedarımı acaba?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.