Şimdi Ara

İşlemci hakkinda çok merak ettim bir konu yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şunu anlamadım şimdi 2 sistem var diyelim ekran kartı GTX 1060 ikisininde örnek veriyorum bir işlemci ryzen 1700 diğer işlemci ryzen 2700 ikisinde işlemciyi yüzde yüz beslerken biri ryzen 1700 100 FPS alıyor ryzen 2700 120 FPS alıyor bu neden böyle sonuçta ekran kartını ryzen 1700 de darboğaz olmadan besliyor ryzen 2700 de

Yüzde yüz performansla çalışan ekran kartı neden 2 güçlü işlemcide ayrı fps değeri verir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O öyle olmuyor işte. İşlemci darboğaz girsin de cpu ya göre fps belirlesin diye oyun çözünürlüğü düşürülüp öyle test ediliyor, sen bakma buradakikerin işte 200 fpc alıyor 220 fps alıyor muhabbetlerine kimsede 200 fps gösterecek monitör bile yok istisnalar kaideyi bozmaz genelde max 143 fps gösterebilen gamer monitörleri olanlar vardır ki o da forumda bir elin parmağını geçmez, genel cogunluk 60 hz yani 60 fps gösterebilen monitör kullanıyor. 200 fps oyun oynuyorum diye kendini kandırıyor 😊

• bu duruma örnek video/içerik paylaşın bakalım. birebir eşit durumda böyle bir şey yaşanmaması gerekir

atıyorum rdr2'de rtx 2060, 1080p ultra ayarlarda 47 fps verebiliyor olsun. sen bu ayarlarda bu ekran kartının yanına ryzen 1700 de koysan 47 fps alırsın, 9900k 5ghz da koysan 47 fps alırsın hatta i5 4460 da koysan 47 fps alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 27 Şubat 2020; 0:32:22 >
  • 2 durumda da %100 besleniyorsa aynı fps değerini alırsınız.
  • Yani ben şimdi videolara bakıyorum i7 4790k da GTX 1070 i besliyor i7 8700k da besliyor ama i7 8700k daha fazla FPS alıyor

Sormak istediğim konuş şudur ki ekran kartına darboğaz yapmasada yüksek yeni nesil işlemci ile eski işlemci arasında FPS fark olması normal mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Nondark

Yani ben şimdi videolara bakıyorum i7 4790k da GTX 1070 i besliyor i7 8700k da besliyor ama i7 8700k daha fazla FPS alıyor

Sormak istediğim konuş şudur ki ekran kartına darboğaz yapmasada yüksek yeni nesil işlemci ile eski işlemci arasında FPS fark olması normal mi
    belkide tam senini dediğin kısımda tek çekirdek gücü devreye giriyodur tamam işlemci ekran kartını %1000besliyodur ama tek cekirdeğini limitinde besliyodur belki
  • Nondark N kullanıcısına yanıt
    Videolar, içerikler yolla değerlendirelim

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt

hayır aynı fps yı almıyor ıste mesela i3 10100F ve ryzen 3 3100 aynı gucteler ve gtx 1650s yı ıkısıde besleyen bır ıslemcı ama oyunlarda i310100F daha cok fps alıyor

• Nondark N kullanıcısına yanıt

Sorduğunuz şey ile alakasız bir video bu. GPU değerleri sürekli değişken durumda bu videoda. GPU yüzdesi aynı iken işlemcinin bir etkisi olmaz. Sonuçta ekrana görüntüyü veren ekipman GPU ve o ne kadar çalışıyorsa o kadar fps alıyorsunuz. İki durumda da GPU aynı yüzdeyi verirken fps değerlerinin işlemciden işlemciye farklı olduğuna dair hipotezinizi bu video ile destekleyemezsiniz. Sizin de dediğiniz gibi GPU'nun yüzde değerleri aynı olmalı.

GPU %100 beslenen durumda, aynı oyunda ve aynı sahnelerde fps'in farklı olduğunu gösterin, ondan sonra konuşalım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.