Şimdi Ara

İslam Devrimi'nden önce 1971'de İran (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
1
Favori
10.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: amadeus99

Ordu bağımsız değil ise kalıyor her gösteri sonrası 500 600 kişiyi öldürüyorlar,

Halkın isteyip istemediğini anlamanın yolu bağımsız seçimdir.

Sence venezuela halkı iktidarı istiyor mu?

İstiyor tabiki istemese Maduro coktan devrilirdi

Sen venezuelayi iyi takip edememissin hocam ayni bizdeki malum kesim gibi bir kesim var madurocu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lazer__ kullanıcısına yanıt
    Öyle deme, İran'da da bir akrabası vardır kesin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-481916DD1

Öyle deme, İran'da da bir akrabası vardır kesin.
    İslam Devrimi'nden önce 1971'de İran

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MRTFR kullanıcısına yanıt

Süper kapak olmuş maklubeciye :)

Konuya girdim ilk mesajı gördüm, kesin "midiniyit itikk giymiik mi" diyen ultra süper zeka arkadaşlar vardır dedim ama görmedim. Neden? Çünkü alayı bloklu, mesajı göster diyorum ""midiniyit itikk giymiik mi" çıkıyor altından :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

İstiyor tabiki istemese Maduro coktan devrilirdi

Sen venezuelayi iyi takip edememissin hocam ayni bizdeki malum kesim gibi bir kesim var madurocu

Alıntıları Göster

Canım kardeşim Venezuela'da yapılan son gerçek seçimleri Maduro farklı kaybetti zaten.

Anayasa mahkemesi eli ile parlementoyu feshetti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 25 Eylül 2020; 14:40:14 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt

mini etek giymek degil mini etek giyebilmek medeniyettir

• Teyzesinin eniştesinin dayısının kocası devrim muhafızıymış. :D

• Tükiyedede geçmişte insanlar istediği gibi giyinemiyordu hatta örtüsünden tutulup yaka paça dışarı atılıyordu,mesleğini bile icra edemiyordu, bumu medeniyet ha??, irana laf sokanlar ilk once aynaya baksın,iranın ters versiyonu siz ...İslam Devrimi'nden önce 1971'de İran 

iranı savunan seven yok lafıda olmadık yerinden çeviren kesim ortada.

insan dindar olunca dindar giyinince medeniyet düşmanı cahil varoş,vücudunu açıp giyinince medeni bilim adamı, aydın kafanızı eleştiriyoz burda başka birşeyi değil..İslam Devrimi'nden önce 1971'de İran 

bu ülkede milletin ne giydiğine, sakalına ,bıyığına karışan zümre ortada boş yapmayın,tamam karşı taraftada var bu tipler ama sizin kadar asla olamazlar..

daha gençken kemalist bir amca yolda rockçu arkadaşımı sakalından dolayı yolda çevirmişti cami hocasımısın sen diye kes şu sakalı oğlum diye bağardı birde istanbul caddesinin ortasında işte büyük medeniyet...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 25 Eylül 2020; 15:10:4 >

• Kendini bilmez politikacılar her yerde var. Bunların, milletleri dejenere edip bölmeye çalışma planları arap ülkelerinde işe yarayabilir ama iran gibi türkiye gibi millet bilinci, kültürü olan uluslarda işlemez. Akp ne yanlış yaparsa yapsın, iş uluslararası hale geldiğinde herkes bir olmayı bilir. Türkiye, sömürgecilerin desteği ile kurulmuş bir ülke değil, dedelerimizin canıyla kurulmuş bir ülkedir.

• Off yorumlara bak yemin ederim zeka gösterisi yapmışsınız herkes etekli kıza takılmış hay ben sizin zihniyetize tüküreyim beyin lobları birbirine küsmüş başkalaşımlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnHerbokolog -- 25 Eylül 2020; 13:59:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hopeyoung

Kendini bilmez politikacılar her yerde var. Bunların, milletleri dejenere edip bölmeye çalışma planları arap ülkelerinde işe yarayabilir ama iran gibi türkiye gibi millet bilinci, kültürü olan uluslarda işlemez. Akp ne yanlış yaparsa yapsın, iş uluslararası hale geldiğinde herkes bir olmayı bilir. Türkiye, sömürgecilerin desteği ile kurulmuş bir ülke değil, dedelerimizin canıyla kurulmuş bir ülkedir.

