Şimdi Ara

ISI YALITIM ÖZELLİKLİ KAPLAMALAR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
5
Favori
15.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Termos nasıl sıcağı sıcak, soğuğu soguk tutar?

Tek nedeni vardır, vakum.Yani havasız boşluk.Bir termosta içiçe geçmiş iki kap vardır.Dıştaki metal bir kap olup içteki genellikle bir cam şişedir.İkisinin arasındaki hava ise boşaltılmıştır.Tam olmasa da üreticiler tarafından elde edilebilen tama yakın bir boşluk vardır.Vakumlu bir ortamda hava molekülleri de Olmadığından ısı iletilemez.Cismin ısısı başlangıçta ne ise o halde kalır.İçerden dışarıya, dışardan içeriye ısı geçişi olmaz.Böylece termosa konan sıvı sıcaksa sıcak, soğuksa soğuk kalır.
    İŞTE " THERMAL YALITIM KAPLAMASINDA "Kİ MANTIKTA BUDUR...

Göksel ER                 
               Genel Koordinatör            
    *PROJACK Endüstriyel Yalıtım Sist.Taah. San.Tic.Ltd.
    Merkez Ofis      : Demirci Mh. Köknar Sk. No:5/A  Nilüfer / BURSA
    Fabrika             : MKP Org. San.Bölg.3.Cd. No:14 16100 MKP / BURSA
    Tel                   : 224 - 453 40 56
    Fax                  : 224 - 453 40 65
    GSM                : 533 – 074 14 55 
    Email                :    info@projack.net
    Web                 :    www.projack.net
    Referanslar          :http://www.projack.net/basarilarimiz/ 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokseller -- 17 Ocak 2018; 15:21:59 >

• Anne karnındaki bebek in ortam ısısı 36.5 ºCdir.Anne ister soğuk bir ortama geçsin-ister sıcak bir ortama ,bebeğin olduğu ortam ısısı sürekli 36.5 ºC dir...
    En iyi yalıtımcı Allah tır,biz de onu taklit ediyoruz,sadece...Demekki incecik bir zar ile , mükemmel bir yalıtım sağlanabiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokseller -- 18 Mayıs 2013; 1:03:27 >
  • ENERJİ - ISININ YAYILIMI

ENERJİ ( E ) = KUVVET ( F ) / DİRENÇ ( R )
    ISI AKIŞI ( Q ) = T1 – T2 ( ΔT ) / DİRENÇ ( R )
    DİRENÇ ( R ) = KALINLIK / İLETKENLİK
    ISI AKIŞI ( Q ) = ΔT x λ / KALINLIK

ISININ YAYILIMI
    1. KONVEKSİYON (iletim): Akışkanın bir kaynaktan kendisini ısıtarak kaynağını soğutması,
    sonrasında da temas ettiği başka katı ya da akışkanları ısıtırken kendisinin soğuması olayıdır.
    (Radyatör sistemleri)
    2. KONDÜKSİYON (taşınım): Katı cisimler içerisindeki ısı yayılımıdır.
    3. RADYASYON (ışınım): Havasız ortamda, dalgaboyu aracılığıyla gerçekleşen ısınma
    (ışıma). Şekildeki ısı kazançları ve ısı kayıpları. Isı kazançları:
    a)Isıtma gereçleri
    b)Aydınlatma gereçleri ve elektirikli ev aletleri
    c) Mekan içinde yaşayanlar
    d)Pencerelerden radyasyon yoluyla
    e) Duvarlardan radyasyon yoluyla

Isı kayıpları:
    a)Vantilasyon yoluyla açık pencerelerden, kapı deliklerinden, çatlaklardan v.b.
    b) Kondüksiyon yoluyla çatıdan
    c) Kondüksiyon yoluyla döşemeden
    d) Kondüksiyon yoluyla duvarlardan
    e)Kondüksiyon ve radyasyon yoluyla pencerelerden
    f) Sıcak suyun drenajı
    g) İç hacimde suyun buharlaşması ve difüzyon yoluyla dışarıya çıkışı

