Şimdi Ara

İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. İSKENDERUN/HATAY (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
374
Cevap
7
Favori
73.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun dönem mi gidiyorsun kısa mı
  • Kısa dönem 1. Grup haftaya teslim olacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluewave6435 -- 29 Temmuz 2017; 8:37:9 >
  • Rocha R kullanıcısına yanıt
    İşlemler ne
  • İşlemleri genelde sıra sıra anfilerden geçirerek yapıyorlar. 10 tane anfiden geçip işlemleri bitiriyorsun sanırım. Ben gittiğimde anfiler kapalıydı, o yüzden her yere çavuş önderliğinde yürüyerek gitmiştik.
    İşlemleri hatırladığım kadarıyla yazayım: anket soruları(yüzme biliyor musun, ehliyetin var mı, hastalığın var mı, enstrüman çalabiliyor musun vs.), rdm anketi, kıyafet dağıtımı, bavulunun aranması, boy kilo ölçüleri-renk körlüğü testi, evrak kayıt, meslek mülakatı, vücut-diş muaynesi, sigorta işlemi(YANINIZDA MUTLAKA 30 LİRA BULUNDURUN. NAKİT OLARAK ALIYORLAR.).
  • bluewave6435 kullanıcısına yanıt
    Kısa dönem isen deniz er eğitim alayinda kalma ihtimalin çok düşük 3 5 kişi anca kantinci olarak kalır şahsen orda kalmayı isterdim

Iskenderun a gitmeyi son güne bırakma bir gün önce git ama teslim olma 60 70 liraya bir gece otelde kal akşam gez sabah uyanıp öğlene kadar gez güzel bi yemek ye 12 1 gibi teslim ol

Daha detaylı şeyler akşam yazarım 2015/4 kısa dönem ordaydım
  • lido kullanıcısına yanıt
    Rocha R kullanıcısına yanıt
    Eyw gençler çok iyi oldu bilgilendirmeniz
  • Tamamen şans. Kara ve hava kuvvetlerinin asker sayısı Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik'e göre kat kat fazla olduğu için denizci çıkmak oran olarak baya az kalıyor. Kısa dönem olarak daha da az alıyorlar. Çünkü kısa dönem askerleri, askerlik süreleri çok kısa olduğu için gemilerde ve botlarda kullanamıyorlar. Mesela Sahil Güvenlik'te sefere çıkıldığında 2 ay gemiyle gezdikleri oluyor. O yüzden kısa dönemleri karargahta yazıcı, kantinci, hazır kıta gibi şeylerde kullanıyorlar. Sahil Güvenlik çıkmak daha da zor, mesela ben Sahil Güvenlik'te 2016/1 kısa dönem askerdim. Acemilikte tüm Türkiye'ye dağıtıma çıkacak sadece 90 kısa dönem erdik. Alayda da 450 denizci kısa dönem er vardı. Ayrıca yüzme bilmenin denizci çıkmakla alakası yok. Kimse yüzme bilmiyor diyebilirim. Ama denize dair bir sertifikan varsa(kaptanlık, dalış vs.) gibi; askerlik şubesinde kaydını yaptırırken verirsen yedek subay olarak çıkma şansın çok fazla artar.

• Hangi askeriyedesiniz Sahildekimi yoksa yol kenarında olanmı.
  • mito_45 M kullanıcısına yanıt
    ben de haftaya gideceğim, erken mi teslim olmak gerekir yoksa geç mi? geç gidersek kıyafet vs kalmaması oluyor mu ?
  • piyanist2014 P kullanıcısına yanıt
    hocam nasıldı askerlik , tecrübelerini aktarır mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: consume

hocam nasıldı askerlik , tecrübelerini aktarır mısın?
    İskenderun mu çıktı?
    Acemi birliği bir şey değil. İskenderun Denizci Alayı'nda sportif olarak yorucu pek bir şey yok. Bizim zamanımızda kamarada biz görev yapıyorduk. 700 kişilik tabura yemek servis edilmesi, sonra toparlanması, yıkaması falan. Bunları askerler sırayla yapıyordu ve hepimize acemilik boyunca 2-3 defa sıra geliyordu.
    Sonraki yıllarda o işler için personel getirmişler ve askerler karışmıyormuş. Bu konuda şanslısınız.

