Şimdi Ara

islam inanırlarına

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Özgürlük vermeyen bir dindir.Aksini iddia eden varsa buyursun kanıtlasın iddiasını fikirlere açığımdır.
    Kafeste olmaktan pek farkı yok müslüman olmanın.
    Çoğu müslümanın kafa 7.yy da kalmış.Dünyadan haberleri yok adamların saf demek istedim.
    21.yy da herkesin bildiği teknoloji ve bilimsel konulara hakim değiller.
    Adamlar yaşlanınca kafa eskiyor.70 yaşında olupta 18 yaşında hisseden yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainfall2535 -- 21 Ekim 2017; 14:33:56 >

• O dönemde yazıldığı için o dönemi yansıtıyor .Mesela o kitapta araba kelimsei geçmez veya mars gezegenin ismi geçmez çünkü bilinmiyordu .Ne mi vardı deve vardı ,eşek vardı ,kaktüs vardı onları yazıya geçirdiler .Kutsal denilen kitaplar hepsi kendi dönemlerinin ürünü eğer biraz gelecekten ,bilimden ,bilinmeyen şeylerden bahsedilseydi belki Tanrı sözü olabilirdi ama hiç biri bahsetmiyor buda insan sözü olduğu anlamına geliyor .
  • Varoluş özgürlükten yoksun bırakır spinozayı araştır ne demek istediğimi kavrayacaksın.İlaveten 70 yaşında olupta 18 yaşında hissetmek modernizmin bizlere getirdiği saçmalıktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Varoluş özgürlükten yoksun bırakır spinozayı araştır ne demek istediğimi kavrayacaksın.İlaveten 70 yaşında olupta 18 yaşında hissetmek modernizmin bizlere getirdiği saçmalıktır

Ben genç hissediyorsam ne diyorsunuz?Yaşlı hissetmek yerine.
  • Seni benden özgür yapan şey nedir? Bi izah eder misin? Ben özgürlüğü, gerçekten inanınca buldum. Yaratıcıyı inkar edenlerin kurduğu düzenin zincirlerini o zaman kırdım. Bu dünya yalan. Allah'a kulluk etmeyip, kula kulluk edenlerin özgürlükten söz etmesi çok saçma. En büyük anarşizm islamdır. Satmışım bu dünyanın anasını diyip, insan eliyle kurulmuş tüm düzenlere karşı koymaktır. Harbi komünist bir arkadaşımın bana, dünyanın en büyük devrimi islam devrimidir demişti. Devrimden anlayan, islam devriminin büyüklüğünü asla inkar edemez.

İnsanların müsait bi tarafından uydurduğu tüm ideolojileri ve düzenlere baş kaldırmanın yolu islamdır. O kadar zavallısınız ki, küresel sermaye sahiplerinin kurduğu düzende, karın tokluğuna çalışıp, yine aynı sermaye sahiplerinin üretip sana pazarladıklarını tüketmekten ibaret olan sefil hayatını görmezden gelip, bir de islama iftira atıyosunuz.

Müslüman dünyayı iplemez. Sizin zavallı dünyalık mücadelenize gülüp geçer. Adidas ayakkabıya verdiğiniz 400 liraya, Starbucks kahvesine verdiğiniz 12 liraya gülüp geçer. Ama ne yazık ki, gözünüze perde inmiş, sömürülmek hayat felsefeniz olmuş. Kör gözler görmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingman29 -- 21 Ekim 2017; 17:52:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

Seni benden özgür yapan şey nedir? Bi izah eder misin? Ben özgürlüğü, gerçekten inanınca buldum. Yaratıcıyı inkar edenlerin kurduğu düzenin zincirlerini o zaman kırdım. Bu dünya yalan. Allah'a kulluk etmeyip, kula kulluk edenlerin özgürlükten söz etmesi çok saçma. En büyük anarşizm islamdır. Satmışım bu dünyanın anasını diyip, insan eliyle kurulmuş tüm düzenlere karşı koymaktır. Harbi komünist bir arkadaşımın bana, dünyanın en büyük devrimi islam devrimidir demişti. Devrimden anlayan, islam devriminin büyüklüğünü asla inkar edemez.

