Şimdi Ara

İŞKUR Korkutan Açıklamayı Yaptı: 1.3 Milyon Kişi İşsiz Kaldı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) açıkladığı verilere göre Türkiye’de son bir yılda 1.3 milyon kişi daha işsiz kaldı. Buna göre toplam işsiz sayısı 3.8 milyona yükseldi.

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) açıkladığı verilere göre Türkiye’de son bir yılda 1.3 milyon kişi daha işsiz kalırken toplam işsiz sayısı 3.8 milyona yükseldi. İŞKUR verilerine göre son bir yılda işsizlik yüzde 54 arttı. Ocak 2019’da ise işsizler ordusuna 266 bin kişi daha katıldı Bu da işsizliğin sadece geçtiğimiz ay yüzde 7.6 arttığı anlamına geliyor.

İŞKUR işsizlik verilerini açıkladı. Buna göre Ocak 2019 itibariyle Türkiye’deki işsiz sayısı 3 milyon 775 bin. İşsiz sayısı Ocak 2018’de ise 2 milyon 457 bin idi. Bu da son 12 ayda 1 milyon 318 bin kişinin daha işsiz kaldığını gösteriyor. Son bir yıldaki işsizlik artış oranı ise yüzde 54.
    Aralık 2018’de işsiz sayısı 3 milyon 509 bin idi. Bu da sadece Ocak ayında 266 bin kişinin işsiz kaldığını gösteriyor.

24 Haziran seçimlerinden sonra 1.1 milyon kişi işsiz kaldı

Kayıtlı işsiz sayısı 24 Haziran 2018 genel seçimlerinden bugüne kadar 1 milyon 105 kişi daha arttı. Temmuz 2018’de işsiz sayısı 2.67 milyon idi. Ekonomik krizin iyice belirgenleştiği ve döviz kurunda büyük dalgalanmaların yaşandığı Ağustos 2018’den sonra ise 1 milyon 105 bin kişi işsiz kaldı.

KamuPersoneli.net

https://www.kamupersoneli.net/ekonomi/iskur-korkutan-aciklamayi-yapti-13-milyon-kisi-issiz-kaldi-h64736.html

• 1.3 milyon çabuk torbaları alın tanzim kuyruğu sizi bekliyor.
  • Bıktik şu cehapeden neden başımızdalar anlamiyorum ülkeyi yediler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En az 10milyon işkur yalan söylüyor

• 7.5 milyon civarı işsiz var.

• Ohh bunlardan bide Gss vergisi alınır mis gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

En az 10milyon işkur yalan söylüyor
    işsizlik hesaplama yöntemi değişsin 10 milyon üzeri çıkar
  • Allah Cehape'nin belasını verecek yaptıkları muhalefetle ülkeyi uçuruma sürüklediler. Bu hainlikleri asla unutulmaz.
  • her geçen gün artıyor.
  • Parasal kriz yavaştan işsizlik krizine evriliyor.

Allah iş arayan herkese kolaylık versin :(
  • arkadaşlar piyasa çok kötü kobiler ihracat yollarını arıyor. mallarını yurtdışına satmaya çalışıyorlar iç piyasa bitmiş durumda. paypalı kovanların onlara destek çıkanları her gün anıyorum nerden bu ülkeye saplanık kaldık be.
  • ülkede işsizlik var birde gidiyorsun milyon suriyeliyi içeri alıyorsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz006 -- 20 Şubat 2019; 21:46:29 >
  • ama patlıcan
    ya domates ?
  • O kadar kuru kalabalıĞIN Erdoğanın, hafta içi iş saatindeki mitinglerinde ne işleri var?

Neden bu kadar insan çalışmıyor da ayakta, ayazda , kafası sürekli yukarı bakık ve ağzı açık Erdoğanı izliyor ve dinliyor?

Acımıyorum bunlara, siz de acımayın.. İşsiz hiçbir akp li ye asla acımayın, guyabında dua bile etmeyin !
  • İş türk’lere yok suriyeli, afgan, kırgız, özbek memleket onlarla dolu bu adamlar hemde kaçak çalışıyor onlar işsiz değil.

• sağa sola bakmaya gerek yok bu forumda başta ben işsizim 4 aydır iş arıyorum 1 ilana 500 başvuru var
  • quote:

Orijinalden alıntı: baranel

İş türk’lere yok suriyeli, afgan, kırgız, özbek memleket onlarla dolu bu adamlar hemde kaçak çalışıyor onlar işsiz değil.
    haklısın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.