Şimdi Ara

İŞLEMCİ ,ANAKART ,EKRAN KARTI? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    eğer eski işletim sistemin yüklü olan harddiski kullanıyosan temiz bi format at, anakartın biosunu güncelle ve anakartın driverlarınıda websitesinden güncel olanları kur birde anakartının sıcaklığına biostan bakılıyordu galiba ordan bak 40 ın üstündeyse sıkıntı var demektir

işlemciyi stock fanla kullanıyosan sıcak ve gürültülü çalışıcaktır ama 80 derece pek normal değil macunun sürülüp soğutucunun iyi oturduğuna emin ol ,ekran kartına gelirsek boşta 35 40 o tür üst segment bi kart için sınır denebilir önemli olan yükte 70 civarını geçmemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoubloN -- 17 Mayıs 2014; 4:15:14 >
  • Şu anda normale döndü gibi. Aslında bu sisteme bu anakart pek iyi tercih olmadı ama daha fazla bütçeyi zorlayamadım ıvırı zıvırı derken 2400 ü buldu bide üstüne bu sorunlar çıkınca bunalıma girmiştim allahtan problem çözüldü gibi. Gerçi şu an için sadece bf 3 te denedim ve eski işletim sistemi üzerinden kullanıyorum anakartında hiçbir yazılımını kurmadım sorunlar için biraz aceleci davranıyorum heralde.Şu anda anakart çipseti hala sıcak çalışıyor olsada işlemci ve ekran kartında sorun yok bf3 4.bölüme geçtim en ufak tekleme olmadı vsycn açtım 59 u bir kez bile görmedim. Sıfırdan kurulum yaparken window 8 geçmelimiyim sence yoksa 7 64 bitten devam edeyimmi.Birde çipset iyice kızdığında en kötü ihtimal ne olur eski anakartım su dökülse bile kendini kapatıyordu bunda böyle birşey varmıdır?
  • koray_a K kullanıcısına yanıt
    sıkıntı işletim sistemi yüklü hddyi direk anakarta takıp çalıştırdığından dolayı olması lazım, w7 yada w8 senin tercihin ama temiz bi format kesinlikle at sonrasında güncel olan driverları kur ve anakartın biosunuda güncelle, en kötü senaryo aşırı ısınmadan çipset yanabilir ama koruma vardır belli bi sıcaklıktan sonra kapatır sistemi
  • Bios işinden hiç anlamam tadını çıkarmadan elimizde kalmasın sonra? Anakartın üzerinde 3 tane soğutucu var ikisi buz gibi fanın direk altında kalana el değmiyor nette araştırdım kuzey köprüsüymüş aynı sorunu yaşayan birkaç kişi var hatta pcı 2.0 anakarta pcı 3.0 ekran kartı takmaktan dolayı bu sıkıntının olduğunu söyleyenler olmuş.. Güç kaynağına güvenerekten 2 aded daha fan taktım kasadaki toplam fan sayısı 7 oldu yine soğumuyor . Şimdi yine baktım pcde en ufak kasma yok ama yumurta pişirecek kadar ısınmış.
    HWMonitor indir anakartın sıcaklığına bak ama dediğim gibi kesin bi sonuç için önce temiz format atıp bios da dahil bütün sürücüleri güncellemek bios güncellemek zor bişey değil bende yardımcı olurum ama format lazım net bişey söyleyebilmemiz için
  • Tamam üstad ben bir süre seni sıkboğaz etmiyim ozaman. Temiz bir kurulum yapıp güncel drıverları yüklediğimde problem devam ederse yine görüşürüz bios olayına gireriz. Birde merak ettiğim ben direk parçaları taktım biosu kurcalamadan kullanmaya başladım acaba bu sistem için biosta yapılması gereken ince ayarlar varmıdır. Belki fazla voltaj veriyor belkide ramlerden problem çıkarıyorda olabilir. Ramlerim ddr3 1333 ilk farkettiğimde soldaki çip ısınıyordu sonra söktüm taktım birşeyler yaptım bende bilmiyorum sıcaklık diğer köprüye geçti Keyiflerde çakır ohh valla sıfır makinenin anasını ağlatıom isyan etti artık

