Şimdi Ara

İŞLEMCİ ,ANAKART ,EKRAN KARTI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar elimdeki sistem şu şekilde ortalama 5 yıldır bir gün bile teklemedi sadece ilk çıktığı dönemler ekran kartını değiştirmiştim fifadan başka oyunla pek aram yok ara sırada battlefield 3 4 giriyorum halan daha geçerli bir sistemdi ama malesef abuk subuk bir kaza oldu nasıl becerdim bilmiyorum ama sistemle birlikte komple binanın elektrik tesisatını havaya uçurdum maddi hasar çok büyük şu anda tüm bina karanlık sularda yüzüyor benim kontrollerime göre komple tesisat baştan çekilip sigorta panosu değişecek ))Ben bu pcyi kucakladım kuzenlere geldim parçalardan hdd ram ve monitörde problem yok. Powerı kuzenin pcde denemeye cesaret edemedim yanık kokusu yok fakat 220 girişi intahara mehilli duruyor yeni alacağım kasayı riske atmak istemiyorum.Sizce anakart,power,ekran kartı ve işlemci olarak ne alayım. Bu sistem gümlemese heralde 2 yıl daha götürürdü . Şimdi toplayacağımda bu şekilde uzun ömürlü olsun intel ve nvidia tavsiyesi istemiyorum benim için gereksiz pahalılar. Ben amd fx8 serisinden bir işlemci ve amd r9 serisinden ekran kartı düşünüyorum diğer donanımlara karar vermedim siz nedersiniz ? Maksimum 1700 1900 arası bütçe var.
    m4a79t deluxe anakar
    x4 965 be işlemci
    powercolor6870 ekran kartı
    cooler master cm690 kasa(power ı huntkey cf destekli olan)
    6 gb ram ve 1 tb hdd

• koray_a K kullanıcısına yanıt
    sadece anakart,power,ekran kartı ve işlemci lazımsa bu şekilde alabilirsin

GIGABYTE 990FXA-UD3 AMD AM3+ 990FXA/SB950 DDR3 2000MHz (O.C.) SATA 3.0 Anakart

AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nm İşlemci

SAPPHIRE R9 280X VAPOR-X TRI-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı

CORSAIR VS SERİSİ 650W GÜÇ KAYNAĞI

vatanda toplam 1900tl civarına alabilirsin
  • 270 x ile 280 x arasıdaki fiyat farkı verdiği performansa değermi sence? 280 yerine 270 alıp sisteme ssd disk eklesem nasıl olur?
    280x üst segment kartlar için giriş seviyesi bi karttır 270x daha çok orta-üst segment arası bi kart ve aralarındada fiyata deyecek performans farkı var ve 5-6 yıl rahat götür sizi 280x,

ssd her zaman alınabilir fiyatları git gide ucuzluyo ama ekran kartı sizi uzun süre idare edicek bi kart seçmek daha mantıklı sırf ssd almak için ekran kartından kısmakta pek mantıklı olmaz
  • Vlla bende araştırdım bu fikrimden vazgeçtim zaten nvidia hiç bulaşmadığım içinde başka seçenek kalmadı. Şu anda asus ve sapphire toxic arasında kaldım aralarında ciddi fiyat farkı var gönlüm asusa doğru kayıyor ama aklıma takıldı yinede.
  • Bu iki kart arasında ciddi fark var toxic oc li geliyor fakat aradaki fiyat farkını hak edecek kadar performans farkı oluyormu? Asusu almak benim işime gelecek ama aradaki fps farkı buna değermi?

http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280x-directcu-ii-3gb-gddr5-384bit--amd-radeon-dx112-ekran-karti.html

http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280x-toxic-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html#yorumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koray_a -- 15 Mayıs 2014; 4:18:46 >

asus da linkini attığın stoklarda nezamandır yok ve daha bi süre gelmez büyük ihtimal asus top modeli var ama oda kronik sıkıntılarla boğuşuyo alan aldığı gibi iade ediyo, toxic şuan saat hızları en yüksek olan model ve aralarında 5-6 fps oynıycaktır r9 280x daha ucuz bi model arıyosan sapphire dual x modeline bakabilirsin ama bütçeni zorlamıyosa şuan en iyi r9 280x, sapphire toxic modeli saat hızı olsun soğutması olsun...

yada r9 280(x olmayan) alırsın ssd yide para kalır ve gayette güçlü bi kart

http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280-dual-x-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoubloN -- 15 Mayıs 2014; 4:35:53 >

• Parçaları sepete ekledim fakat elimdeki ram 3*2 gb kingston 1333 cl7 bu bahsettiğin anakartın ram uyum problemi mevcutmuş sıkıntı yaşarmıyım?
  • Birde m4a79t deluxe anakart az önce biosa girdi. Sence bu parçalar bu anakartta sorunsuz çalışırmı eğer anakartı elersek çok rahat edicem anakartın am3 desteği var am2 am3 için dönemin en iyi kartlarından birisydi.
    ddr3 ram olduktan sonra sıkıntı olucağını sanmıyorum

edit:eski anakartının fx işlemci desteği yok linktende bakabilirsin

http://www.asus.com/Motherboards/M4A79T_Deluxe/HelpDesk_CPU/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoubloN -- 15 Mayıs 2014; 5:01:33 >
  • Yav şimdi baktım chipset uyumsuzlğu var deniyor. Ekran kartında kesin karar kıldım r9 280 x olacak burası kesin. Ama şimdi anakartta çalıştı sence işlemci seçeneğini düşürüp bu anakartla yola devam edeyimmi yoksa iyice batayımmı zaten apartman tesisatı üstüme kalacak oradan kaç bin tl girecek belli değil çökmüşken iyice çöksemmi=)
  • İşlemciyi iyi araştır fx8350 ve gtx770 kullanan 2 kişi sorun yaşamıştı sonra işlemciyi.değiştirmeye uğraşırsın bikaç arama yap

