Şimdi Ara

İşlemci Değiştirdim Ram düştü yardım bekliyorum..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar öncelikle ilk konum olduğu için yanlış bir şey yapmış olursam mazur görün.
    Şimdi şöyle bir problem var bende daha önce 8 gb ram vardı işlemcim amd phenom 2 965'di daha sonra işlemcimi değiştirmek zorunda kaldım ve fx 4300 quad core ile değiştirdim fakat değiştirdiğim gibi rami 6 gb olarak kullanılabilir ramde 3,98 olarak okudu ve enteresan bir durumda bilgisayarı açtığımda bazen 8 gb ram oluyor bazen 7 gb ama kullanılabilir 5,98 şu an sadece 6gb ram 3,98 kullanılabilir ve düzelmiyor bunun sebebi nedir nasıl düzeltebilirm yardımcı olursanız çok sevinirim. Model marka içeren fotoğraflarıda yüklüyorum.

NOT: şuan 4x 2g ram takılı, 1-2 kişi bilgi işlem vs bilgisayardan anlayan kişilere gösterdim çözülemedi,format vs atıldı,ramler çıkar tak yapıldı tek tek slotlar denendi.İşlemci Değiştirdim Ram düştü yardım bekliyorum..İşlemci Değiştirdim Ram düştü yardım bekliyorum..

• Biosu sıfırlamayı denediniz mi ?
  • -Gardiyan- kullanıcısına yanıt
    Evet denendi az önce tekrar bilgisayarı açtım ve uzun zaman sonra tekrardan 8 gb olarak okudu ama 1-2 güne tekrardan 4e düşecektir.
  • Öncelikle anakartınızda 4 ram slotu var ise ramleri üreticinin önerdiği slotlara takın ( genellikle işlemciye en yakın ram slotu 1 numara olacak şekilde 2 ve 4 numaralı slotlardır)
    Donanıma ayrılmış ram sorunu işlemci üzerinde ki eğik yada eksik pinlerden de kaynaklanabiliyor.
    Bazen de işlemci soğutucusu işlemciye fazla baskı uyguladığı zaman böyle sorunlar olabiliyor. Bazen görüp görmüyor dediğiniz için soğutucunuz fazla baskı yapıyor olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    işlemcinin hiç bir pininde sorun gözükmüyor baktığım zaman ama soğutucu baskı uyguluyor olabilir çünkü vida eksiğinden dolayı biraz fazla sıkılmış olabilir, bunu deneyeceğim ileteceğim en kısa zamanda sonucunu.
  • Başlat çalıştır a girip msconfig yaz bellek üst sınırı diye bir bölüm olacak orda bir sınırlama varsa kaldırmayı dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam denedim soğutucu çıkardım tekrar taktım hafif şekilde baskı uygulanmayacak biçimde ama sonuç aynı 6 gm 4 kullanılabilir diyor aynı şekilde
  • epsilon26 E kullanıcısına yanıt
    Bunu daha önceden denemiştim ama olumlu bir sonuç vermedi aynı
  • onurcan230 O kullanıcısına yanıt
    Bios sürümünüz f8 den eski ise güncelleyiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bios Güncel f9a, birde son 2-3 gündür kasanın içini çok açtığımdan mıdır bilmiyorum ama her pc açılışında farklı bir ram ile karşılaşıyorum 8, 6ya4 7ye6 5e2 miktar ve kullanılabilir olarak.
  • Konu hala güncel +++++
  • Son durum 2 gündür 8gb normal bir şekilde gözüküyor ama arada pc reset attığım zaman 6 ya düşüyor tekrar reset attığımda 8 oluyor vs sorun nerde anlamış değilim yardımlarınızı bekliyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.