nerdeyse bütün anakartlar özel bi ayara ihtiyaç duymadan kurulcak şekilde çıkıyo fabrikadan senin bi ayar çekmen gerekmiyo, sen anakartın kitapcığından bak çift ram nereye takılmasını öneriyosa oraya tak sonra formatını at sıkıntı olursa haber ver yardım etmeye çalışırım gerekirse forumdada kullanan kişiler var aynı anakartı onlarıda çağırırız yardıma
  • Ya dostum biryandanda üzülüyorum millet can derdinde yürekler yanıyor biz keyif peşinde hiç yoktan sorunlar yaratıyoruz, tribe girdim gece gece milletin canı alevlerde yanıyor biz teneke parçası ısındı diye feryat ediyoruz olursa olur olmazsa çakarız bir kibrit p4 makinem babalar gibi duruyor 1 gb de rami var ohh mis 9550 yadigarda hala ayakta cod2 120 fps akarız en kötü ihtimal.4 5 dakikadır boşta olan sistemin sıcaklık değerleride bu şekilde.

http://i.hizliresim.com/glOEo2.jpg
    haklısın keşke herkesin derdi böyle ufak tefek şeyler olsa..

anakart dışında sıcaklıklar normal gibi gözüküyo anakartı biraz ısınmış ama abarttığın kadar değil sanırım 50yi görmemiş ekran kartıda yükten çıktığı için o derecelerde 2-3 dk ya oda normal sıcaklığa iner formattan sonra bidaha bakıp mesaj atarsın bu arada anakartın revizyonu kaç ona dikkat ettinmi
  • rev :02 rev:40 yazıyor.
  • Henüz format atmadım ama ısı sorununu fan takarak çözdüm. Kasanın arkasından saç kurutma makinesi gibi hava çıkıyordu şu anda gayet serin hıç ısınma olmuyor. Hatta 9. fanıda taktıktan sonra stok fanla işlemci boşta 18 derec yükte 45 derece civarı geziyor. Ekran kartındada ısınma yok fakat fanların manuel kontrol kısmı kapalı ne yaptıysam fan devrini yükseltemedim standart sessiz haliyle çalışıyor gerçi oda sorun değil sonuçta oc falan düşünmüyorum. Şu anda tek sorun bf4 de ara sıra fps 30 lara kadar düşüyor ortalamadada 55 60 arasında onun sebebide zaten ısrarla dediğin gibi sıfır kurulumda yatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koray_a -- 19 Mayıs 2014; 17:32:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoubloN

nerdeyse bütün anakartlar özel bi ayara ihtiyaç duymadan kurulcak şekilde çıkıyo fabrikadan senin bi ayar çekmen gerekmiyo, sen anakartın kitapcığından bak çift ram nereye takılmasını öneriyosa oraya tak sonra formatını at sıkıntı olursa haber ver yardım etmeye çalışırım gerekirse forumdada kullanan kişiler var aynı anakartı onlarıda çağırırız yardıma

Dediğin gibi temiz kurlum yaptım. Windows 8.1 kurup tüm güncel sürücüleri yükledim. Ama bu sistemden hiç memnun değilim resmen parayı çöpe attım . BF4 de fps yerlerde 30 lara kadar düşüyor.The breau yükledim nvdia oyunu fakat bukadarda düşmemesi lazım en son patlamada fps 7 8 e kadar düşünce küfür edip kapadım pc yi bu oyunda genel olarakta 25 30 fps civarında. Aynı şekilde assasin creed son iki oyununu denedim 1920 1080 ultra ayarlarda fps yerlerde . Sistemde ısınma yok herşey normal bu performans düşmesi pcı 2.0 anakartta 3.0 ekran kartı kullanmaktan olabilirmi .

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.