İnsanların müsait bi tarafından uydurduğu tüm ideolojileri ve düzenlere baş kaldırmanın yolu islamdır. O kadar zavallısınız ki, küresel sermaye sahiplerinin kurduğu düzende, karın tokluğuna çalışıp, yine aynı sermaye sahiplerinin üretip sana pazarladıklarını tüketmekten ibaret olan sefil hayatını görmezden gelip, bir de islama iftira atıyosunuz.

Müslüman dünyayı iplemez. Sizin zavallı dünyalık mücadelenize gülüp geçer. Adidas ayakkabıya verdiğiniz 400 liraya, Starbucks kahvesine verdiğiniz 12 liraya gülüp geçer. Ama ne yazık ki, gözünüze perde inmiş, sömürülmek hayat felsefeniz olmuş. Kör gözler görmez.

açıkcası çok düşünüyorum bu ahiret konusunu ama beni tatmin etmiyor.Az geliyor vaadedilen şeyler.
    Artı vaadedilen şeyler benim yapabildiklerim olmalı.Herşeyi devlettende beklememeliyim.

• İçi boş, fazla düşünülmemiş üstüne uğraşılmamış bir konu. Benden ilaveten ne özgürlüğe sahipsin anlamıyorum? Ha yok Müslümanlar içki içemez, ben içebilirim. Onlar zina yapamaz ben yapabilirim deyip bunları özgürlükten sayıp kendini avutacaksan orasını bilemem.

Çoğu Müslümanın kafası 7.yy'da kalmış cümlesi de çok genelleyici bir tutum buna da katılmak mümkün değil bilimsellikten de son derece uzak.

70 yaşında olup 18 yaşında hisseden yok yani gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Ne saçma bir yorumdur bu yahu. Bir insan hayatını evrelerine göre aşamalı ve güzel bir şekilde yaşarsa 70 yaşında 70 yaşında gibi hissedip böyle mutlu olabilir. Çünkü 18 yaşın güzelliğini ayrı yaşamış, 70 yaşın güzelliğini de ayrı yaşıyordur.

Dünyadan haberleri yok saf adamların lafını da inceleyip konuyu bitiriyorum. Sanırım en haklı olduğun nokta bu ancak bunda İslam'ın suçu yok. Bizlerin tembelliği var şu an çağımızdan geri gidiyoruz bu doğru. Ancak bunu sen bizim ülkemize bakarak yorumluyorsun. Birleşik Arap Emirlikleri Yapay Zeka Bakanlığı kurdu, kendi astronotlarını yetiştirmeye başlıyor.

Yani bu tamamen bizim kendimizi geliştirip geliştirmememizle alakalı İslam tam aksine bilimi destekler. Hz. Muhammed;

" İlim Çin'de de olsa gidip alınız "

• quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

Seni benden özgür yapan şey nedir? Bi izah eder misin? Ben özgürlüğü, gerçekten inanınca buldum. Yaratıcıyı inkar edenlerin kurduğu düzenin zincirlerini o zaman kırdım. Bu dünya yalan. Allah'a kulluk etmeyip, kula kulluk edenlerin özgürlükten söz etmesi çok saçma. En büyük anarşizm islamdır. Satmışım bu dünyanın anasını diyip, insan eliyle kurulmuş tüm düzenlere karşı koymaktır. Harbi komünist bir arkadaşımın bana, dünyanın en büyük devrimi islam devrimidir demişti. Devrimden anlayan, islam devriminin büyüklüğünü asla inkar edemez.

Allaha köle olunca özgürmü olunuyormuş.Sadece bazı güzel şeylerden uzak duruyorsun.
    Birde bir arkadaşın yazdığı mesaj vardı onu bulursam buraya yapıştırayım.
    İslama bakınca ben koca bir çöl görüyorum diyor hayat yok yani islamda.
    O konuyu araştırdım bulamadım bulursam buraya yorumlarını yapıştırayım bence haksızda değil hani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainfall2535 -- 21 Ekim 2017; 18:25:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kingboy14

İçi boş, fazla düşünülmemiş üstüne uğraşılmamış bir konu. Benden ilaveten ne özgürlüğe sahipsin anlamıyorum? Ha yok Müslümanlar içki içemez, ben içebilirim. Onlar zina yapamaz ben yapabilirim deyip bunları özgürlükten sayıp kendini avutacaksan orasını bilemem.

