Şimdi Ara

İskan belgesi olmayan binaya İnternet bağlanır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
1
Favori
26.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni bir daire'ye taşındım. Binanın iskan belgesi henüz alınmadı.

İnternet bağlarlar mı ?

• Merhaba. İskan belgesi alınmamış binalara hat çekilmemektedir. Ancak çevrede yakın bir ankastre varsa oradan bağlantı sağlanabilir ancak iskan olmadan binanın telekom tesisatı yapılmaz, onaylanmaz ve bunun dışındaki kullanımlar (camdan kablo almak, direkten çekmek vb) ancak telekom nezdinde görüşten sonra yapılabilir.
  • Aslına bakarsanız yapı kullanım izin belgesi olmadan bağlantı yapılabiliyor. Birçok kez örneğini gördüm. Hatta elektrik, su da verilebiliyor.
  • herhangi bir problem olmuyor gidip başvuru yapabilirsin
  • iskan belgesi olmadan,bulunduğun belde-ilçe-köy her neresi ise,adsl başvuru esnasında tam adres istenirken sistemde görünmeyecektir.sistemde tam adres görünmediğinde abonelik verilemeyecektir..

yanlışım varsa düzeltin
  • İskan olmadan da internet bağlantısı yapılıyor diye biliyorum. Şuan bende yeni bi daireye geçtim ve iskanı henüz yok. Fiber çekiyorlar bakalım. İBB F/O yazan kapak olayı gelmiş geçenlerde caddeye.
  • evde oturuyoruz 3 aydır. elektrik var su var. ama ödeme felan yapmıyoz . bakalım bu isin sonu ne olacak... yani fatura gelmiyor elektrik ve su faturası
  • quote:

Orijinalden alıntı: djfancy07

evde oturuyoruz 3 aydır. elektrik var su var. ama ödeme felan yapmıyoz . bakalım bu isin sonu ne olacak... yani fatura gelmiyor elektrik ve su faturası

Elektrik faturası toplu olarak gelecek hocam abonelik yapıldığında. Suyu da apartman yönetiminin paylaştırdığını biliyordum. Hiç sordunuz mu ?
    Aynı şekilde bende de elektrik doğalgaz ve su bağlı şuan. Bunları verip internet vs. vermemeleri saçma olur. Hatta doğalgazın aboneliği bile var.
    Ne tarafta oturuyorsunuz siz?
  • Normalde verilmemesi lazım ama biliyorsunuz isler nasil yürüyor. Numarataj yapıldıysa kapi ve bina numarası kayıtlara işlenir. Dolayısıyla iskan olmadan da internet aboneligi alabilirsiniz. Bizim eski evde de öyleydi zira...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir durum var hocam, normalde bina numarası 38 diye vermişlerdi bana adresi ama o şekilde bulamıyorum. No 3 diyince çıkıyor doğru yere mi çıkıyor yanlışa mı bilemedim o konuda tereddütüm var. Fakat dediğim gibi caddede kablo döşemesi yapıldı. Hatta belirttiğim gibi çok yakınımıza ibb f/o kapağı da konuldu. Bina girişinin önünden de asfaltı çizmişler burdan buraya kesilecek gibisinden. O yüzden bağlantı yapılacağına ikna oldum.

İlk araştırmaya başladığımda alt yapı olmayan yerlere 6 ay sonra anca altyapı çekiyorlar vs. gibisinden şeyler duyup korkmuştum. Vınn ile idare edilmiyor 4 günde 4 gb paket bitiyor cebi sömürüyor bildiğin :D

Bana 22'si diye tarih vermişlerdi ama telekom gelip binaya kabloyu çekmemiş. 25-26 dediler umarım bağlanır o şekilde. Bu işlerin işleyişi hakkında bi bilginiz varsa bilgilendirir misiniz?
  • MSarikoc03 M kullanıcısına yanıt
    İBB F/O Superonline'dır, TTelekom değil.

