Şimdi Ara

IŞIK SIZMASI / BULUTLANMA <> RESİM / VİDEO PAYLAŞIM PLATFORMU (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
11.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her kurumun yaklaşımı farklı olmakla birlikte, aynı kurmda aynı ürün için iki farklı mühendisin iki ayrı görüş bildirdiği de hem şaşırılmayan hem de bilinen bir durumdur.

Sorun, bunun bir kritere oturtulamama durumudur.

1-Ne ile tespit edilecek?
    2-Hangi kıstas üzerinden değerlendirme yapılacak?
    3-Bu kıstaslar kurum bazında mı yoksa uluslararası geçerliliği olan bir talimat doğrultusunda mı olacak
    4-Ölçüm hangi aygıtla yapılacak
    5-Bu ek maliyetin faturası kime yansıtılacak vs vs vs (Siz tabi ki ''Bana ne '' diyeceksiniz de onlar bunu düşünecek)

Uluslar arası bir komite kurulup GEÇERLİLİĞİ kabul edilir düzeyde bir kriter belirlemedikçe bu muamma devam eder gider, bu işler oturana kadar lcd teknolojisi terk edilir vs vs

Bu nedenle kurumun kabul etmediği noktada DEVLET dışında müracaat edebilecek bir yer yok maalesef.

Küçük bir not eklemek isterim, klima sektöründe EUROVENT sertifikası diye bir sertifika var ki yeni enerji verimliliği yasası kapsamında faaliyet gösteren bu oluşuma (Özel iştiraktir ancak akreditasyonu vardır) test amaçlı gönderilen ürünlerin dahi sıradan üretim yerine özel üretim olduğu yönde şaibeler vardır. Yani X model üretim yapan firmanın, verililik testleri için yolladığı ürün ile sahaya sürdüğü ürünlerin farklı olması durumu. Durum bu iken hangi kriterde ne seviyenin hata kabul edileceği tartışılır bence.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • çok haklısınız, çoğu arkadaş da şansa kalmış diyor.
    ama ürünün "şans eseri" gibi bir değerlemeyle kalitesini belirlemek ancak bizim gibi gelişmemiş toplumlarda oluyor maalesef.
    saygılar
    exper2006
  • malesef bende 49uf6407 tv'de ölü pikselden dolayı 11.aydan ön panel değişti bundada aşırı derecede ışık sızması var il hakem heyetine gitmeyi düşünüyorum ama orda benden herhangi bir ücret çıkıyormu bunu merka ediyorum ilçe hakem heyetinde çıkmıyor ama il hakem heyetlerinde durum nedir veya kabul edip kullanmaya devam edecem
  • FALD Tv olan philips 65pus7601 gerçekten şu zamana kadar gördüğüm sammy js9500,den sonra en iyi siyah performansı gerçekten güzel gözüküyor bknz:

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Evet çok çok güzel bir panel amma

Hani bir laf vardır bilirmisiniz

"Zenginin malı, züğürdün çenesini yorarmış"

Ben bu deyimi bu konuya uyarlarsam şöyle bir şey ortaya çıkıyor

"Avrupa kullanır malın hasını, biz tutarız kara kara yasını"

Samsung'u Lg'si philips'i hepsi aynı

Avrupaya Amerikaya kalbur üstü modellerini münasip görürken,

Daha alt segmentte yer alan modelleri bize göndrerek,

Bizleri 3.dünya halkı yerine koydular ve koymaya devam ediyorlar...

Ve malesef bu düzenbazlara bi dur diyecek

Yasal bir mercimizde yok, varsa bile oralı olan yok...

Ama bunu suçu birazda vestel arçelik gibi bizim yerli üreticilerimizde

Üretin adam akıllı fald paneller millet şu yabancılara dönüp bakmasınlar,

Çuval çuval para dökmesin, paramız yine bize kalsın ama nerdee...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Evet çok çok güzel bir panel amma

Hani bir laf vardır bilirmisiniz

"Zenginin malı, züğürdün çenesini yorarmış"

Ben bu deyimi bu konuya uyarlarsam şöyle bir şey ortaya çıkıyor

"Avrupa kullanır malın hasını, biz tutarız kara kara yasını"

Samsung'u Lg'si philips'i hepsi aynı

Avrupaya Amerikaya kalbur üstü modellerini münasip görürken,

Daha alt segmentte yer alan modelleri bize göndrerek,

Bizleri 3.dünya halkı yerine koydular ve koymaya devam ediyorlar...

Ve malesef bu düzenbazlara bi dur diyecek

Yasal bir mercimizde yok, varsa bile oralı olan yok...

Ama bunu suçu birazda vestel arçelik gibi bizim yerli üreticilerimizde

Üretin adam akıllı fald paneller millet şu yabancılara dönüp bakmasınlar,

Çuval çuval para dökmesin, paramız yine bize kalsın ama nerdee...

Sözlerinizin üzerine yazılacak birşey yokki çok doğru tespit kesinlikle öyle..yani TR'piyasasına FALD tv olduda bizmi göremedik ülke tüketicisi tv aldığı zaman sadece görüntüsüne bakıp alıyor ışık sızması badding clouding tepkime süresi 50 hz 100 hz kaç kişinin umrunda kim bilir kaç milyon insanın led paneli çürük leş ama hiç biride şikayetçi değil,sizin benim gibi kullanıcılar ancak bu işten anlayan kırsal kesimler bu işin farkında burası Türkiye,batının teknoloji ürünlerinin hangisini üst segment olarak kullandık nere fabrika çıkışı angara ürün var hopp buraya ben OLED panel kullanıyorum ama yanarım yanarım sammy js9500 gibi hıgh end paneli tr piyasasına getirmeyen samsung'a yanarım şimdi örnek FALD TV,Olupta kronik sorun olmayan tr,piyasasında kaç panel var ben söylim size sıfır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 19 Şubat 2017; 6:4:42 >
  • Bende ışık sızması dan dolayı il hakem heyetine basvurumu yaptım sizce para iadesi cikarmi üstadlar .Birde bu bilir kişi nereden geliyor belediyede çalışan mühendis mı gelip bakıyor nasıl oluyor o iş.

