Şimdi Ara

İşiniz ve Maaşınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
1.284
Cevap
60
Favori
44.522
Tıklama
Giriş
    12231 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: JackAvrupa

quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volkaneker

quote:

Orijinalden alıntı: marselinyo

Uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi okuyorum iş imkanları nasl?

İngilizce var mı? Yoksa mc donaldsa felan gir.

Hocam bende uluslararası ticaret ve finansman okuyorum daha okuyorum sayılmaz çünkü şuan ingilizce hazırlık okuyorum iyi kötü gidiyor şimdilik

Bir dil bırakmak istiyorum rusça olabilir bilmiyorum daha

Valla şuandan işsiz kalma korkusu başladı beni yani ne bileyim 3-4 bin tl den bi işe başlamak istiyorum şimdi gel ingilizce ve bir dil daha bil sonra asgari ücret al bana koyar okulu bıraksam mı undefined

Sen bilirsin ama o paraları unut derim.

Hocam sonuçta 2 dil bilicem mezun olduğumda heralde hayatım boyunca asgari ücretle çalışmıycam

Korkutuyorsunuz beni

Taktik verin ne yapayım

4-4-2 al sana taktik.

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volkaneker

quote:

Orijinalden alıntı: marselinyo

Uluslararası ticaret ve lojistik yönetimi okuyorum iş imkanları nasl?

İngilizce var mı? Yoksa mc donaldsa felan gir.

Hocam bende uluslararası ticaret ve finansman okuyorum daha okuyorum sayılmaz çünkü şuan ingilizce hazırlık okuyorum iyi kötü gidiyor şimdilik

Bir dil bırakmak istiyorum rusça olabilir bilmiyorum daha

Valla şuandan işsiz kalma korkusu başladı beni yani ne bileyim 3-4 bin tl den bi işe başlamak istiyorum şimdi gel ingilizce ve bir dil daha bil sonra asgari ücret al bana koyar okulu bıraksam mı undefined

Sen bilirsin ama o paraları unut derim.

Hocam sonuçta 2 dil bilicem mezun olduğumda heralde hayatım boyunca asgari ücretle çalışmıycam

Korkutuyorsunuz beni

Taktik verin ne yapayım

4-4-2 al sana taktik.

Senelerin üyesiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    6697 Mesaj
    batarya satarak zengin olmuş bir iş adamıyım (3310 3210 1100) eski telefonlara zamanında aylık 15 trilyona para demiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fiat tempra sxak -- 6 Kasım 2016; 20:24:13 >
    |
    |
    2300, 👮🏻<--->👮 8700, ₺ aRası

Orijinalden alıntı: hboluk

İnşallah yanında çalıştığınız akademisyen sizin bu iyi niyetinizi suistimal etmiyordur. Bu kadar mesai yaptıktan sonra 1-2 sene sonra normal bir çalışan gibi işten ayrılırsanız şaşırmam. İlgili akademisyenden bir projede sizi kar ortağı yapmasını isteyin. Bakalım cevabı ne olacak. Benzer bir suistimali arkadaşım yaşadı bizzat. Detaylara gerek yok. Ama akademisyenler çok uyanık olur. Kendinizi kullandırmayın. İnsanlar çok masum olmuyor çünkü. Dediklerimi iyi değerlendirinin. Sizin için bu yazdıklarım. Şahsıma bir yararı olmayacak.
    quote:

İnşallah yanında çalıştığınız akademisyen sizin bu iyi niyetinizi suistimal etmiyordur. Bu kadar mesai yaptıktan sonra 1-2 sene sonra normal bir çalışan gibi işten ayrılırsanız şaşırmam. İlgili akademisyenden bir projede sizi kar ortağı yapmasını isteyin. Bakalım cevabı ne olacak. Benzer bir suistimali arkadaşım yaşadı bizzat. Detaylara gerek yok. Ama akademisyenler çok uyanık olur. Kendinizi kullandırmayın. İnsanlar çok masum olmuyor çünkü. Dediklerimi iyi değerlendirinin. Sizin için bu yazdıklarım. Şahsıma bir yararı olmayacak.

