Şimdi Ara

İŞKUR: Kayıtlı işsiz sayısı 4 milyon 417 bin 814

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) açıkladığı haziran ayı işsizlik verilerine göre, kayıtlı işsiz sayısı rekor kırarak 4 milyon 417 bin 814'e yükseldi.

İŞKUR'un haziran ayı işsizlik verilerine göre kayıtlı işsiz sayısı 4 milyon 417 bin 814'e yükseldi. Geçen yıl haziran ayında kayıtlı işsiz sayısı 2 milyon 621 bin 565'ti.

Bu işsiz sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 68.5 arttığını gösteriyor. Haziran ayında kayıtlı işsiz sayısı mayıs ayına göre de yüzde 8.1 arttı.
    BBC Türkçe'nin aktardığı habere göre, kayıtlı işsizlerin yüzde 49.5’i erkek, yüzde 50.5’i kadın, yüzde 35.9’si ise 15-24 yaş grubunda.

Verilere göre İŞKUR haziran ayında 117 bin 857 kişiyi işe yerleştirdi.

İŞKUR’un işverenlerden aldığı açık iş sayısı da bir önceki yılın haziran ayına göre yüzde 27.8 azalarak 151 bin 825 oldu.

https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201907111039635196-iskur-kayitli-issiz-sayisi-4-milyon-417-bin-814/

• sadece kayıtlısı bu kadar.

allah yardım etsin gençlere. Vaziyet iyi değil.
  • Fabrika yerine çay ve kek secmenin sonuçları

Fakir oğlu fakir hindistan da issizlik yuzde 3 hemde nufus 1. 3 MİLYAR olmasina ragmen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen gün Almanların yabancılar için açtığı iş ilanlarına baktım, işkurun ilanlarından kat be kat fazla, özellikle üretimde çok eleman arıyorlar.
  • Peki kayıtlı işçi sayısını niye görmez bu muhalifler? Onun 5 katı işçi sayısı vardır. Biz icraata bakarız. 20 milyon işsiz olsun, 25 milyon çalışan yine başarılı sayılırız.

• banadabirbardaksu kullanıcısına yanıt
    Umarım ciddi değildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciddi tabi onu alkışlayanlar ne dediğini umursamıyor boyuna posuna gür sesi ve iyi diksiyonuna bakıyor :)
  • GSS bunun 3 katıdır tahminim :)

GSS ile işsizlik aynı anlamda bana göre

%15 enflasyon bulan adamların rakamlarına inanasım gelmiyor.
  • bunlardan biri de benim beyler
    mali müşavirim asgari ücrete bile razıyım ama iş yok
  • Kayıtsızların sayısı, kayıtlılardan daha fazla. Pek çok kişi iş bulmaktan umudunu kesmiş, hangi sela kendisi için okunacak onu bekliyor. Bu ülkede işsizliğin oy kaygısıyla bilerek yüksek tutulduğunu düşünüyorum. İnsanlar sosyal yardımlara muhtaç yaşatılıyor. Oy verene sosyal yardım, vermeyene 3'ün 1'i. Liyakat sahibi onurlu siyasetçilere ihtiyacımız var.
  • Beter olun

21 gun sarti adaletsizlik dedik sesinizi cikarmadiniz
    Eyt adaletsizlik dedik yine ayni
    Issizlik dedik yine ayni
    Gss dedik yine ayni
    Universite sinavi kalksin dedik yine ayni

BETER OLUN.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • * bu mesaj silindi *

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 26 Şubat 2021; 20:48:33 >
  • Bizi kıskanıyor dedikleri ALMANYA'da işsizlik oranına bir gidip baksınlar.ORADA VERGİ ÇOK AĞIR diyorlar birde ulan bizdeki vergi gibi kırbaç sistemi yok hee muazzam halkçı bir sistemde yok bunu yaşayanlardan öğreniyoruz da en azından İŞ VAR İŞ iş beğenmiyor gençlik az paraya çalışmıyor bunu diyenler şunu savunuyor 2020 TL nin altına çalışması gerektiğini yani bir mülteci gibi olacaksın savaştan kaçıp gelmiş birisi gibi iş kabul edeceksin hakkını aramak yok islamda hakkını yedirmekte yoktur hesabını sorarlar o bedeni çar çur et diye vermedi Allah sana neyse ne konuşuyorsak sanki akepenin çok umrundaydı işsizlik falan.
  • nexus can N kullanıcısına yanıt
    Üniversite sınavı niye kalkıyor hayırdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mithrandir.

Üniversite sınavı niye kalkıyor hayırdır?
    dünyanın neresinde yks dgs ales gibi absürt sınavlar var? birde derler avrupa ülkesiyiz hasssss.
  • nexus can N kullanıcısına yanıt
    Berbat eğitim sistemimiz üniversite sınavı gerektiriyor. Üniversite sınavı olmayan ülkelerin eğitim sistemine bakarsan arada uçurum olduğunu görürsün.

• bu sosyal çalışma programı yüzünden artmış olmasın.haziran ayında 400-500 bin öğrenci kayıt yaptırdı işkura.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat122

bu sosyal çalışma programı yüzünden artmış olmasın.haziran ayında 400-500 bin öğrenci kayıt yaptırdı işkura.
    öğrenciler dahil değil tabiki de bu sayıya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mithrandir.

Berbat eğitim sistemimiz üniversite sınavı gerektiriyor. Üniversite sınavı olmayan ülkelerin eğitim sistemine bakarsan arada uçurum olduğunu görürsün.
    bence ben farklı düşünüyorum ODTU mezunu olupta esnaflık yapan var. bu insanlara yazık bunu yapmayın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.