Şimdi Ara

İş yerinde tutanak yedim 20 dk gecikmiştim. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
2
Favori
14.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Turkiye'deki universitelerden" mezun arkadaslarimin cogu catir catir gitti yurt disinda kendi islerini yaparak calisiyorlar.
    Bazilari caliskandi burada biriktirdi oyle gitti, bazilari aileden gidebilecek durumdaydi mezun olur olmaz gitti ama gittiler ve gordugum kadariyla hepsi de hayatindan gayet memnun. Ceo degiller ama bok da temizlemiyorlar, diplomalari da yurt disinda gecerli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hepsinin yurt dışında yüksek lisansları, yada doktorları bağlantıları filan vardır, burda aldığın lisans diploman çöp değerinde orda ütopik aleminizden sesleniş yapmayın çünkü saçmalıyosunuz? koca almanya ab senin burda bitirdiğin kıytırık okulumu takıcak üniverste kalitesi olarak dünyanın diplerindesin hehe ? gitte gör
    burda mühendis olup orda aşçılık yaparsın bazı tanıdıklarım gibi
    türkiyenin çok tanınmış ve ünlü üniverstelerinden mezunsundur odtü itü gibi belki teklif vasıtayla, çok başarılı bir öğrenciysen öneri vatsıstasıyla gitme olabilir çok başarılı öğrencileri kapaıyorlar o doğru, ama ben sütçü imam elektirik mühendisiyim okuluda zar zor bitirdim bas beni bağrına ab sizin udyuruk dünyanız o anca boya ustası,aşçı, bahçevan,garson,fabrika işçisi olarak gidersiniz...
    hollandada orta okul arkadaşım atanamamış biyoloji öğretmeni haliyle otelde komi resepsiyon görevlisi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 14 Mart 2019; 17:14:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

hepsinin yurt dışında yüksek lisansları, yada doktorları bağlantıları filan vardır, burda aldığın lisans diploman çöp değerinde orda ütopik aleminizden sesleniş yapmayın çünkü saçmalıyosunuz? koca almanya ab senin burda bitirdiğin kıytırık okulumu takıcak üniverste kalitesi olarak dünyanın diplerindesin hehe ? gitte gör
    burda mühendis olup orda aşçılık yaparsın bazı tanıdıklarım gibi
    türkiyenin çok tanınmış ve ünlü üniverstelerinden mezunsundur odtü itü gibi belki teklif vasıtayla, çok başarılı bir öğrenciysen öneri vatsıstasıyla gitme olabilir çok başarılı öğrencileri kapaıyorlar o doğru, ama ben sütçü imam elektirik mühendisiyim okuluda zar zor bitirdim bas beni bağrına ab sizin udyuruk dünyanız o anca boya ustası,aşçı, bahçevan,garson,fabrika işçisi olarak gidersiniz...
    hollandada orta okul arkadaşım atanamamış biyoloji öğretmeni haliyle otelde komi resepsiyon görevlisi...
    Seni zor alirlar belki haklisin. Kac binle girdin o okula da kapi acmalarini bekliyorsun ki? Ben genelde kucuk gormem ama kendi durumunuz ve cevrenizden yola cikarak genelleme yaparsaniz orada durur bi bakarim.

İstanbul universitesi tip fakulteleri, istanbul teknik bilimum muhendislikler, bogazici, odtu, yildiz universitesi, bilkent, koc. Daha sayarim. Kimse sizi acip kollarini beklemiyor. Bu Turklerin tuvalet temizleyecegi anlamina gelmiyor. Turkiyede kimsenin calistirmayacagi adam orda tuvalet temizler tabii. Cunku is garantileri var.

Turkiyede tekniker yetistirmesi gereken meslek liseleri islevini kaybetmis durumda. Tekniker olacak insanlar zar zor okuyup universite okuyor meslek sahibi oldum diyor. E tabi burda universite okudum diye orda ise almayacak kimse sizi. Orda okusaydi ayni kisi orda da belki tekniker olurdu belki de gidip burgerda kasiyer olurdu zaten.

O yuzden universite mezunuyla avrupayi karsilastirmayacaksin. Cunku burda universite mezunu olabilen kisilerin cogu orda okumuyor bile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim maasimi asgariye cekip calisma suremi arttirmak istiyolar ben napayim bu hastane patronlari doymuyor

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Kardeş sen gurbetçibaşı mısın? Niye hep gurbetle alakalı genellemeler yapıyorsun? Dünya senin etrafında dönüyor da bizim haberimiz mi yok?

Geçen manifesto gibi bir gurbet konusu açtın sanırım yetkili merci oldun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlk defa geç kalıpta tutanak yiyorsan senden başka memnuniyetsizlikleri var demektir. Üst üste geç kalıp yediysen daha dikkatli olmanı öneririm. Bu tutanaklar ilerleyen zamanlarda mahkemelik olursanız delil olarak kullanılabilir.
  • Ben de radyoloji teknikeriyim. Ben devlet memuruyum. Sizin çalışma şartlarınız cidden cok kötü, maaş olarak da öyle. Özel sektör cidden lanet bir şey.