Oneri ile sundugum ve Teknopark yonetimi tarafindan onay alan projede %10 kar payim olacak ona emin olabilirsiniz. Ben halimden dedigim gibi oldukca memnunum. Piyasada herkes yetismis eleman ariyor kimse kimseyi yetistirme derdinde degil. Ben gece ofise gidip derste calisiyorum yuksek lisans oncesi canim isterse iste yapiyorum. Mesela mesai fotograflarindan bellidir 10 10.30 da ise gidiyorum sen ne yapiyorsun diyen edenim yok. Su anda abi kardes tadinda bir iliskimiz var. Nerden baksak Php-Laravel Frameworkunu, Javascript P5JS Frameworkunu onun disinda OpenCV kutuphanesini ogrendim CSS ogrendim Linuxá daha hakimimim. Bunlara universite egitiminde kimse hakim olamaz bunu da gectim IIR filtrenin ne oldugunu ben elektrik elektronik okudum son sene 1 hafta anlatir gecerler uygulamaya sokmayi bilen yoktur. Ben kisisel gelisimimden dedigim gibi oldukca memnunum somuruldugumu de dusunmuyorum, urunumuzu yil basi gibi tamamlayacagiz sonra benim projeme de gececegiz. Akademisyenler normalde eski kafali olur benim sezimledigim ama patronumdan memnunum bana gorev tanimlamadan once uzun uzun ne kullanacagimiza bakip karar veriyor ondan sonra uyguluyoruz. Aldigim parada iyi yeni mezun biri icin diger mesajini alintiladigim akil kubu kendince 1500 aldigimi saniyor yazmama ragmen takilsin o kendi kosesinde. Piyasada kimse is bulamiyorsa bu sadece piyasanin kotu olmasindan degil, yeni mezunlarin bos bos takilmasindandir. Gecen baska tanidigim bir firma projeleri icin FPGA designer aradi okulun sayfasinda paylastim goygoya ben PS biliyorum olmaz mi dedi. Su anda disarisi bos muhendis dolu. Onune gelene muhendislik lisansini verirsen olacagi bu piyasada coker adam gibi Ar Ge dahi yapilmaz disardan gelen urunlerin satis temsilciligi olur sadece. Cari acigi kapatmak icin sonra gunde bilmem kac saat calisalim

Bu arada bu kadar birbirinden ayrisik naneleri biliyorum ne oluyor diye dusunen olursa web tabanli bir platform yapiyoruz. Artik trend IP tabanli exenizin next next finish oldugu gunler bitti.

• Binbaşı
    1501 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cmbrbr

Demircelik sekterunde calisiyorum.

Vardiya Amir Yardimcisiyim.

3400tl net maasim var.

Demirci mi olsam okılu bırakıp

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cmbrbr

Demircelik sekterunde calisiyorum.

Vardiya Amir Yardimcisiyim.

3400tl net maasim var.

Demirci mi olsam okılu bırakıp

Teknik Eğitim Fakültesi Mezunuyum. Ayrıca çalıştığımız yeri görmeden okulu bırakmanı tavsiye etmem
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    3 Not
    hadi az kazananı anladık ..burada yazıp gelirlerini karşılaştırması.. emeğinin bedelini sorgulaması normalde...

astronomik çok kazanların burda diğerlerine nazire yaparcasına gelirini yazması tam bir sonradan görmelik..

dikkate edin maaşını söyleyenlerin arasında esnaf sayısı az
    esnaflıkta bir prensip vardır .. '' az da kazansan , çok da kazansan kazancını söyleme '' derler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dentist1976 -- 6 Kasım 2016; 22:31:49 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: zZzerk

2300, 👮🏻<--->👮 8700, ₺ aRası
    quote:

Orijinalden alıntı: zZzerk

2300, &#128110;&#127995;<--->&#127838; 8700, ? aRası

İç mimarim bu aralıkta maaş alıyorum.

Net maaşımı söylemek istemiyorum.

İç mimarlığı tavsiye etmiyorum.
    |
    |

Orijinalden alıntı: P.O.B.

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: P.O.B.

quote:

Orijinalden alıntı: bi tylol hot içer miyiz

quote:

Orijinalden alıntı: ghostiki

quote:

Orijinalden alıntı: bi tylol hot içer miyiz

Ben öğrenciyim. Babam emekli astsubay. Maaşı 3850 TL

Emekli Astsubay o kadar alıyor mu ? emekli subaylar da 5000 mi alıyor .. biz boşa kürek çekiyoruz...

Hem devletten hem de oyaktan maaş alıyor hocam. Oyak çalışırken para kesiyor emekli olunca maaş veriyor

Dingile bak yaa

Oyak maaş vermiyor, BES gibi bir şey.. Normal banka faizini işletiyor Oyak, ek olarak kar payı vs. gibi bir ücret ödüyor her ay sabit. O da emekli olduktan iki sene sonra ödenmeye başlıyor. Ortalama 160.000TL falan oluyor ilk emekli olduğunda sermaye... İki sene sonra 1500TL ödüyor her ay. Çalışma süresi vs. gibi şeylere göre değişkenlik gösterir bu en alt ödeme miktarı. Normal maaşları 2850TL civarı, emekli maaşı denilen şey o.. Oyak da hayrına para vermiyor, 25 sene her ay ciddi bir miktar kesinti yapıyor şu sıralar 400TL civarı olması lazım.

