Şimdi Ara

IŞIK SIZMASI / BULUTLANMA <> RESİM / VİDEO PAYLAŞIM PLATFORMU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
11.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski LCD panellerimizde böyle bir söylem lügatımızda dahi yok iken,
    LED panellerle birlikte, güya gelişen teknloljinin bize armağanı olan
    IŞIK SIZMASI/BULUTLANMA konusunda hangimiz dertli değiliz,
    2bin kağıda alanda, 20bin kağıda alanda aynı dertten müzdarip, yani ışık sızmasından,

Peki bizler kadar, bu konudan diğer ülke tüketicleride dertliyken,
    nasıl oluyorda, günümüz teknolojisi ile bu işin üstesinden basit bir şekilde gelinmiyor anlaşılır gibi değil....

Arkadaşlar uzun lafın kısası şu;
    Öyle veya böyle,kabul etmeliyizki bize dayatılan panellerin %99'unda maalesef ışık sızması var,

Ama hangi markalarda/modellerde ne derece ışık sızması mevcut, bu durumu birebir karşılaştırmak için,
    Sizden ricam bu konu altında, konunun dışına çıkılmadan kısa ve öz olarak,

Sahibi olduğunuz panelin, Marka - Model adı ile birlikte
    Zifiri karanlıkta, panelin tam karşısından çekilmiş Resimlerinizi / Videolarınızı burada paylaşmanızı istiyorum,

Böylelikle, ışık sızması panellerde genel bir sorunmu, yoksa aynı modelin birinde belli belirsiz ışık sızması varken,
    diğerinde çok daha fazla ışık sızması olup olmadığını karşılaştırabilir / anlayabilir,
    ve buradan çıkacak sonuca göre ise, değişim veya iade talebinde bulunabiliriz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 1 Kasım 2016; 21:52:43 >

• Hocam ilk mesaj benden olsun bir cok tv kullandim hepsinde de sonuç aynı ışık sızması var.

Sırasıyla

Bu ilk aldığım led tv samsung 48ju6570 iade edildi

Bu Lg 49uh850v iade edildi

LG 55uh850v ölü piksel ve ışık sizmasi nedeniyle iade edildi.

Samsung 55ju7500 ölü piksel nedeni ile iade edildi

Resim bulunca eklenecek.

Vestel 55ca9550 iade edildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focus1 -- 26 Ekim 2016; 0:17:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3 farklı 49uh850v hepside iade edilip değiştirildi en son 4. kuruldu bakalim testlerde ne çıkar.
     IŞIK SIZMASI / BULUTLANMA <> RESİM / VİDEO PAYLAŞIM PLATFORMU IŞIK SIZMASI / BULUTLANMA <> RESİM / VİDEO PAYLAŞIM PLATFORMU IŞIK SIZMASI / BULUTLANMA <> RESİM / VİDEO PAYLAŞIM PLATFORMU

• IŞIK SIZMASI OLMAYAN PANEL YOK NEDEN ? ÇÜNKÜ LED AMPÜLLER SÜREKLİ AÇIK, YANİ KARANLIK ORTAMDA KANAL GEÇİŞİNDE VE YAYINDAKİ ARA SAHNELERDE EKRAN BOŞKEN O LANET OLASI SIZMAYI GÖRÜYORSUN,HER LED PANELDE VAR HEPSİNDE VAR OLMAYAN YOK,YOK YEREL KARARTMAYMIŞ YOK DİNAMİK CONTRASTMIŞ FELAN YOK ÖYLE DÜNYA ,6 TANE LED PANEL DEĞİŞTİM ALAYINDA VAR İDİ, DÜŞÜK SEGMENTİNDEN HIGH SERİSİNE KADAR..DÜN AKŞAM EG910V OLED PANELDE (LIGHTS OUT) IŞIKLAR SÖNÜNCE DENİLEN KORKU FİLMİ İZLEDİM BLURAY REMUX, SONUNDA İLK DEFA BİR FİLMDEN DOYA DOYA ZEVK ALDIM, BU SAATTEN SONRA SİZDEN RİCAM SAKIN LED PANELLERE ONCA PARA VERMEYİN DEĞMİYOR, ADAM HDR KOYUYOR YOK NİTİNİ ARTTIRIYOR PANELİNİ SÜKSELİ TANITIYOR ONLARCA PARA İSTİYOR SAKIN SAKIN SAKIN KANMAYIN, ORTA SEGMENT İŞİNİZİ HAYLİ GÖRÜCEK PANEL ALIN NE ZAMAN OLEDL'ER YAYGINLAŞIR KRONİK SORUNLARI HAFİFLER PANEL ÖMRÜ UZATILIR O ZAMAN GEÇİŞ YAPIN ARKADAŞLAR...KISA BİR ÖRNEK SAMSUNG SUPER AMOLED AKILLI TELEFONUNUZ VARSA SİYAH KALİTESİNE BAKIN BİRDE IPS EKRAN AKILLI TELEFONA BAKIN ZİFİRİ KARANLIKTA SİYAH GÖRÜNTÜDE ARADA DAĞLAR KADAR FARK VAR NE DAĞI OKYANUS