• video- kamera kaydı al tarih ile birlikte. bunu ispat olarak verirsen yasal olarak haklısın. elinde olmayan, olağan dışı bir durum ile suçlu duruma düşmezsin. ama ispatın da olmalı tabiki böyle.
  • Ben sağlık memuruyum özelin çalışma şartları ve idarecilerin egoları insanı gerçekten çileden çıkartıyor. Atanmadan önce Alanyada özel hastanede görev yapıyordum otobüs arıza yaptığı için geç kalmıştım tutanak yemiştim bende ama ben izah ettikçe idaredeki andavallar senle çalışmak zorunda mıyız tarzında konuşmuşlardı. Bende çektim resti istifa ettim. Bana hastane mi yok diye... Yani demek istediğim şey şu dostum sizi tanımam etmem ama bir sağlık çalışanı olarak sizin durumunuza üzüldüm. Kendinizi ezdirmeyin. Üzülmeyin. İşinizi severek yapıyorsanız illa orada yapmak zorunda değilsiniz...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Meslektaşız, mesai kartımı okutmamaktan(çeşitli sebeplerden) 2 defa tutanak yedim 3. sü yolda... Nöbet usulü çalışıyoruz yani birimiz gelmeden diğeri çıkamıyor, işlerin aksaması sözkonusu olamaz o yüzden kafamız vicdani olarak rahat.
    Nickinizden anladığım kadarı ile mr tecrübeniz var bunun yanına tomografi, anjiyo, mide kolon grafisi gibi ihtiyaç olarak aranan temel teknikleri eklerseniz rüzgar tersine dönebilir... Ya da kpss kasıp kapağı devlete atacaksınız nacizane tavsiyem... Bol şans...

• saat 10.45 gibi işe giderim 20.00 de çıkarım.ben böyle rahat ediyorum kimsede karışamaz.haftasonu asla uğramam. bu arada ev işime 5dk yani sabah rahat rahat yatıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

türkleri ceo yapıyorlarmış senin türkiyedeki vasfın orda bir cacık değil geçerlide değil yurtdışı bağlantın vasfın yoksa diyoz ,adam dil diyor yahu komikisiniz...burdaki dandik aöf diplomanla orda ceo sun kesin bilgi yayalım
    burda ilkokul mezunu neyse sende orda osun canım (yurtdışı bağlantılı eğtimsel sertifikalık bir olayın yoksa)
    yurtdışındaki tanıdıklarımın çoğu burda üni mezunu bile olsa orda işçi sınıfıdır artık gerçek dünyaya dönün
    burda aldığın orta karar bir üniverteden aldığın lisans diploman orda tuvalet kağdı kadar değeri yok okeyto?
    zaten teyze kızıda mesleğinin geçerli olması ordan okumaya devam ediyor...
    TR den zehir gibi çocuklar avrupaya ve ABD ye gitti ve diplomaları aynen geçerli.ayda 10k $ dan aşağı almıyorlar.işi bilen adama her kapı açık....haa kafa yoktur iş çıkaramaz o zaman o diploma çöptür.

• O değilde keşke yaptığın işin bir alanı olan kısmı kendine nick olarak alırken doğru alsaydında "ManyetikRenozans" yerine doğrusu olan "ManyetikRezonans" yazsaydın..
  • Valla hocam bana kizabilirsin ama iyi yapmışlar aslında. En ufak sapmada bile tutanak tuttuklarina göre kimse kafasija estiği gibi geç gelmez işler tikirinda yürür.

• İstanbulda yasiyosan gecikmen gayet normal.sagi solu belli olmayan bi trafik var.

• quote:

Orijinalden alıntı: aybasan

O değilde keşke yaptığın işin bir alanı olan kısmı kendine nick olarak alırken doğru alsaydında "ManyetikRenozans" yerine doğrusu olan "ManyetikRezonans" yazsaydın..
    Arkadaşın edebiyatı çok kötü. "Diyor" yerine ısrarla " diyiyor" yazan birisi. Çok şey beklememek lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 tutanaktan bir şey olmaz devamlı geç kalmadıkça kimse ses çıkaramaz, ben yaya yolunda yürümeyen çalışanlara tutanak tutuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celades

Arkadaşın edebiyatı çok kötü. "Diyor" yerine ısrarla " diyiyor" yazan birisi. Çok şey beklememek lazım

Alıntıları Göster
    Biliyorum orda bi mizah var tabi zeka ister:)

• quote:

Orijinalden alıntı: aybasan

O değilde keşke yaptığın işin bir alanı olan kısmı kendine nick olarak alırken doğru alsaydında "ManyetikRenozans" yerine doğrusu olan "ManyetikRezonans" yazsaydın..
    Yaptığım işin bi alanı değil bu mr çekiminde gayet iyiyim yoksa zaten barınamam özelde burda bi mizah var takılmayın öyle şeylere yoksa okb tanısı yersiniz kafayı kırarsınız sonra bana gelirsiniz bi kranial mr ınızı çekerim

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.