Göksel ER                 
               Genel Koordinatör            
    *PROJACK Endüstriyel Yalıtım Sist.Taah. San.Tic.Ltd.
    Merkez Ofis      : Demirci Mh. Köknar Sk. No:5/A  Nilüfer / BURSA
    Fabrika             : MKP Org. San.Bölg.3.Cd. No:14 16100 MKP / BURSA
    Tel                   : 224 - 453 40 56
    Fax                  : 224 - 453 40 65
    GSM                : 533 – 074 14 55 
    Email                :    info@projack.net
    Web                 :    www.projack.net
    Referanslar          :http://www.projack.net/basarilarimiz/ 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokseller -- 17 Ocak 2018; 15:22:28 >

• MANTOLAMA NEDEN YAPILMALIDIR?

Ülkemizde yıllık enerji tüketiminin %37'si sanayide, %22'si ulaştırmada, %5'i tarımda, %3'ü diğer sektörlerde ve %33'ü konutlarda tüketilmektedir. Konutlarin ise maalesef sadece %5'i uygun ve doğru şekilde izole edilmiş durumdadır. Burdan da anlaşılacağı üzere %28 lik bir bölüm halen enerjisini boşa harcamaktadır.

Bu durum ülke ekonomisinin yanı sıra bireysel anlamda da bina ve mesken sahiplerinin ekonomisini ciddi anlamda zarara uğratmaktadır. Özellikle içinde bulunduğumuz küresel kriz ve bunun neticesinde ülkemizdeki enerji harcamalarinın son bir sene içerisinde %77'ye yakın zam görmesinden dolayı mantolama ekonomik anlamda bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Bu tabii ki ekonomi için ve içinde bulunduğumuz ülke şartlarindan dolayı en önemli kriterlerinden biridir.

Bununla beraber ısı farklı sıcaklıklara sahip ortamlarda daima sıcaktan - soğuğa doğru geçerek bir denge oluşturma eğilimindedir. Buda evlerinizdeki ısının devamlı olarak zayıf noktalar bularak havaya karışması anlamına gelmektedir.

Özellikle kombi ile ısıtılan binalarda kombi cihazlari üzerindeki termostatlar bulunduklari mekânın ısısına göre kendi çalışmalarını düzenlemektedir. Devamlı olarak ısı kaçağı bulunan bir mekânda cihaz %40 oranında daha fazla tüketime geçmektedir. Bu da ev ekonomisine ciddi bir maliyet getirmektedir.

Mantolama sistemleri binalarda kullanılan detaylara bağlı olarak %50'ye varan ısı tasarrufu sağlamaktadır. Tabiki bu sadece oran bazında elde edilmiş bir sonuç değildir. Yıllardır çalıştığımız müşterilerimizden bire bir olarak aldığımız ve direk sonuçlarla da test ettiğimiz bir orandır. Dış cephe mantolamanın faydası çoktur. Sonuç olarak bina mantolama uygulamaları bu nedenle hızla yapılmaktadır.

Yukarda belirttiğimiz şartları göz önüne alacak olursak, gerek ülke ekonomisi gerekse bireysel ekonomi için ve her şeyden önemlisi sağlıklı bir ortamda yaşam için mantolama uygulamasını önemle tavsiye ediyoruz.

