Şimdi Ara

İşiniz ve Maaşınız (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.277
Cevap
58
Favori
47.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu populer olmus. Yaristirmaya devam beyler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşi bıraktım işşizim 3000 harçlık alıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aylık kazancım 1500 tl iphone 7 alarak borca girdim hava atmak için aldım neden aldım çünkü ben bir malım iphone en büyük yaaaa
  • 4000
  • senged kullanıcısına yanıt
    Ya başlangıçta tecrübede çalıştığın yere göre değişir tabi ki benim duyduğum şahit olduğum bu adam torpille girmiştir girmemiştir ben öyle girmişim girmemişim kime ne. Konunun amacı ne kadar sorusu ben de ne kadar olduğunu söyledim :) teşekkür ederm bilgi berdiğiniz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: incitmemeli

Simdi kucuk reisler bu muhendis arkadaslar daha 1.yili dolmadan 4k-5k maas aliyorsa, bu kadar adam devletin kapisinda niye yatiyor? 3-3.5k maas almak icin niye bu caba? Sen zaten bu hizla yukselmeye devam etsen seneye maasin 10k.

Sallamak guzel sey. Gecen hafta toplanti vardi, patron diyor ki maas zammi icin fazla bisey beklemeyin ulkede kriz var. Burasi turkiye, gercekleri konusalim biraz.

Hocam özel sektör teknik elemana işini iyi yaptığı sürece iyi kazandırır. Ancak en ufak bir sarsıntıda şutlanır. Devlet kapısı ise garantidir. Çalışma saatlerin iş güvencen her daim vardır. Büyük bi yanlış yapmadığın sürece memur hayatın devam eder. Zaten aynı yanlışı özel sektörde kabul etmez. Ben devlete girsem eğer şuanda kazandığımdan ve ileride kazanıcağımdan daha az kazanıcam bunu biliyorum. Ancak maaşım yatacak mı, mesai ücreti alacakmıyım, önümüzdeki ay kovulur muyum gibi sorular kafamı kurcalamayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senged -- 8 Kasım 2016; 8:39:13 >

• İstanbulun iyi mekanlarından birinde garsonum
    Maaş:1300+2500~4000 arası tip
    Mesai süresi hafta içi 6 saat hafta sonu 7-8 saat.
    Pazar tatil sadece

Özel sektörde durumlar o kadarmi vahim? Korkarakda yaşanmazki

• quote:

Orijinalden alıntı: MelanieAngel

Özel sektörde durumlar o kadarmi vahim? Korkarakda yaşanmazki

2014 yılında mezun oldum. Bi çok iş değiştirmek zorunda kaldım. 2 ay 3 ay ve 5 ay. Ama bunlar hep ben istediğim içindi. Daha iyi şartlar bulduğum veya sıkıldığım için bırakmam gerekti. Son olarak iyi bi iş bulup uzun sure çalışmam gerektiğini hissettim. 4. firmada işe girerken patron uzun süre çalışabilecek ve bunun garantisini sağlayabilecek bi eleman arıyoruz dedi. Dedim o benim. İşe başladım ve 2 ay sora firmada en düzeye yükseldim bi anda. Maaşım 2 katına yükseldi ve herşey güzel gidiyordu. Ancak darbe sonucunda bi anda işler yavaşladı. Firma nakit sıkıntısına düşünce benim masrafım fazla olduğu için işime son vermeleri gerekti. Yaptığım en basit proje bile 15-20 bin dolaylarındaydı. Ayda 100 bin kazandırdığım zamanlar oldu. Ama işlerin bi anlık yavaşlaması, ilerinin net görünmemesi ve ben ordayken elemanların nispeten yetişip bişeyler yapabilecek seviyeye gelmelerinden sebep işime son verildi. Sonuç olarak şuan Türkiye'de sayılı firmalardan birinde işe başladım. Maaşım yükseldi konumum değişti ve öğrenebileceğim yeni şeyler var. Ancak burada ne kadar kalabilirim onuda bilmiyorum. Bekar olmamdan sebep bu gibi durumlar şimdilik sübvanze edilebilir düzeyde. Ancak evlenince çoluk çocuk sahibi olunca işler bu kadar kolay yürümüyor. İstanbulda evim arabam var. Ancak yinede evlenmeden bankada 100 bin TL birikmiş veya sabit bi şekilde gelir getirebilecek bi yatırım yapmam gerektiğini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: senged

quote:

Orijinalden alıntı: GhoryWarrior

quote:

quote:

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğinde öğrenciyim ama bana bu bölümü seçmem için zorlamada bulunan ve aynı meslek mensubuna sahip manevi abimin (çok da yaşı büyük değil :D) maaşı hakkında bilgi vereyim.
    Elektrik - elektronik mühendisliği mezunu ve bana elektronik haberleşme mühendisliğini seçtirdi. Konu içeriği aynısının biraz farklısı zaten.

Maaş işe ilk girdiğinde 2800 tl imiş Yemek ve yol yok, şirket servisi ve yemekhane var, özel sağlık sigortası, anlaşmalı otelleri falan var ve 3 ayda bir çift maaş. Haftasonu iş yok. Sabah 7 akşam 5

Yaklaşık 1 yılı devirince maaş hoop 5 bin tl civarlarına geliyor yine çift maaş devam. Çalışma zorluğu ona göre rahatmış staj yaptım orada rahat yav baya adamlar :D Bi de bölümü bitirebilsek :(

İlk girdiğinde 2800'den sonrasını okumadım. Bir de hoop 5 bin tl kısmı gözüme çarptı.

NŞA'da ilk maaşınızı ben söyleyeyim 1600-1750 TL. Adamınız varsa ilk maaş 10.000 TL de olur orası ayrı.