Çoğu Müslümanın kafası 7.yy'da kalmış cümlesi de çok genelleyici bir tutum buna da katılmak mümkün değil bilimsellikten de son derece uzak.

70 yaşında olup 18 yaşında hisseden yok yani gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Ne saçma bir yorumdur bu yahu. Bir insan hayatını evrelerine göre aşamalı ve güzel bir şekilde yaşarsa 70 yaşında 70 yaşında gibi hissedip böyle mutlu olabilir. Çünkü 18 yaşın güzelliğini ayrı yaşamış, 70 yaşın güzelliğini de ayrı yaşıyordur.

Dünyadan haberleri yok saf adamların lafını da inceleyip konuyu bitiriyorum. Sanırım en haklı olduğun nokta bu ancak bunda İslam'ın suçu yok. Bizlerin tembelliği var şu an çağımızdan geri gidiyoruz bu doğru. Ancak bunu sen bizim ülkemize bakarak yorumluyorsun. Birleşik Arap Emirlikleri Yapay Zeka Bakanlığı kurdu, kendi astronotlarını yetiştirmeye başlıyor.

Yani bu tamamen bizim kendimizi geliştirip geliştirmememizle alakalı İslam tam aksine bilimi destekler. Hz. Muhammed;

Olay o değil benim kızgınlığım şundan dolayı ben bunun yüzüne islamın yüzüne çoğu oyunu bıraktım bilgisayar oyunu oynamayı islama aykırı diye oynayamıyorum çoğu bilgisayar oyununu yaşamın bir anlamı kalmıyorki.
    Çeşit az ben ne yapayım böyle bir yaşamı elimde olsa hiç dünyaya gelmezdim.
    Morpheusun dediği gibi zihnin bir hapishane tadıp koklayamadığın bir hapishanedesin matrix filmindeki hap sahnesi.
    Allah benim bilgisayar oynamamdan niye rahatsız oluyor onu anlamıyorum.Dinde mantık aramayacaksın yasak yasaktır dersen haklıyım.
    İnsan baskıya uğrarsa hisleriyle anlar neyin ne olduğunu.Ben burada islam tarafından baskıya uğruyorum bilgisayar oyunları bile filtreden geçiyorsa sen düşün hayatı yaşamanın zorluğunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainfall2535 -- 21 Ekim 2017; 18:59:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rainfall2535

quote:

İçi boş, fazla düşünülmemiş üstüne uğraşılmamış bir konu. Benden ilaveten ne özgürlüğe sahipsin anlamıyorum? Ha yok Müslümanlar içki içemez, ben içebilirim. Onlar zina yapamaz ben yapabilirim deyip bunları özgürlükten sayıp kendini avutacaksan orasını bilemem.

Olay o değil benim kızgınlığım şundan dolayı ben bunun yüzüne islamın yüzüne çoğu oyunu bıraktım bilgisayar oyunu oynamayı islama aykırı diye oynayamıyorum çoğu bilgisayar oyununu yaşamın bir anlamı kalmıyorki.
    Morpheusun dediği gibi zihnin bir hapishane tadıp koklayamadığın bir hapishanedesin matrix filmindeki hap sahnesi.
    Allah benim bilgisayar oynamamdan niye rahatsız oluyor onu anlamıyorum.Dinde mantık aramayacaksın yasak yasaktır dersen haklıyım.
    İnsan baskıya uğrarsa hisleriyle anlar neyin ne olduğunu.Ben burada islam tarafından baskıya uğruyorum bilgisayar oyunları bile filtreden geçiyorsa sen düşün hayatı yaşamanın zorluğunu.

Bilgisayar oyununun yasak olduğu nerede yazmakta ki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Just Tarih

quote:

Orijinalden alıntı: rainfall2535

quote:

Bilgisayar oyununun yasak olduğu nerede yazmakta ki ?

islama aykırı oyunları oynamak yasak değil mi konusu aykırı yani?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.