Şimdi Ara

işlemci mi anakart mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı sizlere,

Şimdi biri dizüstü biri masaüstü iki pc var bende masaüstünü sadece oyun oynayacağım zamanlarda açıyorum, şimdi gelelim soruna

Masaüstü Pc yi başlatınca ekrana görüntü gelmiyor , ram leri çıkardım olmadı yer değiştirdim olmadı hdd siz çalıştırdım gene olmadı , bütün fanları işlemci ekran kartı fanları dönüyor anakarttaki ışıklar yanıyor , tek aklıma gelen cpu nun bozulmuş olma ihtimali , yeni cpu alayım diorm ama şimdi a srun onda değilse diye kafama takıldı.Nasıl emin olabilirim bir yolu varmıdır, yakınlarımda falanda başka benimkine uyacak cpu yok malesef.bu arada işlemci amd fx 8150 şimdiden teşekkürler.

• Eğer ekrana hiç görüntü gelmiyor ise monitörünüz çalışmıyor olabilir. Monitörünüzde problem olabilir mi?
  • aklıma geldi ancak şimdi gene kontrol ettim menü tuşlarına basınca test good yazıyor sinyal yok yazısı falan varkabloyu çıkarınca kabloyu kontrol et yazısı geliyor yani sanmıyorm sorunun montörden olduğunu.
  • s_memocan S kullanıcısına yanıt
    onboard ekran kartı varsa ekran kartını söküp öyle görüntü almayı dene
  • malesef on board ekran kartı yok sistemi yazayım bu arada as rock 990fx anakart 2x8gb gksill ripjaws ram 550 wat fatality power hd 4850 ekran kartı
  • Biosa girebiliyor musunuz?

Yoksa ekran simsiyah mı. Açılırken bip sesi geliyor mu?
  • Yok bios gelmiyor ekrana hiç bişi gelmiyor bip sesi de yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartında bir sorun olabilir.
  • yarın ekran kartını bi arkadaşta deneyeceğim bakalım , sonucu bildiririm.
    Beklemedeyiz...
  • evet arkadaşlar ekran kartı denendi çalışıyor :(
  • Board dan bip sesi gelmiyorsa ,board arızalı . ekran kartın bozuk olsaydı bile board normal açılış sesi verirdi .
    anakart sorunlu .
    Hdd isigi yaniyormu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hdd sıkıntı olsa bile biosa girebilmesi lazım birde bilgisayarın açma kapama tuşuna bastıktan sonra del tuşuna sürekli basarmısın o zaman bişey gelecek mi yada f10 tuşuna
  • bende öyle düşündüm hdd de sıkıntı olsa bile en azından ilk ekranda görntü gelir , board da fanlar ışıklar çalışıyor ama genede arızalı olma ihtimali varmı diyorsunuz , en kötü artık yarın bir bilgisayarcıya gidip işlemciyi ve anakartı denettiricem son çare
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.