Şimdi Ara

İş yerinde tutanak yedim 20 dk gecikmiştim. (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
2
Favori
14.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kerimcem

mesaisinden bahseden yok türk olduğun için ağır işleri ayak işleri pis işleri türklere kakalarlar...halen aklın mesaide...
    avusturalyadaki gıda mühendisi kız kuzen bile şu an poğça satıp ara sıra yerleri silmekte orda pastanede...teyzem bile kızıyor seni garson ol diyemi yolladım oraya diye diploma geçerli değil+türksün doğal bir eylem...
    yoksa kızın burdada maaşı 5.000 küsür altındada araba vardı şirketten siyasi saplantılardan tozutup gitti...
    Kimseye turk oldugu icin agir is kitlemiyorlar. Vasifsiz vasifsiz milyonlarca turk gitmis oraya. Almanca bilmez, ingilizce bilmez. Sonra turklere soyle yapiyorlar. Ulan ayakkabi boyamaya ciksalar karsisindakini anlamayacak bir nufus.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leiwatzler

:) Almanya da o dediginiz işten işe değişir. Benim çalıştığım işte felsefe iş saati çalışmaya hazır olmaktır.

10 dakika geç geleceğinizi belirterek izin alırsanız ve yönetici onaylarsa işte o hafta 10 dakika fazla çalışmak zorunda kalırsınız.

Alıntıları Göster
    almanyayı bilmesek sanki çoğu siyasi hülöğğlükten sallıyor işte boşver almanya = iş disiplini......
    bunlar almanyada yatarak gezerek tozarak havadan para yağıyor sanıyor...
    birde kıytırık anadolu lisans diplomalarıyla ceo olmak, altlarına bmv ,kollarınada helga bekliyorlar...yeni bitme gençlerimizin hayal dünyası çok geniş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 14 Mart 2019; 1:35:14 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 12 Ocak 2021; 13:26:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alışkanlık durumu yoksa ayıp etmişler ,insanlar robot mu istenen dakika da her gün olsunlar
    gerçi özel sektör bu ,tüm dertleri para
    ilkeleri çok iş az maaş

şimdi birisi gelir işverenlerin ne kadar sıkıntıları var biliyor musun der
    başta söyleyeyim de boşuna bana cevap verme gereği duymasınlar
    işlerine gelmiyorsa dükkanı kapatıp işçi olarak çalışsınlar o zaman (madem işçilik veya özel sektörde çalışmak çok iyi)
  • _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    türkleri ceo yapıyorlarmış senin türkiyedeki vasfın orda bir cacık değil geçerlide değil yurtdışı bağlantın vasfın yoksa diyoz ,adam dil diyor yahu komikisiniz...burdaki dandik aöf diplomanla orda ceo sun kesin bilgi yayalım
    burda ilkokul mezunu neyse sende orda osun canım (yurtdışı bağlantılı eğtimsel sertifikalık bir olayın yoksa)
    yurtdışındaki tanıdıklarımın çoğu burda üni mezunu bile olsa orda işçi sınıfıdır artık gerçek dünyaya dönün
    burda aldığın orta karar bir üniverteden aldığın lisans diploman orda tuvalet kağdı kadar değeri yok okeyto?
    zaten teyze kızıda mesleğinin geçerli olması ordan okumaya devam ediyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 14 Mart 2019; 1:58:39 >
  • 3 kezdi dostum.Ama bunun içinde üçkez arka arkaya habersiz gelmeyip yada başka bir nedenle 17. maddeden çıkartılıp tazminat ödemesi yapmamak amacıyla kullanılır.Yani tutanak zararsızdır ama mahkeme durumunda delil olarak kullanılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Bu konuda biraz haklılık payı var kerimcanın.Nedeni?Mesela Türkiyede ege üni. Spor akademisini bitirdin diyelim ve avusturyaya gittin sporla ilgili çalışmak için (Antrenör,Sporcu vb.),Yeniden avusturyada spor akademisini okumak zorundasın,Çünkü diploma avrupa eğitimine uyumlu olmadığı farzediliyor.Ama bu ingilterede farklıdır yada ispanyada farklıdır.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Amma boş yapmissin hem Türkiye için 3. Dünya ülkesi diyorsun hemde öv öv bitiremedin bir dediğin diğerini tutmuyor mühendislik sağlık bir çok bölümde Türkiye'deki üniversitelerin tamamının neredeyse Almanya'da denkliği var bal gibi de kabul edilir, araştırmanın a sini yapmadan burada sallamissin hele mavi kart olayından hiç haberinin olmadığını düşünüyorum.yoksa sen işletme mezunusun da Almanya almadı diye acın mi var acaba, ondan işletme dedin galiba anlamış değilim. Bir dediğin diğerini tutmuyor. Bu arada iş saati konusu işten işe göre değişir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL3lMA -- 14 Mart 2019; 2:19:54 >
  • AL3lMA kullanıcısına yanıt
    AOF Isletme bile Almanya'da denklige sahip onu da belirteyim. AOF Isletme mezunu olup Blue Card alan arkadasim var Almanya'da.
  • Doğrudur arkadaş işletmeden bahsetmiş de ona cevap olarak yazdım. Evet bir çok bölümün denkliği oluyor sıradan bölümler ile de iş bulmak mavi kart almakta biraz şans işi tabiki. Genelde mühendislik hariç b2 veya c1 Almanca istenir. Mühendislikler İngilizce ile kurtarabiliyor genelde.