BİR TEK Philips 55pus9109/12 MODELİNİ BEĞENMİŞTİM, MARKA OLARAK SEVMEZ VE HAZ ETMESEMDE İBRETLİK BİR SİYAH SEVİYESİ VARDI BUDA ÖRN:VİDEO + PANELİ KARANLIK ORTAMDA DENEMİŞTİM..VİDEO BANA AİT DEĞİL BİLGİNİZE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 26 Ekim 2016; 3:04:44 >

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Merhaba sizde sanırım sony46x4500 vardı onda da ışık sızdırması var mı? Paneli hâlâ kullanıyormusunuz?

• focus1 kullanıcısına yanıt
    Hocam sen vesteli de mi iade ettin? Çok iyi diye yazmıştın sanki :s

• quote:

Orijinalden alıntı: sonyz10c

Merhaba sizde sanırım sony46x4500 vardı onda da ışık sızdırması var mı? Paneli hâlâ kullanıyormusunuz?

rgb-led x serisi x4500 2010yılında aldım siyahı çok iyiydi pionner kuro 9 serisi ile hemen hemen aynı idi ama derin bir siyahı yoktu diyebilirim ama panel çok ama çok iyiydi gerçek bir tv idi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Evet hocam ben vestelide iade ettim sonradan fark ettigimiz parlak cercevede soyulma vardi birde ekranda golgelenmeler golglenme vardi servis cercevedeki soyulmadan dolayi iade aldi golgelenmeye normal demişti. vestel ca9550 golgelenme olmasaydi goruntu kalitesi cok guzel bir tv birde en buyuk eksikliği smart özelliği yok denilecek kadar kötü. Yaklaşık bir aydir tvisiz idare ediyorum suan icin 3 tane alternatifim vat bulabilirsem samsung ju7500 lg uf950v philips pus7600 uygun kampanya fyata bulursam hemen alırım 2016 model hiç bir tvyi beğenmedim hic birinede o kadar para verilmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: focus1

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Evet hocam ben vestelide iade ettim sonradan fark ettigimiz parlak cercevede soyulma vardi birde ekranda golgelenmeler golglenme vardi servis cercevedeki soyulmadan dolayi iade aldi golgelenmeye normal demişti. vestel ca9550 golgelenme olmasaydi goruntu kalitesi cok guzel bir tv birde en buyuk eksikliği smart özelliği yok denilecek kadar kötü. Yaklaşık bir aydir tvisiz idare ediyorum suan icin 3 tane alternatifim vat bulabilirsem samsung ju7500 lg uf950v philips pus7600 uygun kampanya fyata bulursam hemen alırım 2016 model hiç bir tvyi beğenmedim hic birinede o kadar para verilmez.

