Şimdi Ara

İŞKUR GÜNLÜK 15 LİRA KARŞILIĞI MESLEK EDİNDİRME KURSU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
1
Favori
79.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birilerinden duydum . doğruluğu nedir. biraz araştırma sonucu kurs karşılığı günlük 15 lira verildiğini öğrendim . var mı katılan kurslar ne zaman başlıyor . burada tartışalım yorumlayalım

• Komşumuz işsiz kaldığı dönemde gitmişti.Tam hatırlıyamıyorum sanırım devamsızlıkta içinde olmak üzere bazı katı kuralları vardı fakat paranı ve serfitikanı kesinlikle alıyorsun ^^
  • Bursa da bu kursu veren bir yerde öğretmenim.

İşsizler için oldukça iyi bir fırsat.

Geldiğiniz gün başına alacağınız yemek ve yol parası olan 15 lirayı ayda 1 kere toptan, maaş gibi alıyorsunuz. Geldiğiniz gün elinize vermiyorlar yani.

Kurslara başvurulduktan sonra kursu veren kurum ile mülakata katılmak gerekiyor. Kafasına esen herkesi almıyorlar genelde.

Hangi kursların olduğunu İşkurun sitesinden görebilirsiniz.

www.iskur.gov.tr den üst menüden online işlemlerden kurs a girin ve şehrinizde arama yapın.

Dikkat edilmesi gereken taraf kursa katılabilmek için resmi olarak "İŞSİZ" olunması gerekir. Sigortanız olmayacak yani. Sigortasız çalışabiliyorsunuz.

Daha sorularınız varsa buradan sorun cevaplamaya çalışayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaZAaRa

Bursa da bu kursu veren bir yerde öğretmenim.

İşsizler için oldukça iyi bir fırsat.

Geldiğiniz gün başına alacağınız yemek ve yol parası olan 15 lirayı ayda 1 kere toptan, maaş gibi alıyorsunuz. Geldiğiniz gün elinize vermiyorlar yani.

Kurslara başvurulduktan sonra kursu veren kurum ile mülakata katılmak gerekiyor. Kafasına esen herkesi almıyorlar genelde.

Hangi kursların olduğunu İşkurun sitesinden görebilirsiniz.

www.iskur.gov.tr den üst menüden online işlemlerden kurs a girin ve şehrinizde arama yapın.

Dikkat edilmesi gereken taraf kursa katılabilmek için resmi olarak "İŞSİZ" olunması gerekir. Sigortanız olmayacak yani. Sigortasız çalışabiliyorsunuz.

Daha sorularınız varsa buradan sorun cevaplamaya çalışayım.

Şimdi ben gidip başvurdum diyelim.
    Kursun ne zaman açılacağını felan söylüyorlarmı?
    Mesela benim Bilgisayar operatörlüğü sertifikam var ama tekrar bilgisayar kursuna gitmek istiyorum katılabilirmiyim.
    Yalnız Bilgisayar Operatörlüğü sertifikasını işkur'dan almadım.

Söylemesen sertifikam yok desem olurmu?
  • Bende bunun için geçenlerde başvurmuştum bunun tarihi daha geçmeden yeni başlamak üzereyken konuşmuştum olayı ama şimdi kursu faln yok diye biliyorum iş kurun..

ama eğer kurs falan varsa ne zaman başlıyor bilginiz varmı ayrıca unutmadan birşey sorayım diyelim kursa gittik kurs bitti ve sertifikamı aldım iş ne oluyor kendiniz mi arıyoruz ne yapılıyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
  • internetten başvurup katılmıştım ben

hem birşeyler öğrenmiş oluyorsunuz hem para almış oluyorsunuz, çok iyi fırsat

başvurduktan sonra size mesaj geliyor, şu günde şurada olun diye, orada dersi vericek hocalarla görüşme yapıyorsunuz topluca, katılmak isteyenleri yazıyorlar, sonradan haber veriyorlar kabul edildiniz veya edilmediniz diye kurs şu zaman başlıyor diye
  • Öğrenciler katılabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

Öğrenciler katılabiliyor mu?

devam zorunluluğun yoksa katılabilirsin,

kursta yoklama alıyorlar, eğer aşarsan limiti çıkarırlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.SAYGILI

Şimdi ben gidip başvurdum diyelim.
    Kursun ne zaman açılacağını felan söylüyorlarmı?
    Mesela benim Bilgisayar operatörlüğü sertifikam var ama tekrar bilgisayar kursuna gitmek istiyorum katılabilirmiyim.
    Yalnız Bilgisayar Operatörlüğü sertifikasını işkur'dan almadım.