IŞIK SIZMASI / BULUTLANMA <> RESİM / VİDEO PAYLAŞIM PLATFORMU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forever58 -- 25 Şubat 2017; 17:46:7 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler yokmu yardımcı olacak

• forever58 kullanıcısına yanıt
    LG servis konusunda en kötü marka sikayetvar.com sitesinden bak yaz... en azından cevap verirler...
  •  IŞIK SIZMASI / BULUTLANMA <> RESİM / VİDEO PAYLAŞIM PLATFORMU

Sizce normal mi?
  • Philips 43PUS6412. Panel çöp. Ölü piksel-banding-bulutlanma ne ararsan var.

Çektiğim resimde mesafe ve kamera kaynaklı çok belli olmuyor belki ama çıplak gözle bakanlar anında hak verirler. Bulutlanma sol üst tarafta. Diğer bölgelerde de elbet var ama bu bölge sonradan oluştu biraz daha.

2017 Nisanda aldığım Sony 49XD7005te gördüğünüz gibi bulutlanma, renklenme üstüne de ölü piksel var. Vatan'dan almıştım, 2 yıl Sony + 3 Yıl da Vatan Keyifli Garanti var.

Nasıl bir yol izlemeliyiz? Tamirini nasıl yaparlar

Tadım tuzum kaçtı kaç gündür bunu görünce açıkcası.
  • Geçen cuma tamir edilmiş şekilde geldi. Ekrandaki tüm o izler giderilmiş. Ne yaptılar hiç bilmiyorum. Burada çözemeyince İstanbul'a gitmiş orada tamir etmişler. Garantiniz devam ediyorsa hiç düşünmeyin gelsin servis eve alsın.

Haziran 2017 tarihinde aldığım LG 43UJ651V televizyonda kısa bir süre önce mavi lekeler oluşmaya başladığını fark ettim. TV’nin durumu yukarıdaki gibiydi. Aslında TV izlerken çok dikkatli bakılmadıkça fark edilmeyen sorunu Xbox’da Forza Horizon 4 oynarken fark ettim, Foto modunda siyah-beyaza geçince bazı bölgeler mavi görünüyordu.
    Neyse LG müşteri hizmetlerini zar zor ikna edip servisi getirttik, TV’yi alıp götürdüler ve bugün de geri getirdiler. Ama sorun azalsa da devam ediyor, bu kez mavileşmeden çok gri lekeler var hem de sadece kenarlarda değil ekranın genelinde bu sorun, hatta küçük bir alan ekranın diğer bölümlerinden daha beyaz ve parlak görünüyor.
    Hep Philips kullanan biri olarak pişman oldum bu yerli üretim Kore çöpünü aldığıma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kankkunen -- 28 Aralık 2018; 15:17:45 >

Bunlar da servisden gelen televizyonun son hali :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kankkunen

Haziran 2017 tarihinde aldığım LG 43UJ651V televizyonda kısa bir süre önce mavi lekeler oluşmaya başladığını fark ettim. TV’nin durumu yukarıdaki gibiydi. Aslında TV izlerken çok dikkatli bakılmadıkça fark edilmeyen sorunu Xbox’da Forza Horizon 4 oynarken fark ettim, Foto modunda siyah-beyaza geçince bazı bölgeler mavi görünüyordu.
    Neyse LG müşteri hizmetlerini zar zor ikna edip servisi getirttik, TV’yi alıp götürdüler ve bugün de geri getirdiler. Ama sorun azalsa da devam ediyor, bu kez mavileşmeden çok gri lekeler var hem de sadece kenarlarda değil ekranın genelinde bu sorun, hatta küçük bir alan ekranın diğer bölümlerinden daha beyaz ve parlak görünüyor.
    Hep Philips kullanan biri olarak pişman oldum bu yerli üretim Kore çöpünü aldığıma.
    Sizi temin ederim Philips'in IPS panelleri çöp ve LG'yi aratmıyor leke/gölge konusunda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    LG'yi aratmıyor çünkü çoğu modelinde LG panel kullanıyor. 42PFK6309 tvden bir görüntü;https://forum.donanimhaber.com/store/8a/b4/44/8ab444ac44f7f0ed81f5d2af96a18861.JPG
  •  IŞIK SIZMASI / BULUTLANMA <> RESİM / VİDEO PAYLAŞIM PLATFORMU IŞIK SIZMASI / BULUTLANMA <> RESİM / VİDEO PAYLAŞIM PLATFORMU IŞIK SIZMASI / BULUTLANMA <> RESİM / VİDEO PAYLAŞIM PLATFORMU

Arkadaşlar bu olay tam olarak nedir. Ve garantiden değişim gerektirir mi?

merhabalar,

Lgoled55gxla televizyonumdaki sizce bu normal mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: YILMAZ DENİZ

merhabalar,

Lgoled55gxla televizyonumdaki sizce bu normal mi?

5 sene, sabah akşam izlenirse normal. Yeni almadınız umarım, çok uzun süre kullanılmış ve burn-in olmuş çöp bir OLED panel görüyorum.

Görmeniz gereken gri tonları şu şekilde olmalı o cihazda;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobe -- 11 Mart 2021; 2:43:29 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.