Şimdi Ara

İşlemci Değişikliği (Önemli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde AMD Athlon X2 6000+ 3100gHz işlemcim var anakartım MSI AM2+ 790GX işletim Sistemi Windows 7 Ultimate

Yeni işlemci aldım sistemi güçlendirmek için AMD Phenom II X6 1055 aldım. Bilmiyorum hatamı yaptım ama artık sistem yavaşlamaları vardı çok. Ekran KArtı HD 4870 olmasına rağmen oyunlardaki FSB değeri çok düşüktü RAM 6 GB.

Ben şimdi bu yeni işlemci Pazartesi yada Salı günü elimde olunca eskisinin yerine takacağım. PC de kurulu olan Windows 7 için sorun olurmu acaba? Çökme yaşarmıyım? Temiz sistem kurmayı biraz ertelemek istiyorumda.

Teşekkürler üstadlar.

• fsb değil Fps olacak..

anakartınızın son biosuna bakın yeni biosla x6 işlemcileri desteklemesi lazım..

6gb ram amd sisteme alınmaz yanlış yapmışsınız 1ini satın gitsiin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ::Ashes:: -- 2 Ocak 2011; 17:28:10 >
  • Hocam sen direk amd işlemciyi çıkart oradan. ya da 6 GB ram kullanılmaz. intelin işlemciler daha sağlıklı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKhAn o7

Hocam sen direk amd işlemciyi çıkart oradan. ya da 6 GB ram kullanılmaz. intelin işlemciler daha sağlıklı..

Amd ile ne düşmanlığınız var allah aşkına yaw tamam futbol takımı taraftarlığını bi bakıma anlarımda bunu anlayamıyorum :)
  • amd de 3 kanal olmaz iki kanala düşür onu
  • Arkadaşlar neden bu kadar tepki aldım anlamadım.

Benim merak ettiğim ben bu AMD yi çıkartırsam yerine x6 AMD takarsam Win7 çökermi ?

ve bu değişiklik "Fsp" etkilermi ne gibi artıları olur hata mı ettim acaba?

Bios güncel ve desteklemekte o tarafta sorun yok.
  • artış olur ama başka sorunda olabilir..

athlonxp ile darboğaz yapmaması lazım ilk başta oyunlarda kasmıyordu ve yenimi kasmaya başladı ?

işlemci yükselince tabikide fps artışı olur..

win7 çökmez hiç bişeyde olmaz rahatlıkla kullanırsınız..

ramleride 3 kanal değil çift kanal yapınız

benimde kafam karışmış Fps olacak :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ::Ashes:: -- 2 Ocak 2011; 17:28:44 >
  • Çift Kanal, Üçlü Kanal hakkında bi performans testi vesaire varsa alabilirmiyim...Sırf AMD CPU ' su var die RAM mi sattırılır..
  • 2+2+1+1 dual olur 6gb gordunuz diye ezbere konusmayin.
  • Bu arada RAM lar DDR2 2x2 GB OCZ Reaper 2x1 Adata ikiside 1066. Bu performansı düşürürmü diyorsunuz yani? X6 da dahi
  • Cevabın için teşekkür ederim. Win7 yi tekrar kurmakta sorun yokta diğer program ve ayarlar bayağı vakit kaybı işlemci değişikliği en azından burada bir problem olmayacak

Oyunlardaki performans düşüşü aslında birazda sistemin şişmesinden kaynaklanıyor ama tamamıyla ondan değil HD 4870 yeterli RAM yeterli ama sanki işlemci bazen şişiyor diğer uygulamalar eklenince gibi geldiği için çok çekirdekli bir işlemci tercih ettim ama denemedende emin değilim doğru seçimmi yaptım.

Aslında ne kadar INTEL düşünsemde AMD bana eski anakartım ile yükselme sunmuş ise AMD ye arkamı dönecek kadar bütçem yok maalesef. INTEL fiyat politikasını değiştirmediği sürece ben ömrüm billah INTEL kullanmam. Kullanıcı dostu tek firma AMD bence şu anda INTEL de fazla parası olan tiki lerin işi gibi gelmekte. Sürçü lisan ettiysem affola sözüm meclisten dışarı.
  • quote:

intelin işlemciler daha sağlıklı..

quote:

bence şu anda INTEL de fazla parası olan tiki lerin işi gibi gelmekte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Mask -- 2 Ocak 2011; 18:17:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iron Mask

quote:

intelin işlemciler daha sağlıklı..

quote:

bence şu anda INTEL de fazla parası olan tiki lerin işi gibi gelmekte

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.