Söylemesen sertifikam yok desem olurmu?

hocam istersen bin tane sertifikan olsun, yeterki işsiz ol.

kursun ne zaman başlayacağı filan bellidir. internette kurs arama bölümünde yazıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amarok3

internetten başvurup katılmıştım ben

başvurduktan sonra size mesaj geliyor, şu günde şurada olun diye, orada dersi vericek hocalarla görüşme yapıyorsunuz topluca, katılmak isteyenleri yazıyorlar, sonradan haber veriyorlar kabul edildiniz veya edilmediniz diye kurs şu zaman başlıyor diye

Hocam internetten nasıl başvurmuştun.
    İzleyeceğimiz yolu anlatabilirmisin
  • quote:

quote:

internetten başvurup katılmıştım ben

Hocam internetten nasıl başvurmuştun.
    İzleyeceğimiz yolu anlatabilirmisin

iskur.gov.tr'den kayıt oluyorsunuz, site acayip sinir bir şekilde sadece explorer'da düzgün çalışıyor

sitede sağ kısımda mesleki eğitim kurslarımız linki var

ili seçerek ara yapın, tarihi, yeri ve ilgilendiğiniz kursa başvurmak için saol taraftaki numaralara tıklayınca başvurma sayfası açılıyor

profilinizde girdiğiniz okulla alakasız bir kurs seçerseniz size başvuru yaptırmıyor.
  • Saol teşekkür ederim.

Buldum ve kurslar açılmak üzere son 5 gün.

Ama bir sorun var. Daha önceden üye olmuşuşm ama şifremi unuttum ve yeni şifre istediğimde mail adresime gelmiyor.

Hangi mail adresimi verdiğimide hatırlamıyorum.
    Bunu bulmanın bir yolu varmı.

Yoksa gidip bire birmi başvursam?
  • ben 17 yaşımdayım.
    Örgün yada Açık liseye gitmiyorum, fakat bu sene Örgün eğitime gitmeye karar verdim.
    Fakat Bu konuyu görünce yararlanabilirmiyim diye sormak istedim
  • Gittim bire bir başvurdum.

Pazartesi mulakata bekliyorlar.

Yardımcı olurmusunuz arkadaşlar. Ne soruyorlar mulakatta?
  • quote:

Gittim bire bir başvurdum.

herkes aynı anda oluyor zaten, herkese okuduğu zaman ayırıp ayıramıyacağınızı soruyolar, yaş soruyorlar, okuduğunuz okulu soruyolar

bunun dışında pek ayrıntı istemiyorlar, kendileri kurs hakkında konuşuyor çoğunlukla
  • quote:

quote:

herkes aynı anda oluyor zaten, herkese okuduğu zaman ayırıp ayıramıyacağınızı soruyolar, yaş soruyorlar, okuduğunuz okulu soruyolar

bunun dışında pek ayrıntı istemiyorlar, kendileri kurs hakkında konuşuyor çoğunlukla

Hımm anladım hocam saolun cevap için.

Peki mesela 30 kişilik kursa 60 kişi başvurdu o 30 kişiyi nasıl seçecekler.
    Şans eserimi?
  • quote:

quote:

quote:

Hımm anladım hocam saolun cevap için.

Peki mesela 30 kişilik kursa 60 kişi başvurdu o 30 kişiyi nasıl seçecekler.
    Şans eserimi?

Bazı kurumlar kura çekiyor, bazı kurumlar ise mülakatta kursa zaman ayırıp geleceğinden, kursa gelmek istediğinden emin olduklarını öncelikli çağırıyorlar diğerlerini yedek soyunduruyorlar..
  • Peki bazı kurumlarda torpilde işliyordur dimi?

Ne diyelim inşallah kabul ediliriz.
  • mrb arkadaslar kurs kayıtları ne zaman başlıyor ve buradanda kayıt işlemlerını yapabilirmiyiz
  • Kimse sormamış, kurslar kaç ay sürüyor acaba bilginiz var mı?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.