Subay'lar biraz daha fazla alıyor astsubaylara göre. 4.000TL civarı alıyor olmaları lazım sadece emekli maaşı.

Sözlerinize dikkat ederseniz sevinirim şikayet ettim sizi. Ben asker değilim sizin kadar detaylı bilmiyorum sonuç olarak oyaktan para alıyor. Ben bunu kastediyorum. Seviyesiz.

|
    |

• Yarbay
    4923 Mesaj
    Türkçe öğretmeniyim. Haftada 3 gün çalışıyorum. 2800 TL maaş alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl-alt-delete -- 6 Kasım 2016; 22:36:8 >
    |
    |

2.800

|
    |
    . Drive club VR - Batman VR - Tom clancy - Siege -VR Worlds - Sports Bar - Headmaster - NFS 2015 Fifa 17 - The witcher - Ufc 2 - MGS: Phantom Pain - Grand Theft Auto V - Last of Us - Rigs VR - Job simulator VR Robinson The Journey
  • Yüzbaşı
    414 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: JacobTs

Labaratuvar Teknikeriyim aylık elime geçen net para 3.000. Döner, icap, mesai olursa 3 ile 5 arası değişiyor ve işimi severek yapıyorum..
    quote:

Labaratuvar Teknikeriyim aylık elime geçen net para 3.000. Döner, icap, mesai olursa 3 ile 5 arası değişiyor ve işimi severek yapıyorum..

Döner dediğinize göre kamudasınız sanırım. Hafta sonu 1 gün özel hastane,laboratuvarda falanda çalışsanız aylık 400-750 arasıda öyle alsanız 4.5- 5K Allah bereket versin, bende laboratuvar mezunuyum işsizim özelde tecrübe yok diye iş vermiyorlar.

• Yüzbaşı
    457 Mesaj
    Şimdilik öğrenci.Günlük 2 tl yemek için 3 tl yol masrafım var.Üni okuyorum.3 sene sonra fizyoterapistim.Maaşım nasıl olur bilmiyorum

|
    |

Müteahhitler max lise mezunu
    Fahişeler hayat kadınları ilkokul terk

Okul cidden zaman kaybı .

|
    |

|
    |

al sat yapiyorum..50liraya lumia alip 150-200e verdigim oldu

öğrenciyim

@Kemalist Türkiye hocam hangi okuldan mezunsunuz? bende makina okuyorum, bilgisayara geçiş dusunuyorum ama olmayabilirde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zero-man -- 7 Kasım 2016; 2:11:29 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Kemalist Türkiye

Yatıyor demedim zaten rahat dedim

Eahat bir işten hayaliniz yatmak ise size hayatta bol başarılar.

Boğaziçi eee okuyan bir sürü tıp okuyan liseden ilkokuldan arkadaşlarım var hepsi zamanında o sıralarda yarıştığım insanlardı. Sonra ben bilgisayar ile tanıştım ve aşık oldum onlar test kitaplarına. Hiçbir zaman da kendimi onların yanında salak hissetmedim. He ama onların çalışma sistemlerini duyunca kendimi tembel hissettim. Onlar lys için özeldersler vs ler çalışırken ben bilgisayara takıldım ve hasta olan dedeme baktım. Pişman mıyım? Tek pişmanlığım bir insanın zekasını okuduğu okul ile ölçecek kadar ilginç bir beyne sahip olan insanları tatmin edecek bir okula girememiş olmam. Sadece bu :( son kısım içimde kalanların dışa vurumu sadece yoksa sizinle alakası yok üstünüze almayın. İyi forumlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GhoryWarrior -- 7 Kasım 2016; 4:02:57 >
    |
    |
    LazPlayboy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

“What do you want?"
    "Just coffee. Black - like my soul.”

