Şimdi Ara

İşlemci fanı sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ek'te bulunan anakarta sahibim. Anakartımın sıvı soğutması bozulduğu için normal stok fan taktırmak istedim. İşlemcim i7 920 model ve lga 1366 soket grubuna giriyor. Buradan normal işlemci fanı aldım ama yuvaları küçük geldiğinden iade ettim. İzoly sitesinde işlemci fanı buldum. Onun linkini aşağıya bırakıyorum. Sizce bu işlemci anakartıma uyar mı? Yardımcı olabilir misiniz?
    https://www.izoly.com/izoly-ufo-rgb-fan-lga11501151115511561366775-738 İşlemci fanı sorunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renkkorugrafiker -- 21 Haziran 2021; 19:48:24 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• iyi bir soğutucu değil linkteki lga 1366 sokete uyumlu daha iyi bir soğutucu almanı öneririm.böyle dandirik fanlar soğutmaz o işlemciyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sıvı soğutma varken overclock varmıydı varsa eğer bu stok fan soğutamayabilir ama eğer hızı stok ise alabilirsin fan uyumlu

• drfatihhh D kullanıcısına yanıt

Aslında anakartın sahibi bir çocuk ve ödev ve video izlemek için kullanacak cihazı stok fan yetersiz mi kalır?

• renkkorugrafiker kullanıcısına yanıt
    Fazlasıyla yeter tabiki intel kolay kolay yanmaz yani :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dostum alacaksan tavsiyem, SilverStone KR03 olur. senin attığın fana nazaran 40-50 tl civarı fiyat fazla çıkıyor ama, senin fanda bu işlemciyi tam anlamıyla soğutma yetmez gibime geliyor, i7 920 yanlış hatırlamıyorsam güzel ısınan işlemcilerdendi, senin attığın soğutucu çok özensiz hazırlanmış, işlemciyi bozmaz ama sistemde kapanmalar yada düşük clock hızlarında çalışma sorunları oluşabilir. En azından dediğim soğutucunun yeterli olabileceğini düşünüyorum. İçinden kendi macunuda çıkıyor. 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.