• AKP'nin trolü her zaman yaptığı gibi yine ortalığı karıştırmış.Bu konunun ne alakası var Almanya ile şimdi?
  • AL3lMA kullanıcısına yanıt
    Mavi kart icin dile gerek yok, sadece buldugunuz isin yillik brut maasi min 50800 Euro olsun yeter.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Amir ile aran iyi değil demek ki.

Amir var bindiğin otobüs arıza yapınca nerde kaldın der fırça atar, amir var haftada bir iki gün gelmesen de idare ederiz sıkıntı olmaz kardeşim der. Üstelik bunun için yalaka falan olmaya da gerek yoktur, daha yeni tanışırken söylemiştir.

• Dont feed the troll diye bir laf vardır. Almanya'da çalışan bir arkadaşım var bilgisayar mühendisi. Mesaisinden gram fazla çalıştırmıyorlar kölelik yok burada diyor. Aktrollde gelmiş bla bla. Bu arada konu sahibi arkadaş canını çok sıkma. Kafaya koydularsa her türlü bahane bulup mobing yaparlar zaten. Zihniyet sıkıntılı. Resmen insanları tehdit ediyorlar. Benim başıma da işten çıkarma tehditi gelmişti. 2 gün sonra bir daha gitmedim oraya zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: sec0o

Dont feed the troll diye bir laf vardır. Almanya'da çalışan bir arkadaşım var bilgisayar mühendisi. Mesaisinden gram fazla çalıştırmıyorlar kölelik yok burada diyor. Aktrollde gelmiş bla bla. Bu arada konu sahibi arkadaş canını çok sıkma. Kafaya koydularsa her türlü bahane bulup mobing yaparlar zaten. Zihniyet sıkıntılı. Resmen insanları tehdit ediyorlar. Benim başıma da işten çıkarma tehditi gelmişti. 2 gün sonra bir daha gitmedim oraya zaten.
    Günaydın hocam ben işimi seviyorum gerçekten yaptığım işi ilerde başka bi işe girersem bu sıkıntı olmaz değil mi 2 yıldır 2 kez geciktim sadece ve 2 yılda 4 gün izi kullandım tekim çünkü bende insanım abi ne yapayım bu tutanak iş bulursam sıkıntı çıkarmaz değil mi biraZda pinrikliyimds

• ManyetikRenozans M kullanıcısına yanıt
    İşin o boyutunu bilmem. Yönetmelikte yazar o. Telaş yapmayın değmez.

• vee son iki tutanak sonra tazminatsız işten kovulma :D

bi kerede bana yazmışlardı verilen işi yapmadım diye imzala diye verdikleri tutanağı gözlerinin önünde yırtıp atmıştım
  • quote:

1.ben ab de mesai şartları çalışma şartları kötü demedim...
    2. sadece kıytırık anadolunun köşe yerindeki lisans diplomasıyla oraya patron, idari müdür , yönetici,üst kademe elaman olarak ışınlancağını sanan, cennet bekleyen, hayal dünyasında yaşayan gençlerimize mutluluklar diliyorum konu kapansın..
    benim bildiğim kerimcem gelir belgelerle konuşur dedim yazdığın mesaja bak konu kapansın. pühhhh sana. seni çok yanlış tanımışım. sende diğerleri gibi işkembeden sallayan bir işsiz çıktın. yazıklar olsun
  • Un Kurabiyesi kullanıcısına yanıt
    Aslında dışarısı iyi diyende doğru söylüyor. Kötü diyende doğru söylüyor.
  • quote:

türkleri ceo yapıyorlarmış senin türkiyedeki vasfın orda bir cacık değil geçerlide değil yurtdışı bağlantın vasfın yoksa diyoz ,adam dil diyor yahu komikisiniz...burdaki dandik aöf diplomanla orda ceo sun kesin bilgi yayalım
    burda ilkokul mezunu neyse sende orda osun canım (yurtdışı bağlantılı eğtimsel sertifikalık bir olayın yoksa)
    yurtdışındaki tanıdıklarımın çoğu burda üni mezunu bile olsa orda işçi sınıfıdır artık gerçek dünyaya dönün
    burda aldığın orta karar bir üniverteden aldığın lisans diploman orda tuvalet kağdı kadar değeri yok okeyto?
    zaten teyze kızıda mesleğinin geçerli olması ordan okumaya devam ediyor...
    Ya siz harbiden herkesi kendiniz gibi vasifsiz saniyorsunuz. Oku tipi git bakalim kime tuvaleti temizletiyorlar. Sacma sapan islerle ugrasiyorsunuz sonra almanyada gecerliligi yok. Ulan okudugunuz aof’nin turkiyede gecerliligi varsa ona dua edin, evden okul mu bitirilir?

Kac tane arkadasim var, muhendis, hukuk mezunu, doktor. Bi basvuruya bakiyor. Sen diyorsun aof bitireni ceo yapmiyorlar. Ulan aof bitiren turkiyede is buluyosa opsun basina koysun. Evden ders calisiyom, bugun cok calistim haftaya sinavlrim var vsvs. Okuduklari da aof.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.