• Yarbay
    2438 Mesaj
    Meslek : Barista
    Maaş : 900 ile 1200 lira arasi sabit değil çalışma saatlerine gore değişiyor.
    Okul durumu : Uluslararasi iliskiler 3. sinif

Değirmeni döndürmeye calisiyoz bi sekilde.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: MK MarineBoy

quote:

Oneri ile sundugum ve Teknopark yonetimi tarafindan onay alan projede %10 kar payim olacak ona emin olabilirsiniz. Ben halimden dedigim gibi oldukca memnunum. Piyasada herkes yetismis eleman ariyor kimse kimseyi yetistirme derdinde degil. Ben gece ofise gidip derste calisiyorum yuksek lisans oncesi canim isterse iste yapiyorum. Mesela mesai fotograflarindan bellidir 10 10.30 da ise gidiyorum sen ne yapiyorsun diyen edenim yok. Su anda abi kardes tadinda bir iliskimiz var. Nerden baksak Php-Laravel Frameworkunu, Javascript P5JS Frameworkunu onun disinda OpenCV kutuphanesini ogrendim CSS ogrendim Linuxá daha hakimimim. Bunlara universite egitiminde kimse hakim olamaz bunu da gectim IIR filtrenin ne oldugunu ben elektrik elektronik okudum son sene 1 hafta anlatir gecerler uygulamaya sokmayi bilen yoktur. Ben kisisel gelisimimden dedigim gibi oldukca memnunum somuruldugumu de dusunmuyorum, urunumuzu yil basi gibi tamamlayacagiz sonra benim projeme de gececegiz. Akademisyenler normalde eski kafali olur benim sezimledigim ama patronumdan memnunum bana gorev tanimlamadan once uzun uzun ne kullanacagimiza bakip karar veriyor ondan sonra uyguluyoruz. Aldigim parada iyi yeni mezun biri icin diger mesajini alintiladigim akil kubu kendince 1500 aldigimi saniyor yazmama ragmen takilsin o kendi kosesinde. Piyasada kimse is bulamiyorsa bu sadece piyasanin kotu olmasindan degil, yeni mezunlarin bos bos takilmasindandir. Gecen baska tanidigim bir firma projeleri icin FPGA designer aradi okulun sayfasinda paylastim goygoya ben PS biliyorum olmaz mi dedi. Su anda disarisi bos muhendis dolu. Onune gelene muhendislik lisansini verirsen olacagi bu piyasada coker adam gibi Ar Ge dahi yapilmaz disardan gelen urunlerin satis temsilciligi olur sadece. Cari acigi kapatmak icin sonra gunde bilmem kac saat calisalim

Bu arada bu kadar birbirinden ayrisik naneleri biliyorum ne oluyor diye dusunen olursa web tabanli bir platform yapiyoruz. Artik trend IP tabanli exenizin next next finish oldugu gunler bitti.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: MK MarineBoy

quote:

Merhaba Hocam.

Sayımız Türkiyede çok az. Sizin gibi insanları görünce hakikaten çok şaşırıyorum.
    Bulunduğunuz iş yerini aşağı yukarı tahmin edebiliyorum. Daha önce ben de kosgeb desetekli projelerde akademisyenlerle birlikte çalıştım. Bütün işi 2 mühendis arkadaş sırtlamamıza rağmen bu sözde akademisyenler parayı götürüyordu. Sizin çalışmaya başlayalı ne kadar oluyor bilmiyorum ama bir yerden sonra acı gerçekler devreye giriyor. Ar-Ge vesayire iyi güzel kimsenin anlamadığı işleri yapabilmek insana zevk veriyor ama lise mezunu arkadaşlarının senden fazla para kazanması ( kendimden biliyorum ) bir yer de sana koyacak.
    Size tavsiyem endüstriyel firmalara girmenizdir. Sürekli üretilen/satılan cihazları olan en az 50-100 çalışanı olan firmalara giriniz. Çalıştığınız iş dışında sürekli olarak iş başvuruları yapınız. Daha iyi imkanlar nerede varsa oradan devam ediniz.
    Sayımız az birbirimize destek çıkmalıyız. Benimle iletişime geçebilirsiniz.
    Öğrendiklerimiz parayla satın alınamayacak bilgiler belkide. Ancak size verilen ücret size verilen değerin bir yerde ölçüsüdür. Artılar eksiler değerlendirilir duruma göre devam edilir.

• Yüzbaşı
    383 Mesaj

Hislerime tercüman olmuşsun. .
    |
    |
    mfbmfb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Spunch1212

quote:

Döner dediğinize göre kamudasınız sanırım. Hafta sonu 1 gün özel hastane,laboratuvarda falanda çalışsanız aylık 400-750 arasıda öyle alsanız 4.5- 5K Allah bereket versin, bende laboratuvar mezunuyum işsizim özelde tecrübe yok diye iş vermiyorlar.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: Spunch1212

quote:

evet kamudayım.hafta sonu çalışamam zaten yoğun şekilde çalışıyorum nöbet ve mesaiye kalıyorum.Evet labaratuvardan iş bulmak zor kamu da puanlarıda yüksek ama Allaha şükür atandım :) İnşallah atanırsınız sizde..

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.