Şimdi Ara

İşlemci Ağırlıklı max 2000 liraya sistem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha çok İşlem yapma üzerine kurulu bir pc toplamayı düşünüyorum (Enocde falan yapıcam yani canlı yayın) O yüzden ortalama bi ekran kartı olan İşlemci ve rami sağlam bir toplama pc arıyorum.Oynadığım en yüksek grafikli oyun Pes 2013 O yüzden ekran kartı acaip iyi olmasına gerek yok

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

• İşlemciyi İ7 yerine FX 8 serisi alsam onların performansı nasıl? Encode için gidermi? Bide ekran kartı biraz yüksek bence High da oyun oynamicam :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihyilmaz1820

İşlemciyi K serisi almayıpta anakartı Z almanın anlamı nedir ? İlerisi için mi,yoksa yanlış mı oldu Ayrıca 1155 pinli işlemciler eskidi olayı vardı,3770K -belki- 2-3 sene idare etse bile upgrade için anakart vs değişmesi gerekecek.AMD alınmalı daha makbul bence AM3+ anakartla uzun süre gidilebilir diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan G.

quote:

Orijinalden alıntı: fatihyilmaz1820

İşlemciyi K serisi almayıpta anakartı Z almanın anlamı nedir ? İlerisi için mi,yoksa yanlış mı oldu Ayrıca 1155 pinli işlemciler eskidi olayı vardı,3770K -belki- 2-3 sene idare etse bile upgrade için anakart vs değişmesi gerekecek.AMD alınmalı daha makbul bence AM3+ anakartla uzun süre gidilebilir diye düşünüyorum

İntel'in daha sık soket değiştirdiği bir gerçek fakat ilerde çipsetlerin nasıl oluşacağını bilemeyiz. Bu yüzden yargıda bulunmak insanlar için biraz sorun olabilir.
    Şahsen ben bu tür düşüncelerimi kendime saklıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: yagmurteam

Yargı değil,öneriydi sadece.Aslında biraz baskı da yapmış olabilirim

Anakart konusunda ne düşünüyorsunuz peki ? Z olması ilerisi için mi sizce ? Yoksa yorum sahibinin cevabını mı beklemeliyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan G.

quote:

Orijinalden alıntı: yagmurteam

Yargı değil,öneriydi sadece.Aslında biraz baskı da yapmış olabilirim

Anakart konusunda ne düşünüyorsunuz peki ? Z olması ilerisi için mi sizce ? Yoksa yorum sahibinin cevabını mı beklemeliyiz

Aslında ben pek sistem kısmıyla ilgilenmemiştim.
    Bana kalırsa kullanıcının isteklerine pek uymayan bir sistem olmuş, sanırım biraz da acemice.

Ben z77 çipsetli olmasına karşı değilim çünkü işlemcinin 3770k olması taraftarıyım.
    Ekran kartı hd7850 o.c modeline çekilip işlemci i7 3770k olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12berk

İşlemciyi İ7 yerine FX 8 serisi alsam onların performansı nasıl? Encode için gidermi? Bide ekran kartı biraz yüksek bence High da oyun oynamicam :D

FX-8XXX serisi de çok iyi bir işlemcidir ve 3770 serisi ile başa baş gider. Üstelik benzer performansı çok daha ucuza (CPU+MB) vererek harika bir F/P oranı da sunar.

Ancek video encode işinde I7 işlemciler FX-8 işlemcilerden oldukça iyidir. FX-8XXX işlemcilerde 8 tane 128 bit FPU ünitesi varken I7 işlemcilerde bunlar 256 bittir.

Video encode gibi doyumlu paket aritmetiğinin yoğun kullanıldığı uygulamalarda 256 bit FPU farkını gösterir ve FX-8XXX işlemciden oldukça (%40-50 gibi) iyi perf verebilir uygulamaya göre.

Bütçe sıkıntılı değilse I7-3770 serisi öneririm. Yoksa FX-8320-8350 gayet yeterli olur.

• Ya fiyatı 1500 civarına çekip işlemciyi Fx 8xx serisi yapsam ekran kartını 7850 alsam bide ramleri 16 GB yapıp SSD alsam nasıl olur? İ7 ve 7870 fazla gelir o kadar profesyonel encode yapmicam sadece 720-1080p Video yayınlayacağım şuanki x4 9550 işlemci kasıyor Fx 8xx serisi kasmaz diye düşünüyorum
  • https://store.donanimhaber.com/32/b8/7b/32b87b129a34a041ce3e9ce5b6ae3df4.png

1643 TL ye bu sistem nasıl? Güzel gibi duruyor SSD daha sonra alınabilir elimde 1 TB ve 320gb HDD var

Vatandan %25 indirimle daha ucuza alınabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12berk -- 7 Mayıs 2013; 15:26:24 >

• Bütçe 2000 tl İntele vericelecek para arttırılıp ya anakarta yatırın yada Ekran kartına verin(Tabi sistemi ne kadar sıklıkla güncelliceginize bağlı)
  • quote:

https://store.donanimhaber.com/32/b8/7b/32b87b129a34a041ce3e9ce5b6ae3df4.png

1643 TL ye bu sistem nasıl? Güzel gibi duruyor SSD daha sonra alınabilir elimde 1 TB ve 320gb HDD var

O listeyi nerden yaptınız sakıncası yoksa söyler misiniz? Fiyatlar biraz ucuz göründü de bi inceleyeyim

• Nova bilgisayardan yaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: melikulupinar

quote:

İşlemciyi İ7 yerine FX 8 serisi alsam onların performansı nasıl? Encode için gidermi? Bide ekran kartı biraz yüksek bence High da oyun oynamicam :D

FX-8XXX serisi de çok iyi bir işlemcidir ve 3770 serisi ile başa baş gider. Üstelik benzer performansı çok daha ucuza (CPU+MB) vererek harika bir F/P oranı da sunar.

Ancek video encode işinde I7 işlemciler FX-8 işlemcilerden oldukça iyidir. FX-8XXX işlemcilerde 8 tane 128 bit FPU ünitesi varken I7 işlemcilerde bunlar 256 bittir.

Video encode gibi doyumlu paket aritmetiğinin yoğun kullanıldığı uygulamalarda 256 bit FPU farkını gösterir ve FX-8XXX işlemciden oldukça (%40-50 gibi) iyi perf verebilir uygulamaya göre.

Bütçe sıkıntılı değilse I7-3770 serisi öneririm. Yoksa FX-8320-8350 gayet yeterli olur.

Ağzına sağlık abi

• quote:

https://store.donanimhaber.com/32/b8/7b/32b87b129a34a041ce3e9ce5b6ae3df4.png

Anakart çok eski, sorunlu bir model diye biliyorum.. Bütçe yoksa en azından ASUS M5A97 R2.0 alırsan çok daha sağlam olur sistem..

• Ya bütçe değilde İ7 işlemcinin bana fazla geleceğini anlamış bulunuyorum o yüzden Fx 8150 işlemci 7850 Ekran kartı ve 16 GB ram düşünüyorum 1300-1600 arası SSD daha sonra alırım diye düşünüyorum.Bide TV kartı alıcam çünkü

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.