7. bölük sıkıntılı. Onun dışında genelde rahat edersin.
    Önemli olan sonrasında usta birliğinin nereye çıkacağı!
    Acemilik göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor ve öyle çok da yıpratacak yoracak şeyler yok! Sonuçta bahriyeli oluyorsun.
    Eğer usta birliği Konca'ya çıkarsa, o zaman firar et diyebilirim.

He, şunu unutuyordum. Kostüm dağıtımında kesinlikle ama kesinlikle ayakkabıyı 1 beden büyük iste!
    Farz edelim normalde hep 42 giyiyorsun, 43 iste.
    Çünkü, denizcilerin eğitim ayakkabıları demirli oluyor. İç kısmın önlerinde ve kenarlarında demir var ve normal numara giydiğin zaman parmakların o demirlere sürte sürte yara alıyor. Ki bu bayağı kişiyi hastanelik etmişti.

Acemi birliğinde bölükte ''Görevli'' adı altında birkaç kişiyi gaz vererek bölüğün sorumlusu gibi yapıyorlar. O tür şeylerden uzak dur. Sonra milletin peşinden koşmaktan bezer hale gelebilirsin.
    Soracağın şeyler olursa sonra da yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: consume

ben de haftaya gideceğim, erken mi teslim olmak gerekir yoksa geç mi? geç gidersek kıyafet vs kalmaması oluyor mu ?
    Sakın erken gitmeyin, sakın!
    Erken gitmenin getireceği tek şey, fuzuli angarya ve sıkıntılı bekleyişler!
    Hatırladığım kadarıyla bizim teslim başlangıç ve bitiş süremiz 18-23 Aralık arasıydı ve Ben 18'inde sabah gidip teslim olmuştum.
    Son gün gelenler direkt olarak mevzuya girerken, öncesinde giden bizler daha konuşmasını bilmeyen çavuşların artistik davranışlarının öfkesiyle dişimizi sıkıp duruyorduk.
    Hem ilk birkaç gün sayı az olunca, çok göz önünde oluyorsun ve zırt pırt ekstra işler verilebiliyor.
    Son gün ne ise, o gün gidin. Öyle bir şey kalmaz gibi bir durum yok!
    Ki ben ayakkabıyı küçük almıştım, kullanmış olmama rağmen iki gün sonra temizleyip kutuya koyup götürmüş, bir beden büyüğü ile değiştirmiştim.

• Var mı arkadaşlar İskenderun çıkan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1cihan8 -- 25 Eylül 2019; 2:13:35 >
  • Evet ben varim aralik doneminde gelicem senin hangi ayda geliceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burakcan1119

Evet ben varim aralik doneminde gelicem senin hangi ayda geliceksin
    Kasımda gideceğim bende. Şu konuyada bir yorum atta kaç kişi var bir ortaya çıksın bilgi alış verişi olsun aramızda.

https://forum.donanimhaber.com/377-donem-iskenderun-dz-us-k-deniz-er-egitim-alay-k-iskenderun--140110551
  • 1cihan8 kullanıcısına yanıt
    var 1 kasimda ordayim allahin izniyle
  • ozandoqan O kullanıcısına yanıt
    1 Kasımda bende oradayım
  • 1cihan8 kullanıcısına yanıt
    Kasımda bende varım
  • 1 Ekim'de izmirden teslim olacağım. Varsa gelen ulaşsın. Tecrubeli arkadaşların önerilerini dinlemek isterim. allah herkese kolaylık versin.
  • @1cihan8 bende kasım 3 de ordayım
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.