Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

İşlemci Fanı Gürültüsü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
10
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> İşlemci Fanı Gürültüsü
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    115 Mesaj
    Merhaba! AMD 2500XP işlemcide dandik bi fan var. 60*80 lik. Bilgisayar ilk açıldığında kamyon gibi ses çıkarıyo. Sonra ford focus seviyesine kadar düşüyo ses. O girişteki gürültü neden kaynaklanıyo. Okadar okuyup üfledim fanı ama bitürlü çıkmıyo kamyon kasamdan. Napcam! Yardım Edin Lütfen.!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genctoprak -- 20 Aralık 2004, 0:51:54 >

|
    |
    Bak benim eski AMD sistemden kalan bakır tabanl CoolMaster var hem iyi soğutuyor hemde az gürütülü istersen onu 10$ veririm
    |
    |
    Yok Aga! Sonradan ses kesiliyo ama! Yağlama muhabbetini de denedim. Makina yağı damlattım içine. Bir miligram toz bırakmadım içinde. Gider alırım yenisini dandik fan. da ben problem ne onu merak ediyom. herşeyi denedim olmadı. Hala yırtınıyo fan.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    747 Mesaj
    bende de aynı olay var... amd 2100 kullanıyorum... makina açıldığında kamyon... sonra ford focus... :) ben yağ damlatmaya tırstım açıkçası... yenisini alıcam... bence bi yere sürtünüyo bu... ama anlamadığım şey şu... baştan ses çıkar sonra nasıl susuyo... ilginç bi durum... gecen gun kuzen geldi bilgisayarı açtım korktu patlıcak diye... :))))))) ben hemen sakinleştirdim merak etme birazdan susar... eheheh...
    |
    |
    |
    |
  • Teğmen
    245 Mesaj
    Arkadaşlar aynı sorun benim bilgisayarda da vardı inanın dediğiniz gibi aynı kamyon gürültüsü gibiydi. Bende fanı çıkarıp bir güzel temizleme ve yağlamama rağmen o gürültülü sesten bir türlü kurtulamamıştım. Ne gariptir ki şu anda inanın bir sinek vızıltısı kadar ancak ses mevcut....size biraz mantıksız gelebilir ama çözümünü nasıl buldum biliyormusunuz ? Bilgisayar kasasının mevcut vidalarını iyice sıkdım..sonra düzeldi o sesten hiçbir eser kalmadı sizde mutlaka deneyin....meğerse benimkisi vidaların gevşemiş olduğundan ses çıkarıyormuştu..
    |
    |

• Teğmen
    115 Mesaj
    Benim Kasada Hiç vida yok! Çırılçıplak ortada herşey. Ama bu Soğuk olayı mantıklı geldi. Yazın problem yoktu çünkü. Yardım için çok Teşekkürler!
    |
    |
    |
    |
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.