Şimdi Ara

İşlemci normal olmayan sıcaklıklarda çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar iyi forumlar. Son zamanlarda yeni bir oyun oynuyorum ve oynarken bir şey farkettim o da işlemci çok fazla ısınıyor. Normalde oynadığım oyunlarda işlemci %40-60 arasında çalıştığı için 70 derece civarında. Fakat bu oyunda %80-100 arasında işlemci kullanılıyor ve %90 ve üzeri olduğu zaman işlemci sıcaklığı 85 derecenin üstüne çıkıyor ve normal olmadığını düşünüyorum.

Öyleki ucuz da olsa stock işlemciden 7-8 derece daha iyi soğuttuğunu okuduğum için basit bir soğutucu aldım. Yeni macun sürdüm. Kasanın içinde kabloları tamamen topladım. Fakat hala aynı hiç bir şey değişmedi diyebilirim.

Başka bir sorun olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Biosla ilgili bir şeyler okudum ama tam olarak anlamadım Biosta bazı ayarlara baktım ama değiştirebildiğim bir şey olmadı.

CPU: i5 2500
    Soğutucu: Dark Freezer X91
    işlemci boşta sıcaklık: 45-50 derece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anewage -- 10 Eylül 2019; 0:43:44 >

• Keşke modeli oyunu soğutucuyu vs yazsaydınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • naak98 kullanıcısına yanıt
    Hemen yazıyorum
    CPU: i5 2500
    Soğutucu: Dark Freezer X91

Oyun olarak Battlefield 1 de farkettim bu sorunu. Fakat aynı anda indirme yapıyordum tabi belki işlemci o kadar kullanılmaz o oyunda. Fakat işlemciyi teste de soktum %100 de bir süre kalınca 90ı görüyor. Oyunla ilgili değil yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anewage -- 9 Eylül 2019; 23:40:59 >
  • 85-90 iyi sıcaklık değerleri değil ne oynuyorsun bilmiyorum ama montajla ilgili bir sorun olabilir macunu vs yeniledim diyorsun işlemci/soğutucu arızası muhtemel.

• naak98 kullanıcısına yanıt
    montaj problemi olduğunu düşünmüyorum çünkü soğutucu tek seferde oturdu ve yerinden de oynamıyordu arasında boşluk kalmadığını düşünüyorum
  • Boşta da sıcak mı

• RASP kullanıcısına yanıt
    Boşta sıcaklık 45-50 derecede
  • quote:

Orijinalden alıntı: anewage

Boşta sıcaklık 45-50 derecede
    Güç modu olarak yüksek performans mi kullanıyorsunuz dengeli mi? Bende ısınma yaşadım bir süre önce yüksek performansta çekirdekler aktif çalışıyormuş, dengeliye cektim sıcaklık düştü yük azaldığı icin.

• RASP kullanıcısına yanıt
    Bunu bir deneyeyim sanırım ultra güç modunda

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.