Vallahi beklemekten başka care yok gibi. En doğru bilgiyi bölgedeki Turk Telekom müdürlüğünden alırsınız. Bol bol taciz edin :) kapi numaraları da belediyedeki numaralardan farklı olabiliyor. Ornegin bizimki 10'du fakat telekomda alakasız bir rakam görünüyordu. Hala fatura üstünde anlamsız bir numara görünüyor :) sistemdeki mahalle bilgisi de belediyeninki tutmuyor. Eger cok yakında bir saha dolabı varsa onun üstündeki numaradan kontrol ettirin bakalım o bölge Telekom'da nasil kayıtlı.

Bir de belediyenin online hizmeti varsa ordan sizin binanızı bulup sorgulatin bakalım adresi neymiş. İzmir'de var bu hizmet, cok isime yarıyor.

• spacenet S kullanıcısına yanıt
    Allah allah, binaya gelip başvuru alan arkadaşlar TTNET üzerine sözleşme aldılar. Bina girişinde resepsiyonda ttnet standı bulunuyor ve üstünde yetkili kişilerin telefon numaraları var. Büyük ihtimalle bu kapak da son çalışmalardan sonra takıldı. Kafam karıştı şimdi iyice. Superonline ile anlaşma yapmayacaklarını söylemişti binadaki yönetim. Proje için 3 yıl süre veriyorlar deli ediyorlar adamı gibi bişey demişti hatta.

Bir de başka bir kapak var ona bakayım. Teşekkür ederim cevabınız için.
    Hemen o şekilde de bakayım hocam. Vallahi bu adamların sistemini bi anlayamadım gitti :D

Müşteri hizmetlerinden bana verilen adresle sorgulatıyorum altyapı yok diyor. TTNetin fiber nerede uygulaması ile bina üzerine imleç getirip sorguluyorum yüksek hızlı internet kullanabilirsiniz diyor.

Türlü türlü saçma işleri var anlamadım gitti. Teşekkür ediyorum cevabınız için:)
    Rica ederim. Ttnet ve Telekom'un sistemi bile birbirini tutmuyor bazen :)

Aynen öyle valla hocam. Bu arada belediye üzerinden de bi bilgiye ulaşamadım.

Vınn a paket yapmaktan bıktım artık paket bile yapamıyorum o derece oldu :D Bu arada konu sahibi arkadaşın da konusunu bayağı bi dağıttık ama kızmaz umarım.
  • 5 aydır iskan alınmadı ama şebekeyi çektiler. altyapı tamam. telefon ve internet kullanabiliyoruz. tanıdık olursa hemen halledersin. yoksa yıllarca beklersin. bir Türkiye gerçeğidir bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MSarikoc03

quote:

Orijinalden alıntı: djfancy07

evde oturuyoruz 3 aydır. elektrik var su var. ama ödeme felan yapmıyoz . bakalım bu isin sonu ne olacak... yani fatura gelmiyor elektrik ve su faturası

Elektrik faturası toplu olarak gelecek hocam abonelik yapıldığında. Suyu da apartman yönetiminin paylaştırdığını biliyordum. Hiç sordunuz mu ?
    Aynı şekilde bende de elektrik doğalgaz ve su bağlı şuan. Bunları verip internet vs. vermemeleri saçma olur. Hatta doğalgazın aboneliği bile var.
    Ne tarafta oturuyorsunuz siz?

ANTALYA / MANAVGAT / KUMKÖY
  • İskan alınması için eksiğiniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

İskan alınması için eksiğiniz nedir?

daire aldık biz. iskan alacağız diyor evi aldığımız adam. yukarıda 2 tane fazladan pencere açmış iskan vermemişler şimdi pencereleri kapattı fotoğraflarını çekti . bakalım bekliyoruz bizde.

Sizce nasıl bir internet almalıyım?

sınırsız internet ihtiyacım var .

24 ay taahütlü 66 tl
    12 ay tahattülü 78 tl
    Tahatsüzsüz 88 Tl
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.