1700 ile istanbulda hayatta başarılar. İstanbulda çalışıp 1700 alan elektronik mühendisi yok benim bildiğim olsa bile küçük şirkettir. Tekniker o kadar alıyor niye okuyalım ki?

Eski calistigim firmada benden sora yanima gelen muhendis arkadasin maasini duydugumda inanamamisti. Ben 3000 alirken yanimdaki masada yuksek lisans yapmaya calisan cocuk 1500 lirayla calisiyordu. Ve hergun 30-40 km istanbul trafigi. Ben 15 dkda sirketteydim ve 3000'e calisiyordum. Bi sirkete girerken diploma lazim olur. Ama sirkette kalabilmek icin is yapmak lazim. Ben ayda 100.000 kazandiriyordum patrona. Kendim 3000...

Kullandığın program ne hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

quote:

Orijinalden alıntı: senged

quote:

quote:

quote:

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğinde öğrenciyim ama bana bu bölümü seçmem için zorlamada bulunan ve aynı meslek mensubuna sahip manevi abimin (çok da yaşı büyük değil :D) maaşı hakkında bilgi vereyim.
    Elektrik - elektronik mühendisliği mezunu ve bana elektronik haberleşme mühendisliğini seçtirdi. Konu içeriği aynısının biraz farklısı zaten.

Maaş işe ilk girdiğinde 2800 tl imiş Yemek ve yol yok, şirket servisi ve yemekhane var, özel sağlık sigortası, anlaşmalı otelleri falan var ve 3 ayda bir çift maaş. Haftasonu iş yok. Sabah 7 akşam 5

Yaklaşık 1 yılı devirince maaş hoop 5 bin tl civarlarına geliyor yine çift maaş devam. Çalışma zorluğu ona göre rahatmış staj yaptım orada rahat yav baya adamlar :D Bi de bölümü bitirebilsek :(

İlk girdiğinde 2800'den sonrasını okumadım. Bir de hoop 5 bin tl kısmı gözüme çarptı.

NŞA'da ilk maaşınızı ben söyleyeyim 1600-1750 TL. Adamınız varsa ilk maaş 10.000 TL de olur orası ayrı.

1700 ile istanbulda hayatta başarılar. İstanbulda çalışıp 1700 alan elektronik mühendisi yok benim bildiğim olsa bile küçük şirkettir. Tekniker o kadar alıyor niye okuyalım ki?

Eski calistigim firmada benden sora yanima gelen muhendis arkadasin maasini duydugumda inanamamisti. Ben 3000 alirken yanimdaki masada yuksek lisans yapmaya calisan cocuk 1500 lirayla calisiyordu. Ve hergun 30-40 km istanbul trafigi. Ben 15 dkda sirketteydim ve 3000'e calisiyordum. Bi sirkete girerken diploma lazim olur. Ama sirkette kalabilmek icin is yapmak lazim. Ben ayda 100.000 kazandiriyordum patrona. Kendim 3000...

Kullandığın program ne hocam.

Autocad ve relux

Bende sizin gibi düşünüyorum evlilik sonrasında sıkıntı olur.İnsanın sırtını güvenle yaslayacağı bir gelir kapısı şart.
  • Niye sürekli bu tarz konular var diycem fakat burası konu dışı :)

Ocak da 6500 falan olacak gibi

Bilgisayar müh. 3.5 yıl tecrübe. sabah 9 akşam 6 çalışıyoz. Öğle araları 1.5 saat. Hafta sonları tatil. Fazla mesai denen olay yok. Memurlar bizim kadar rahat değildir heralde.

yurtdışına kapağı atmaya çalışıom 2-3 yere başvurdum almadılar :(
  • Junior Lojistik Uzmanı

İş hayatına ilk başlangıç

2400₺

Pros:

Vakit nasıl geçiyor anlayamıyorsun.

Hızlı yükselme şansı

Uzun süreli Schengen Vizesi

Arasıra yurtdışı iş toplantıları

Onlarca firma ile iletişim halinde olmak

Şirket bünyesinde Dünya'nın birçok yerinde yer alan ofislerinde çalışabilmek

Cons:

Yoğun iş temposu ( Zaman geliyor 12 saat mesai yapıyorsun. )

3 vardiya

Cumartesi çalışma

Mesai yok

• hellzone22 H kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar mühendisliğini şu vakitten sonra tercih edecek olanlara önerileriniz varmı?
  • Öğrenci Lcw da hafta sonları çalılıyorum günlük 55 tl den ayda 440 tl hafta içide arada gidiyorum 700 800 alıyorum
  • Devlet bankasında 4 yıldır çalışıyorum, yetkiliyim. 2300 - 3400 - 4500 olarak gidiyor üçer aylık dönemlerde. Yılda 2 maaş da kâr payı alıyoruz. Aylık 300 de yemek kartı var. Yıllık tüm gelirleri katarsak 4000 - 4500 arası ortalama ediyor.
  • ostkreutz kullanıcısına yanıt
    Hocam bitirdiğiniz bölüm nedir? Bir de hangi yabancı diller lazım oluyor en çok?
  • İş. Matba usta yardımcısıyım
    Maaş. 1600 tl hafta içi hergün 2 saat. hafta sonu cumartesi tam gün mesai çalışma iş olursa pazarda saat 8.30 akşam 20.30 mesai aylığım ortalama 2.400

ASLA ÖNERMEM GÜNDELİK HAYAT BERBAT İŞE GİDİYORUM SANKİ HAPİSHANEYE GİDİYORUM FIRSATINI BULAYIM ÇIKACAM

• MEB öğretmen (sınıf öğretmeni istanbul)
    Devletten 3400
    Özelden 5000-6000
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.