çok doğru verilmez çünkü verdiğin paranın hakkını vericek panel yok işin garibi şu bir tv gündüz değil karanlık ortamda falsoları çıkıyor vertical badding hiç sorun etmiyoruz ama o lanet ışık sızması yokmu ooo karanlık ekrandaki öbek öbek bulutlanmalar insanı deli ediyor,,kaç yıl oldu bir çare bulamadılar smarttı 4k idi led tv,lerin ekmeğini yedi firmalar olan tüketiciye oldu şimdi 55 inç oled bir paneli 5000 tl gibi fiyattan sunsalar firmalar herkes alıcak ama yok kapitalist daha sömürücek insanları

Lg full hd 55eg910v modeli var 5000 tl civarında

• quote:

Lg full hd 55eg910v modeli var 5000 tl civarında

focus dostum ben 3600 tl'ye aldımhemde 1,5 aylık panelindi çok yakın bir tanıdığımın kişisel borçları nedeniyle bu fiyata bana verdi,bana bedavaya felan geldi..inanırmısın dün akşam (Conjurıng 2) Korku seansı Bluray remux,izledim panele laptop bağlı 1080p 60hz 1.1 pixsel mapping tam ekran masaüstü alıyorum inan öyle siyah varkı siyahlarda panel bütün niti kapattığı için önnde birşey yok sadece nesneler var,, zaten 4k'dan farkı inan olmuyor gibi birşey o bitrate saf bluray remux sıkıntısız 1080p muazzam izlediğinden keyif alıyorsun bir nokta var beyazlar tam beyaz değil yeterli beyaz oda balı kaymağı olsun

Az once araştırdım bimekste teşhir fiyati 4099 tl olmuş biraz daha mi beklesem yoksa alsam mi bilemedim. İnan Tv arastirmaktan beynim sulandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focus1 -- 27 Ekim 2016; 15:54:55 >
  • quote:

Az once araştırdım bimekste teşhir fiyati 4099 tl olmuş biraz daha mi beklesem yoksa alsam mi bilemedim. İnan Tv arastirmaktan beynim sulandı.

hocam bende son 3 aydır epey bi araştırdım. bütçeyi 3000 belirledim başladım bu işe baktım iyi bişey yok 4000 olsun verecem dedim yeterki iyi bir tv bulayım. samsung ks serilerine falan baktım. iyi güzel ama o paraya daha iyi birşeyler olmalı dedim kendimce vaz geçtim pahalı birşey almayacam dedim. en son bu işten bıktığımdan dolayı dün gece vatan computer dan 1749 tl ye vestel 50ub8300 dü sanırım onu aldım. falsoları olsada en azından 2000 altı bir fiyat cebimden çıktı falza üzmez beni. tv araştırma işine devam etsem evde kendim panel üretir hale gelirim ama halen alamam sanırsam. her bir markanın her bir modelin falsosu var. falsozu olan tek şey cepten çıkacak 4000 5000 tl para. :D vestel 50ub8300 nasıl bir paneldir sızma vs varmı. karanlıkta görüntüsü nasıldır ekleyebilecek arkadaşalr olursa şimdiden çok teşekkürler.

• quote:

hiç üşenme bimeksin yolunu tut panelini incele kaç saat çalıştı vuruk kırız çizik toz moz iyice bak temizse kafana yatarsa hiç bekleme sakın led panellere yönelme sıkıntıdan başka birşey değil, burn ın yapışması felanda yok çok nadir çıkıyor o olay benim apnel 10 saat çalışıyor hiç bir sıkıntı yok,zati tercübelisin panel değişim konusunda gece olunca karanlıkta film izlediğin zaman anarsın hoca ortamda bi sen bi karanlık bir görüntü varbluray 1080p remux izlediğin zaman 4k,da çokta önemli değil dersinki 4k,çokta belli mesafeden 1080p farkı yok ha var ama 65 ve üstü panel lazım ben olsam eg910v temizse kaçırmazdım fiyat ok iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

