Şimdi Ara

İşlemci Değişikliği (Önemli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 7
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • valek (4 mesaj) ::Ashes:: (3 mesaj) SchutZ (2 mesaj) Iron Mask (1 mesaj) LeßroN (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> İşlemci Değişikliği (Önemli)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    275 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar elimde AMD Athlon X2 6000+ 3100gHz işlemcim var anakartım MSI AM2+ 790GX işletim Sistemi Windows 7 Ultimate

Yeni işlemci aldım sistemi güçlendirmek için AMD Phenom II X6 1055 aldım. Bilmiyorum hatamı yaptım ama artık sistem yavaşlamaları vardı çok. Ekran KArtı HD 4870 olmasına rağmen oyunlardaki FSB değeri çok düşüktü RAM 6 GB.

Ben şimdi bu yeni işlemci Pazartesi yada Salı günü elimde olunca eskisinin yerine takacağım. PC de kurulu olan Windows 7 için sorun olurmu acaba? Çökme yaşarmıyım? Temiz sistem kurmayı biraz ertelemek istiyorumda.

Teşekkürler üstadlar.

|
    |
    8018 Mesaj
    fsb değil Fps olacak..

anakartınızın son biosuna bakın yeni biosla x6 işlemcileri desteklemesi lazım..

6gb ram amd sisteme alınmaz yanlış yapmışsınız 1ini satın gitsiin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ::Ashes:: -- 2 Ocak 2011; 17:28:10 >
    |
    |
    Hocam sen direk amd işlemciyi çıkart oradan. ya da 6 GB ram kullanılmaz. intelin işlemciler daha sağlıklı..
    |
    |

___
  • Yarbay
    8018 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MrKhAn o7

Hocam sen direk amd işlemciyi çıkart oradan. ya da 6 GB ram kullanılmaz. intelin işlemciler daha sağlıklı..

Amd ile ne düşmanlığınız var allah aşkına yaw tamam futbol takımı taraftarlığını bi bakıma anlarımda bunu anlayamıyorum :)
    |
    |
    amd de 3 kanal olmaz iki kanala düşür onu
    |
    |
    Arkadaşlar neden bu kadar tepki aldım anlamadım.

Benim merak ettiğim ben bu AMD yi çıkartırsam yerine x6 AMD takarsam Win7 çökermi ?

ve bu değişiklik "Fsp" etkilermi ne gibi artıları olur hata mı ettim acaba?

Bios güncel ve desteklemekte o tarafta sorun yok.
    |
    |
    8018 Mesaj
    artış olur ama başka sorunda olabilir..

athlonxp ile darboğaz yapmaması lazım ilk başta oyunlarda kasmıyordu ve yenimi kasmaya başladı ?

işlemci yükselince tabikide fps artışı olur..

win7 çökmez hiç bişeyde olmaz rahatlıkla kullanırsınız..

ramleride 3 kanal değil çift kanal yapınız

benimde kafam karışmış Fps olacak :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ::Ashes:: -- 2 Ocak 2011; 17:28:44 >
    |
    |
    Çift Kanal, Üçlü Kanal hakkında bi performans testi vesaire varsa alabilirmiyim...Sırf AMD CPU ' su var die RAM mi sattırılır..
    |
    |
    |
    |
    Bu arada RAM lar DDR2 2x2 GB OCZ Reaper 2x1 Adata ikiside 1066. Bu performansı düşürürmü diyorsunuz yani? X6 da dahi
    |
    |
    275 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Cevabın için teşekkür ederim. Win7 yi tekrar kurmakta sorun yokta diğer program ve ayarlar bayağı vakit kaybı işlemci değişikliği en azından burada bir problem olmayacak

Oyunlardaki performans düşüşü aslında birazda sistemin şişmesinden kaynaklanıyor ama tamamıyla ondan değil HD 4870 yeterli RAM yeterli ama sanki işlemci bazen şişiyor diğer uygulamalar eklenince gibi geldiği için çok çekirdekli bir işlemci tercih ettim ama denemedende emin değilim doğru seçimmi yaptım.

Aslında ne kadar INTEL düşünsemde AMD bana eski anakartım ile yükselme sunmuş ise AMD ye arkamı dönecek kadar bütçem yok maalesef. INTEL fiyat politikasını değiştirmediği sürece ben ömrüm billah INTEL kullanmam. Kullanıcı dostu tek firma AMD bence şu anda INTEL de fazla parası olan tiki lerin işi gibi gelmekte. Sürçü lisan ettiysem affola sözüm meclisten dışarı.
    |
    |
    4070 Mesaj
    quote:

intelin işlemciler daha sağlıklı..

quote:

bence şu anda INTEL de fazla parası olan tiki lerin işi gibi gelmekte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Mask -- 2 Ocak 2011; 18:17:53 >
    |
    |
    Intel Core i7-7700K (default) / Asus ROG Strix Z270G Gaming mATX (Bios 1301) / Corsair Vengeance LPX 2x4 Gb + Corsair Dominator Platinum 2x4 Gb @ 4x4 Gb 3866 MHz CL18 / Intel HD Graphics 630 / Corsair GS700 80+ Bronze / Intel SSD DC S3700 Enterprise 200 Gb / Inateck Usb 3.0 Hdd Enclosure + Samsung 840 Pro 256 Gb / Intel Thermal Solution BXTS15A / Samsung SH-224FB dvd-rw / Samsung 2433LW 24" / Logitech Z-2300 / Windows 10 Pro x64 / Uzay montaj
  • Yarbay
    2659 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Iron Mask

quote:

intelin işlemciler daha sağlıklı..

quote:

bence şu anda INTEL de fazla parası olan tiki lerin işi gibi gelmekte

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal Oku
Radyo Dinle
Sohbet
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,562
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.