Şimdi Ara

İsabet etkileri ne demek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • www.meta-lol.com/league-of-legends-esyalar/guinsoonun-hiddeti

bu yetenekte yazıyor

Guinsoo’nun Gazabı: Her iki saldırıdan biri isabet etkilerini fazladan bir kez daha tetikler.

forumda araştırdım yazılanlar olmuş ancak hiçbir şey anlamadım

detaylı ve sade anlaşılır şekilde anlatabilcek bir kardeş var mi?

• oto atak yapmış gibi sayılıyorsun fazladan mesela vayne oynuyorsun 3 oto atak yapman lazım normalde 2 tane yapınca birinde isabet etkisi 2 kere tetiklendiğinden w patlıyor
  • İsabet etkisi normal saldırı hasarının yanında vurduğun ve başka kaynaklardan gelen güçlendirmelerdir. Örneğin guinsoo pasifinde sen ekstra bir normal saldırı yapmazsın ama guinsoodan gelen "vuruş başına 15 ekstra hasarı verirsin, mahvolmuş varsa onun pasifini uygularsın, pırıltı ve geliştirmelerinin güçlendirme etkisini vurursun, kırmızı güçlendirmeyi vurursun gibi gibi örnekler var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 al 2 öde gibi bişey pasif etkinken vurduğun her 2 oto atak için 1 tanede item vurmuş oluyor. Jax, master, vayne, kalista, kaisa, kogmaw, neeko, varus en sık kullanan karakterler tümünde stacklenebilen pasif yetenekler mevcut. Jaxta fazladan vuran ap hasar. Vayne gerçek hasar. Master otomatik saldırı. Kalista mızrak biriktirme. Kog cana göre vurma. Kaisa pasif. Varus w pasif. Neeko w pasif gibi. Ayrıyetten arkadaşların dediği Mahvolmuşun cana göre hasarını, Red buff etkisini tetikler. Braum pasifini hızlı doldurur. Mahvolmuş ve guinso zaten birbiri için yaratılmış gibiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: U Mad BRO

İsabet etkisi normal saldırı hasarının yanında vurduğun ve başka kaynaklardan gelen güçlendirmelerdir. Örneğin guinsoo pasifinde sen ekstra bir normal saldırı yapmazsın ama guinsoodan gelen "vuruş başına 15 ekstra hasarı verirsin, mahvolmuş varsa onun pasifini uygularsın, pırıltı ve geliştirmelerinin güçlendirme etkisini vurursun, kırmızı güçlendirmeyi vurursun gibi gibi örnekler var
    Doğrusu bu arkadaşın dediği.
    Bunlara ek örnekler vereyim. Buzdoğan ve statik pasifi.

Daha iyi anlayabil diye bu 2 örnek üzerinden yürüyeyim. Normalde bu 2 eşyanın pasifi normal vuruşlarda gerçekleşir. Ama ezreal'ın q sunun açıklamasında isabet etkilerini uygular yazdığı için ezreal q su bir minyona veya rakibe isabet ederse, buzdoğan ve statik pasifini de uygular.
  • doğru diyosun. ama sütunlamak zaten durdurmak demek. yani sütun+susturmadan bahsetmemiş anladığım kadarıyla. ashe sütun ve silence yapıyor morgana sadece sütun yapıyor ama mıhlama konusunda en uzun morgana diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

Doğrusu bu arkadaşın dediği.
    Bunlara ek örnekler vereyim. Buzdoğan ve statik pasifi.

Daha iyi anlayabil diye bu 2 örnek üzerinden yürüyeyim. Normalde bu 2 eşyanın pasifi normal vuruşlarda gerçekleşir. Ama ezreal'ın q sunun açıklamasında isabet etkilerini uygular yazdığı için ezreal q su bir minyona veya rakibe isabet ederse, buzdoğan ve statik pasifini de uygular.

Alıntıları Göster
    Böyle ise guinso'nun azabında yazan isabet etkileri ne işe yarayacak onu anlamadım.