Türkiye geçmişten beri sömürülmüş(1950 ve öncesinde osmanlı/Kapitülasyonlar ve halk üzerinde padişah hükümdarlığı)) ve ilelebet sömürülecek bir ülkedir.

Şuanda sömürülmediğini mi sanıyorsun.Geri kalmış ülkelerin sonucudur.Sen şuan özgür mü olduğunu sanıyorsun.

İran olsun Türkiye olsun batılılar tarafından seçilmiş oluşumlar eli ile vatandaşları bilfil sömürülüp borçlandırılıyor.Bu şekilde de ülkenin beli kırılıyor.Bu aforizmalar ilede zaten ülke bitik hale gelince eli kolu bağlı oluyor.

Birde kadim devlet demişler neyin kadimi yav.Türkiye desen başına buyruk iş yapamaz halde.İran desen beyni çürümüş mollalar ile kendi uçağını düşürecek seviyede ne denir ki.

İkiside bitik ülke.

Özgür yaşamın olmadığı insanın geleceğe umutla baktığı kimin ne giyip giymediğine değil insan hakları adalet ve insan gibi yaşamıyı amaç bilmiş ülkeler olmak lazım.Eğitim sağlık üretim ve bireyi yaşama bağlama ona ölüm vadetmeme her hangi bir noktada zor ve zan altında tutmamak lazımdır.Ama bu coğrafya insan sadece zorluk baskı ve ölüm sunar.Bu coğrafyadaki hiç bir ülkeden de bir b*k olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 25 Eylül 2020; 15:6:52 >

• iranda devrim yapilirken islam devletinin kurulucagindan halkin cogunun haberi yoktu demokrasi gelicegini saniyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

Tükiyedede geçmişte insanlar istediği gibi giyinemiyordu hatta örtüsünden tutulup yaka paça dışarı atılıyordu,mesleğini bile icra edemiyordu, bumu medeniyet ha??, irana laf sokanlar ilk once aynaya baksın,iranın ters versiyonu siz ... 

iranı savunan seven yok lafıda olmadık yerinden çeviren kesim ortada.

insan dindar olunca dindar giyinince medeniyet düşmanı cahil varoş,vücudunu açıp giyinince medeni bilim adamı, aydın kafanızı eleştiriyoz burda başka birşeyi değil.. 

bu ülkede milletin ne giydiğine, sakalına ,bıyığına karışan zümre ortada boş yapmayın,tamam karşı taraftada var bu tipler ama sizin kadar asla olamazlar..

daha gençken kemalist bir amca yolda rockçu arkadaşımı sakalından dolayı yolda çevirmişti cami hocasımısın sen diye kes şu sakalı oğlum diye bağardı birde istanbul caddesinin ortasında işte büyük medeniyet...

Kesin doğrudur bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Canım kardeşim Venezuela'da yapılan son gerçek seçimleri Maduro farklı kaybetti zaten.

Anayasa mahkemesi eli ile parlementoyu feshetti.

Alıntıları Göster
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-44193027

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bacak bacak üstüne atınca medeni mi oluyor ?
    Konuyu açan üye zaten ateist olduğunu soyluyor neden bu kadar İslam ile ilgili konu açıyor ?

• %100 doğru yaşandı hemde akpsiz günler 2000-2001 olması lazım derhane çıkışı ekol dershanesi incirli bakırköy bilen bilir,şimdi azaldı tabi doğru, öz teyzem gibi arkasından ediyorlar cahil ezik yobaz diye,eee devran değişti tabi..

nezaman bankta oturuken önünden kapalı kız geçse kızın arkasından demediği kalmaz add üyesi,artık annemi bile yıldırdı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 25 Eylül 2020; 15:20:35 >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt

Arkadaşım çok önceki parlemento seçiminden bahsediyorum.

Maduro'nun kazandığı şeye seçim demek biraz zor.

Muhalefetin seçime katılmasına izin verilmedi. Bir tane kukla koydular sadece. O bile isyan etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 25 Eylül 2020; 15:19:11 >
  • kızlar yüreğim sızlar

• Medeniyet mini etek değildir. Medeniyet mini etek giymek isteyenin giyme özgürlüğüdür. Medeniyet kafasındaki bez parçasını çıkardığı için ahlak polisinden dayak yememektir.

• The Imp kullanıcısına yanıt

Zaten ben de onu demek istedim haklısın İslam Devrimi'nden önce 1971'de İran 

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.