Çok katlı binalarda Poliüretan Sprey ile ısı yalıtımı üç aşamada gerçekleştirilir. Ek yersiz, yekpare kaplama ile kaba sıva yapılmadan doğrudan duvar elemanları (gaz beton, tuğla, pres tuğla, bims vs.) üzerine uygulama yapılabilmektedir. Poliüretan Sprey ile ısı yalıtımı yapmanın diğer alternatif mantolama sistemlerine göre avantajları vardır. Bunlar; doğrudan cephe malzemesi üzerine yüksek aderansla yapışması, ek yersiz olması ve ısı köprülerinin tamamını ortadan kaldırmasıdır. Binaya zarar vermeden uygulanan Poliüretan Sprey aynı zamanda binaya mukavemet getirir. İç ve dış yapı elemanlarında çatlak oluşmasına izin vermez. Deprem güvenliği sağlar, üzerine kaplandığı malzemenin parçalanmasına mani olur. Yıkılmaya karşı da ciddi bir mukavemet gösterir. Binaya ek yük bindirmez.
    Blok kaplama şeklinde uygulanan Poliüretan Sprey, diğer izolasyon malzemelerinin uygulama hızına oranlanamayacak kadar pratiktir. 1000 m²/gün uygulama hızı ile bina sahibine maliyet yükü getirmeden maliyet/işçilik fiyatını düşürür. Hem üreticiye hem de çevreye dost bir izolasyondur. Poliüretan Sprey üzerine, uygulama yapıldığı anda sıva filesi gerilerek ince sıva atılabilir. İnce sıvayı atmadan önce Traş Makinesi ile yüzeydeki homojen olmayan bölgeleri düzeltilmesi tavsiye edilir. Poliüretan Sprey üzerine uygulanan ince sıvadan sonra binanın dış cephesi istenilen renge göre boyanarak, dış ceple ısı izolasyon uygulaması tamamlanmış olur. Poliüretan Sprey İzolasyonu’nun ömrü literatüre göre100 yıldır.. Seçilen boya kalitesine (silikon/akrilik) bağlı olarak izolasyonun ömrünü daha fazla uzatmak mümkündür.
    ISI YALITIM ÖZELLİKLİ KAPLAMALARISI YALITIM ÖZELLİKLİ KAPLAMALARISI YALITIM ÖZELLİKLİ KAPLAMALAR

• teknik bilgiler ...

• poyrazy kullanıcısına yanıt
    SAYIN YETKİLİ;
    AYGİ KİMYA,SİZ MÜŞTERİLERİNE EN İYİ VE EN DOĞRU HİZMETİ VEREBİLMEK ÜZERE KURULMUŞ OLUP,DIŞ CEPHE MANTOLAMA SİSTEMLERİNDEKİ RİSKLERİ MİNİMUMA DÜŞÜRMEYİ AMAÇ EDİNMİŞTİR.AKRİLİK ESASLI SÖVE TUTKALIMIZI,SÖVE HARCIMIZI VE PÜSKÜRTME HARCIMIZIN KALİTESİNİ GÖRMEK VE DENEMEK İÇİN LÜTFEN BİZİ ARAYINIZ.

İYİ ÇALIŞMALAR...
    www.aygikimya.com

GÖKÇE GİRGİN
    (0530) 9562062 @poyrazy
  • han01 kullanıcısına yanıt
    :) Yanlış,eski bilgi ESAS OLAN HAVA CEBİ MİKTARI VE KESİTİDİR.YÜZEY ALANIDIR...Havanın ısı iletim katsayısı 0,025 w/mK dır...Anne karnındaki bebeğin anne ister soğuğa çıksın ister sıcağa içerisi sabit ısıdadır.Bebek anne karnında 36-37 °C bir ortamın içerisindedir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokseller -- 27 Şubat 2018; 17:32:14 >
  • http://www.projack.net/vana-ceketi/
    http://www.projack.net/procoat-termal-kaplama
    ISI YALITIM ÖZELLİKLİ KAPLAMALARISI YALITIM ÖZELLİKLİ KAPLAMALAR
    ISI YALITIM ÖZELLİKLİ KAPLAMALAR
    ISI YALITIM ÖZELLİKLİ KAPLAMALARISI YALITIM ÖZELLİKLİ KAPLAMALAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokseller -- 17 Ocak 2018; 15:20:9 >

• Hocam merhaba, alanınızla ne kadar ilgili bilmiyorum ama mümkünse bişey danışmak istiyorum, evde çocuk odası kuzeyde kalıyor ve soğuk oluyor diğer odalara göre, yer Konya. Bununla birlikte odadaki cam 2,5*2 ölçüsünde ve odaya göre oldukça büyük kenarlarda biraz duvar kalıyor sadece. Bu sebeple buraya içten yalıtım da yapılsa camların büyüklüğü nedeniyle faydası olmaz, fayda sağlayacak tek şey panjur şeklinde öneriler aldım. Dıştan yalıtım zaten var 1 yıllık bina. Sizce faydası olur mu, farkedilir şekilde etki eder mi? 1900-2000 TL gibi fiyatlar aldım en uygun motorlu ve 43 mm. Yaptırmaya değer mi sizce? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.