Her itemin pasifinin hasar oluşturması için bir süre var sanırım. Guinsonun gazabında da her 2 normal saldırıda 1 kere bu pasiften gelen hasarları tekrarlıyor? doğru mu anlamışım?

Örnek veriyorum ben "mahvolmuş kralın kılıcı" aldım. bunun pasifinde Normal saldırılar, isabet halinde hedefin mevcut Can değerinin %8 kadarına eşdeğer miktarda ilave fiziksel hasar verir yazıyor. Ancak bu pasifi her saniye tekrarlanmıyor yani belli bir süre sonra hasar veriyor galiba? yoksa arka arkaya her normal saldırıda hasar veriyor ise (o zaman zaten kendiliginden isabet etkileri uygulanmış oluyor guinso'ya ne gerek var)
  • Nashor dişi, aklın sonu, mahvolmuş kralın kılıcı, Kogmaw W
    Master yi Q bekleme süresinin azalması,
    Master yi pasif, Kennen W, Caitlyn pasif, Diana pasif, Neeko W pasif, Vayne W, Udyr R yüklenmesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrashBone

Nashor dişi, aklın sonu, mahvolmuş kralın kılıcı, Kogmaw W
    Master yi Q bekleme süresinin azalması,
    Master yi pasif, Kennen W, Caitlyn pasif, Diana pasif, Neeko W pasif, Vayne W, Udyr R yüklenmesi
    Mahvolmuş Kralın Kılıcı'nda zaten pasifinin özelliği ilave fiziksel hasar veriyor.
    İsabet etkilerine ne gerek var ki?

Mahvolmuş Kralın Kılıcı'nın pasifinin belli bir süresi mi var ? (süresi oldugu için mi tetiklenme işe yarıyor anlamadım tam olarak)
  • bloodyxTR B kullanıcısına yanıt
    Her saldırdığında, isabet etkilerini de tetikliyorsun.

Guinsoo, her 2. vuruşunda, isabet etkilerini 2 defa tetikliyor.

Örnek üzerinden anlatacaksam, guinsoo ile 2. vuruşunda, mahvolmu kılıcın %8 kadarına eşdeğer miktarda ilave fiziksel hasarını 2 defa vuruyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cruella -- 11 Mayıs 2019; 3:19:43 >
  • bloodyxTR B kullanıcısına yanıt
    Mahvolmuş extra hasarı her vuruşunda geçerli sayılıyor bekleme süresi bulunmuyor. Guinso ile güzel yanı guinso stackliyse sen 2 vuruş yaparsan 2 tane senin vuruşundan mahvolmuş vurur 1 tane de guinso vurmuş olur. Guinso ile tetiklenen ne varsa 2 tane vurunca 3. vuruş otomatik vurulmuş sayılıyor.
    Vayne w pasif patlatmak için 3 vuruş yapman gerekir.
    Mahvolmuş her vuruşta extra %8 hasar vurur.
    Stackli guinsoda sen 2 tane düz atak yaparsın hem 3. W yükü patlar gerçek hasar verir hemde 3. %8lik mahvolmuş hasarı verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pajirzeal -- 11 Mayıs 2019; 5:14:39 >
  • Basitçe 1 oto atakla 2 tane vuruyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Cruella

Her saldırdığında, isabet etkilerini de tetikliyorsun.

Guinsoo, her 2. vuruşunda, isabet etkilerini 2 defa tetikliyor.

Örnek üzerinden anlatacaksam, guinsoo ile 2. vuruşunda, mahvolmu kılıcın %8 kadarına eşdeğer miktarda ilave fiziksel hasarını 2 defa vuruyorsun.
    Tam olarak anladım teşekkürler kardeşim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodyxTR -- 14 Mayıs 2019; 1:59:39 >
  • Guinso Vayne öldü bu yama ile sanırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angel of the Lord -- 14 Mayıs 2019; 3:15:4 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.