IŞIK SIZMASI OLMAYAN PANEL YOK NEDEN ? ÇÜNKÜ LED AMPÜLLER SÜREKLİ AÇIK, YANİ KARANLIK ORTAMDA KANAL GEÇİŞİNDE VE YAYINDAKİ ARA SAHNELERDE EKRAN BOŞKEN O LANET OLASI SIZMAYI GÖRÜYORSUN,HER LED PANELDE VAR HEPSİNDE VAR OLMAYAN YOK,YOK YEREL KARARTMAYMIŞ YOK DİNAMİK CONTRASTMIŞ FELAN YOK ÖYLE DÜNYA ,6 TANE LED PANEL DEĞİŞTİM ALAYINDA VAR İDİ, DÜŞÜK SEGMENTİNDEN HIGH SERİSİNE KADAR..DÜN AKŞAM EG910V OLED PANELDE (LIGHTS OUT) IŞIKLAR SÖNÜNCE DENİLEN KORKU FİLMİ İZLEDİM BLURAY REMUX, SONUNDA İLK DEFA BİR FİLMDEN DOYA DOYA ZEVK ALDIM, BU SAATTEN SONRA SİZDEN RİCAM SAKIN LED PANELLERE ONCA PARA VERMEYİN DEĞMİYOR, ADAM HDR KOYUYOR YOK NİTİNİ ARTTIRIYOR PANELİNİ SÜKSELİ TANITIYOR ONLARCA PARA İSTİYOR SAKIN SAKIN SAKIN KANMAYIN, ORTA SEGMENT İŞİNİZİ HAYLİ GÖRÜCEK PANEL ALIN NE ZAMAN OLEDL'ER YAYGINLAŞIR KRONİK SORUNLARI HAFİFLER PANEL ÖMRÜ UZATILIR O ZAMAN GEÇİŞ YAPIN ARKADAŞLAR...KISA BİR ÖRNEK SAMSUNG SUPER AMOLED AKILLI TELEFONUNUZ VARSA SİYAH KALİTESİNE BAKIN BİRDE IPS EKRAN AKILLI TELEFONA BAKIN ZİFİRİ KARANLIKTA SİYAH GÖRÜNTÜDE ARADA DAĞLAR KADAR FARK VAR NE DAĞI OKYANUS

BİR TEK Philips 55pus9109/12 MODELİNİ BEĞENMİŞTİM, MARKA OLARAK SEVMEZ VE HAZ ETMESEMDE İBRETLİK BİR SİYAH SEVİYESİ VARDI BUDA ÖRN:VİDEO + PANELİ KARANLIK ORTAMDA DENEMİŞTİM..VİDEO BANA AİT DEĞİL BİLGİNİZE

Peki bu Philipsin yeni modellerinde bu kadar iyi siyah var mi ? Ambient Light olayi hosuma gidiyor ve tek bu markada var maalesefq

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Campolist

quote:

hocam bende son 3 aydır epey bi araştırdım. bütçeyi 3000 belirledim başladım bu işe baktım iyi bişey yok 4000 olsun verecem dedim yeterki iyi bir tv bulayım. samsung ks serilerine falan baktım. iyi güzel ama o paraya daha iyi birşeyler olmalı dedim kendimce vaz geçtim pahalı birşey almayacam dedim. en son bu işten bıktığımdan dolayı dün gece vatan computer dan 1749 tl ye vestel 50ub8300 dü sanırım onu aldım. falsoları olsada en azından 2000 altı bir fiyat cebimden çıktı falza üzmez beni. tv araştırma işine devam etsem evde kendim panel üretir hale gelirim ama halen alamam sanırsam. her bir markanın her bir modelin falsosu var. falsozu olan tek şey cepten çıkacak 4000 5000 tl para. :D vestel 50ub8300 nasıl bir paneldir sızma vs varmı. karanlıkta görüntüsü nasıldır ekleyebilecek arkadaşalr olursa şimdiden çok teşekkürler.

dost kısa ve kesin bir öneri verim sana karanlık ortamda kanal değişim sırasında ekran boşta iken veya hdmı boşta iken kısaca tv,de yayın yok iken boşta iken görüntü resim çek ya koyu gri ya lacivert olur bu iki ekran minumumsa sıkıntı gözü yormıyacaksa dert etme çoksa ise resimlere göre bir öneri verilir lütfen resim paylaşın

• quote:

Orijinalden alıntı: eric13

quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

IŞIK SIZMASI OLMAYAN PANEL YOK NEDEN ? ÇÜNKÜ LED AMPÜLLER SÜREKLİ AÇIK, YANİ KARANLIK ORTAMDA KANAL GEÇİŞİNDE VE YAYINDAKİ ARA SAHNELERDE EKRAN BOŞKEN O LANET OLASI SIZMAYI GÖRÜYORSUN,HER LED PANELDE VAR HEPSİNDE VAR OLMAYAN YOK,YOK YEREL KARARTMAYMIŞ YOK DİNAMİK CONTRASTMIŞ FELAN YOK ÖYLE DÜNYA ,6 TANE LED PANEL DEĞİŞTİM ALAYINDA VAR İDİ, DÜŞÜK SEGMENTİNDEN HIGH SERİSİNE KADAR..DÜN AKŞAM EG910V OLED PANELDE (LIGHTS OUT) IŞIKLAR SÖNÜNCE DENİLEN KORKU FİLMİ İZLEDİM BLURAY REMUX, SONUNDA İLK DEFA BİR FİLMDEN DOYA DOYA ZEVK ALDIM, BU SAATTEN SONRA SİZDEN RİCAM SAKIN LED PANELLERE ONCA PARA VERMEYİN DEĞMİYOR, ADAM HDR KOYUYOR YOK NİTİNİ ARTTIRIYOR PANELİNİ SÜKSELİ TANITIYOR ONLARCA PARA İSTİYOR SAKIN SAKIN SAKIN KANMAYIN, ORTA SEGMENT İŞİNİZİ HAYLİ GÖRÜCEK PANEL ALIN NE ZAMAN OLEDL'ER YAYGINLAŞIR KRONİK SORUNLARI HAFİFLER PANEL ÖMRÜ UZATILIR O ZAMAN GEÇİŞ YAPIN ARKADAŞLAR...KISA BİR ÖRNEK SAMSUNG SUPER AMOLED AKILLI TELEFONUNUZ VARSA SİYAH KALİTESİNE BAKIN BİRDE IPS EKRAN AKILLI TELEFONA BAKIN ZİFİRİ KARANLIKTA SİYAH GÖRÜNTÜDE ARADA DAĞLAR KADAR FARK VAR NE DAĞI OKYANUS

Peki bu Philipsin yeni modellerinde bu kadar iyi siyah var mi ? Ambient Light olayi hosuma gidiyor ve tek bu markada var maalesefq

yani bu siyah dediğimiz olay ışık sızması değil ,şöyle söylim ,siyah renk olarak derin siyah verir görüntüde adamın ceketi siyahsa ne kadar iyi siyah koyumu kapalımı net siyahmı o önemli,( va ) panel olan hemen hemen her panel siyahı çok iyi veriyor artık, he ışık sızması çok dert bir konu, ben 2014 model phılıps 55-8109,da denemiştim ondada var ama ne hikmetse benim kapı komşum Philips 55pus9109/12 almıştık yani led panel olsun bu denle ışık sızması olmasın tok canlı görüntü olsun ben alıcaktım seri osonu idi şu anda alınır yani,ambılıght dert etme çok rgb-led şerif ile o konuyu aşarsın bu videoyu izlersen anlarsınız bende odaya yaptırıcam

• Philips 49PUS7101 tv aldım 2 aydır kullanıyorum , aldığım günden beri tv den genel olarak memnunum ancak maç vs gibi yayınları izlerken ''vertical banding'' (dikey gölgeler, panelde toz var gibi) çok belli oluyor..

Philips servisi onarım , değişim vs gibi bisey yapar mı bilgisi olan var mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: chiller

Philips 49PUS7101 tv aldım 2 aydır kullanıyorum , aldığım günden beri tv den genel olarak memnunum ancak maç vs gibi yayınları izlerken ''vertical banding'' (dikey gölgeler, panelde toz var gibi) çok belli oluyor..

Philips servisi onarım , değişim vs gibi bisey yapar mı bilgisi olan var mi

yapmaz malesef bütün led panellerin ortak sorunu bu kamera sağa sola dönerken panelin içine kirli toz görüntü çok zıkkım birşey lanet gelsin
  • Arkadaşlar,
    Bu ışık sızması olmayan tv yok gibi peki nereye kadar kabul edilebilir varsaymalıyız.

Servise göre bu TV'nin yarısını kapsıyorsa problem olarak değerlendirilir şeklinde. Ben de yeni aldığım 65 inch'lik BEKO 9683 serisi TV'de bunu yaşıyorum. 2 farklı yerde yaklaşık tv'nin 1/3 'ünde ısık sızması var diyebilirim. Servis bu normal deyip gitti. İtiraz ettim bölge servisine resimleri gönderdim yine normal olarak bildirim geldi. Değişim yapmıyorlar.

Sizce ne yapmalıyım?
    saygılar
    exper
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.