Şimdi Ara

İŞİNİZ OKULUNUZ KACTA BAŞLIYOR? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
0
Favori
15.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabah uyanma 6:20 rahat rahat acele etmeden haberleri izleyerek kahvaltı yapılır saat 6.58 de hava durumu bakılır dişler fırçalanır 7:05 kıyafetler giyilir kask eldiven forma saat 7.10 yada 7.20 bisiklete binilir işe doğru yolçuluk başlar 35 dakika 7.5 km sonra iş yerine varılır

İş kıyafetleri giyilir saat 8:30 iş başı olur saat 10:00 çay paydosu 10:15 iş başı saat 13:00 yemek paydosu saat 13:45 iş başı şaat 16:00 çay paydosu saat 16:15 iş başı saat 18:45 paydos edilip tekrar kıyafetler giyilir eve doğru yolculuk haftanın 5 günü böylece geçmiş olur cumartesi pazar yatıyormuyuz hafta sonu diye tabiki hayır cumatesi pazar saat 6:30 bisiklet turlarımız oluyor grup halinde saat 10:00 tur biter eve donuş başlar yetermi daha yazayımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enja -- 10 Ekim 2019; 11:13:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8:30-17:30 cumartesi pazar tatil. Kendi arabam var. Genelde şirket servisini kullanıyorum.Trafik çözümü için toplu taşımanın yaygınlaştırıp , konforlaştırıp, hızlılaştırılması lazım?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sabah 8 işbaşı akşam 19.00 paydos yarımşar saat yolum var bana 12 saat kalıyo bunun 7-8 saati uyku kalanı da sosyal aktivite
    Edit: cumartesi günü sabah 8 öğlen 14 paydos

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrey.55 -- 10 Ekim 2019; 11:24:16 >
  • Öğretmen ,07.00-13.00 rutin,evden çıkış 6.30 eve varış 14.00
    Haftasonu kurs veriyorum aynı saat mesai,kazanç 5k .
  • Pzt-Çrş-Cuma: 09:10-13:00.
    Salı-Prş: 13:10-17-00.

• 09:00-18:00 cumartesi pazar tatil.
  • Memurun normal çalışma saatlerini özel sektörde "kazanmak" için, +7 sene kölelik pardon tecrübe istiyorlar.

Valla herkes düzenleme düzenleme diyor da sendikaların hali ortada.Kör sağır biri bile nasıl bir yapı da olduklarını biliyor.O yüzden o iş yaş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2D0F7DE39

Sabah 6:30 gibi işimin başına geçiyorum. Öğleden sonra 16-17:00 gibi de bırakıyorum...bazen de akşam 19-20:00 lere kadar çalışıyorum. İş kendi işim.

Bence de, çalışma saatleri için bir ayar verilmeli. Ama arkadaşın dediği gibi değil. Bence insanlar işlerine saat 07:00 de başlasınlar 15:00 de de tam 8 saat sonra yani işlerini bıraksınlar. Hem kendilerine ailelerine ayıracak zamanları da olur, hem dışarıda bu saatten sonra özellikle avm, alışveriş yerleri de daha canlanırdı.

Mevcut düzene bakıyorum, adam saat 8-9 gibi iş başı yapıyor akşam 6-7-8'lere de kadar çalışıyor, çalıştırılıyor..
    10 yıl önce Hollanda da bir iş gezisi için bulunduğum sırada fark ettim ki gün içerisinde bile alışveriş merkezleri, parklar felan epey dolu ve bu çok dikkatimi çekmişti. Sonra ziyarette bulunduğumuz firma da bize seminer veren kişiye ''Hollanda da insanlar çalışmıyor mu ? hafta içi ve gündüz olmasına rağmen dışarıda ciddi bir kalabalık var'' nasıl oluyor bu diye sormuştum. Genelde Hollanda da insanların işe erken başlayıp, erken bıraktıkları ve o yüzden orada yaşayan kişilerin kendisine ayırmak için bolca zamanı olduğu söylemişti. Misal bizim gittiğimiz firma da mesai sabah 7 de başlayıp, öğlen 13.30 da bitiyordu. Yemek molası felan yok. Sadece kahve molası var. Sonra ki grupta 1.30 da başlayıp, 19.00 da bitiriyor demişti. Her hafta gruplar değişiyor ve böyleyece herkes günün her saatinden faydalanıyor diye aktarmıştı.