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    eski işlemcin hala güçlü bi işlemci olsada r9 280x için yeterli değil darboğaz olucaktır bi miktar, anakartında sıkıntı yoksa sıkıntılı parçalar hangileri ona göre bozuk parçaları değiştirip 1-2 yıl daha idare edebilirsin zaten binanın masrafı üstüne kalmış bide bi dünya pc parçası masrafına girme istersen
  • İşlemci kesin değişecek kömür olmuş. Yanlız benim ağarıma giden anakartıma uyumlu en yüksek işlemciyide alsam eski işlemcim ile oyunlardaki farkını hissedemeyeceğim o yüzden çöpe attığım işlemciye yakın performans verecek bir ürünede 250 300 lira civarı ödemek zoruma gidiyor hazır cebimden para çıkacakken keyfini doya doya çıkarmak istiyorum . Bende tavsiye ettiğin anakart ve işlemciyici almaya karar verdim anakartta biraz çekimser kaldım nedenide bu zamana kadar asusdan başka kart kullanmadım ama daha fazla kafa yoramıcam zaten amd tabanlı sistemde 2000 tl civarı başka alternatifimde yok gibi siparişi veriyorum bu arada yardımların için çok sağol zaten yakın zamanda konsola geçicem bu sistemde zaten tahminlerime göre ps5 çıkana kadar banamısın demez .
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedyrazor

İşlemciyi iyi araştır fx8350 ve gtx770 kullanan 2 kişi sorun yaşamıştı sonra işlemciyi.değiştirmeye uğraşırsın bikaç arama yap

Sağol tavsiyen için ben amd tabanda nvidia gpu kullanmaya karşıyım bu nedenle sorun çıkaracağını zannetmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedyrazor

İşlemciyi iyi araştır fx8350 ve gtx770 kullanan 2 kişi sorun yaşamıştı sonra işlemciyi.değiştirmeye uğraşırsın bikaç arama yap

Arkadsim biseyi merak ettim 8350 ve gtx 770 abesti istigal. Amd nin su an yaptigi olan R serisicok guze bir seri. nVidia nin su an 770 ile amdnin 280x cok rahat yarisiyor. Ama 770 kazaniyor. Fiyat olarak pahali oldugu icin AMD ci olarakmantel da setekledigi icin amd al derim. Birde ucuz olmasi ayri bir atri. Fakat enerji ve ses olrak da cok yuksek. Ben r9 270x kullanicisiyim. Msi kullaniyom memnum

• nefsime yenik düştüm ve ekran kartini r9 290 tri_x aldim batti balık yan gider okadar para ciktiktan sonra karta verdigim farka acimadim tv den bal siparişi verip yaninda hediye kol saati alanlari düşündükçe teselli buluyorumB-)

• quote:

Orijinalden alıntı: koray_a

nefsime yenik düştüm ve ekran kartini r9 290 tri_x aldim batti balık yan gider okadar para ciktiktan sonra karta verdigim farka acimadim tv den bal siparişi verip yaninda hediye kol saati alanlari düşündükçe teselli buluyorumB-)

haydi hayırlı olsun ama bence kötü bir karar hele referans tasarım aldıysan tamamen yazık olmuş.

gtx 780 + 120 gb evo ssd ile çok daha akıllı iş yapılırdı. + nvidia ayrıcalıkları + ssd keyfi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 16 Mayıs 2014; 14:55:08 >
  • 290 trı x referans tasarimmi sence? ssd konusunda haklisin ama her zaman eklenebilir envidiâ kartlara hiç bakmadım bile bf4 ve fifa için amd kartlardan vazgeçmem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoubloN

sadece anakart,power,ekran kartı ve işlemci lazımsa bu şekilde alabilirsin

GIGABYTE 990FXA-UD3 AMD AM3+ 990FXA/SB950 DDR3 2000MHz (O.C.) SATA 3.0 Anakart

AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nm İşlemci

SAPPHIRE R9 280X VAPOR-X TRI-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı

CORSAIR VS SERİSİ 650W GÜÇ KAYNAĞI

vatanda toplam 1900tl civarına alabilirsin

Bu tavsiyelerini inceledim parçaları beğendim. Ekran kartını r9 290 tri-x ile güç kaynağınıda cooler master g750m ile değiştirdim. Sistemi düzenli şekilde topladım kurulumumu yaptım fakat anakartın çipseti inanılmaz ısınıyor .Soğutucu bloğa elle değilmiyor. İşlemci kullanımıda ilk başlarda sürekli %100 ve 75 80 dereceye kadar çıkıyordu sorunun kaynağı bitcoin kazanmaya yarayan birçeşit virüsmüş şu anda işlemci normale döndü fakat boşta 19 derece ile 55 60 derece arası sürekli oynuyor ve chipset inanılmaz sıcak bu virüsde yazılım cdsinden kurulum yaptım ondan sonra başladı sildim tekrar yükledim tekrar aynısı drıveri netten indirince sorun kalmadı.Henüz oyunlarda denemedim ama bu şekilde oyun oynanacağını hiç sanmıyorum. Bu arada ekran kartıda boşta 40 derece biryerde sıkıntı var ama çözemedim yolun başındayken gerimi götürsem?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.