Çok kıskanmıştım. İnsanların hem çalışıp, hemde kendisine zaman ayırması kadar güzel birşey yok gerçekten.

Ben 8 yıl boyunca, eski çalıştığım şirkette, şirket arabam olmasından dolayı, çevreme yakın oturan bir kaç arkadaşı da aldığımda sabah 7:30, akşam 20:30-21:00 olarak çalıştığım. Sadece Pazar tatil olacak şekilde. Altımda araba var diye akşamları iş çıkışında sağa sola da ekstra malzemeleri teslim ediyordum firmalara. Eve gelmem o saatleri buluyordu. Şimdi çalıştığım şirkette de 8 yıl oldu. Sabah 8:30 Akşam 17:30 çalışıyorum. Cumartesi ve Pazar yok. Nefes alıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roberto Baggio -- 10 Ekim 2019; 11:56:14 >

• Patron olsan çalışanların 5 dakika geç geldi diye kıyamet koparırsın ayak yapma burda.
  • Bir hafta 06:35-14:55 bir hafta 14:35-22:55 cumartesi pazar tatil fakat ayda bir cumartesi nöbet. İki vardiyada da 30 dakika çay 1 saat yemek molası var.
  • 8 buçukta başlar 19da bitiyor genelde esnafım.

• Sabah 10 dan once herhangi bir saatte geliyoruz, haftada 45 saat sirket sinirlarinda bulunmamiz gerekiyor, ama benim genelde 43 saat civari oluyor, fakat abartili yogun haftalarda 50 saat oldugu da oluyor.

• 07:00 21:00

Kölelik mi kölelik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 10 Ekim 2019; 12:57:22 >
  • 7:45-17:45 çalışma saatlerim. Bir hayliuzak oturdugum için 6:10 da evden cıkıyorum. Aslında 10 dk daha geç çıksam da oluyor ama o zaman ayakta gitmem gerekiyor. 10 dk erken çıkıp oturarak gidiyorum en azından. Akşam 22 de artık uykum gelmiş bir vaziyette yatagın yolunu buluyorum. Kendime zor bakıyorum çocuk kısmını hayal dahi edemiyorum.
  • su an antalya kurulumdayiz gece 2-3 bitis, sabah 9-10 baslangic
    3 gun once geldik pazara kadar devam :)
    saka maka kendim icin demiyorum ama cevremdeki cogu beyaz yakali arkadaslarim hayati yasamiyor
    hos, bizde cok yasiyor sayilmayiz ama yine de masabasi is gunumuz icin morgtan baska bisey degil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yusuf1653 kullanıcısına yanıt
    Cumartesi-Pazar boşmuş işte, daha ne istiyorsunuz? Çoğunluk Cumartesi de çalışıyor, hatta haftanın 7 günü çalışanlar var. İdeal şartlar değil tabii ki, ama kötünün iyisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 10 Ekim 2019; 13:30:35 >
  • Ne tembel olmuşsunuz lan, benimki de 8.30da başlıyor, paşa paşa kalkıp gideceksin. Yazın 7de koşuya çıkıyordum, 8 oluyor saat yumurta alıp kahvaltı yapacağım, açık dükkan yok. Marketler bakkallar 9da açılıyor, iş yapın öğle sıcağında iş başı mı yapılır? Almanların 6-6 sı gibi olsa keşke. Eğlenceni haftasonuna sakla, az planlı programlı iş yapın.
  • Sabah 9-17:30 iş 19:00-21:30 master. Eve variş 22:30. Haftanin 5 gunu tempo boyle. Ctesi gunleri de iş var haliyle... kimse bana tempodan bahsetmesin 😂

• mesai 8 de başlaması en uygun saattir. Ne geç ne erken. 8-12 13-5 mis gibi 5ten sonra da git saat 11-12ye kadar gez dolaş

• Bizde tam gün 8-5 okuldayız kursları hafta içi veriyoruz. Haftanın 7 günü de gelmesin çocuk okula. Hem bizim için hemde çocuklar için iyi oluyor. Sene içinde kazanç 6.5 7 bin.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.