Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

İş yerinde tutanak yedim 20 dk gecikmiştim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: atmaca57 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
118
Cevap
4
Favori
14.268
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> İş yerinde tutanak yedim 20 dk gecikmiştim.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3782 Mesaj
      13 Mart 2019 11:54:38 Konu Sahibi
      İşe giderken önümde kaza oldu arkadaşlar bende geciktim 20 dk falan açıklamamı yaptım ama tutanak tuttular:)

Ben sağlıkcıyım sabah 8:30 akşam 18 ,cumartesi günüde sabah 8:30 14:30 arası çalışıyorum radyoloji teknikeriyim aldığım maaş asgari ücretin bi tık üstü moralim bozuldu dertleşmek istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      432 Mesaj
      13 Mart 2019 12:04:05
      özel mı kamu mu? arayıp geç kalacağınızı bildirmeniz gerekirdi amirinize

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      3782 Mesaj
      13 Mart 2019 12:07:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: star scream özel mı kamu mu? arayıp geç kalacağınızı bildirmeniz gerekirdi amirinize
      Özel aradım söyledim durumu

• Yarbay
      7468 Mesaj
      13 Mart 2019 12:11:05
      Tutanaktan birşey çıkmaz.20 dakikalık maaşını keserler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Türkiye Türklerindir
      Baba bana subaru al

PSN : Jeopol
    • Binbaşı
      1516 Mesaj
      13 Mart 2019 12:19:52

Valla ben sadece mudure soyluyorum bugun evden calisacagim diye o kadar. Sadece ulasilabilir ol diyor. Is yerine de genelde 10 gibi geliyorum, cok nadir 7-8 gibi gelirim o da park yeri sorunu oldugu zamanlar.

Oyle mahalle arasi dandik sirket degil bu arada. En son 210k calisanimiz var diyorlardi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      kerimcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      5264 Mesaj
      13 Mart 2019 12:22:58

işine göre değişir tabide ben fabrika üretim gibi bir kurum mesainin sabah 10 da başladığına hiç şahit olmadım almanyada ozaman işinin kıymetini bil nediyim...
      |
      |
      Baelros kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1516 Mesaj
      13 Mart 2019 12:27:06

Fabrikada isciysen zamaninda gidersin zamaninda cikarsin. 8 saat mesai, yarim saat yemek molan vardir. Ek mesai yaparsan ek ucret alirsin.

Ise gec kaliyorsan da bahane sunarsin, trafik kazasi, otobus arizasi, hastalik vs o zaman mesainden dusmezler. Uc gune kadar raporsuz hastalik izni, sonrasi icin doktor raporu isterler. Doktorlarda insan odakli calistigindan Turk doktorlari gibi degiller, soguk alginligim var de en az bir hafta izin yazarlar. Bana iki hafta verdiler oradan biliyorum.

• Yarbay
      5264 Mesaj
      13 Mart 2019 12:31:49

babadan anadan almanmısın yoksa?....bildiğim almanyadan çok farklı bir tablo filan çizdinde...burda suriyeliler neyse almanyadada türkler o eşek gibi çalıştırırlar..yazdıkların şaşırtıcı..demekki gitmeyeli çok değişmiş 2006 dan beri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Mart 2019; 12:34:53 >
      |
      |

• Yarbay
      3782 Mesaj
      13 Mart 2019 12:32:23 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Baelros Valla ben sadece mudure soyluyorum bugun evden calisacagim diye o kadar. Sadece ulasilabilir ol diyor. Is yerine de genelde 10 gibi geliyorum, cok nadir 7-8 gibi gelirim o da park yeri sorunu oldugu zamanlar.

Oyle mahalle arasi dandik sirket degil bu arada. En son 210k calisanimiz var diyorlardi. Alıntıları Göster
      Senin iş iyiymiş o zaman sorması ayıp maaş ne kadar

• Binbaşı
      1516 Mesaj
      13 Mart 2019 12:34:50

Daha bir kac ay oldu geleli, daha once Polonya'daydim. Hala T.C. pasaportum var, baska pasaport yok. Orasi da ayni sekilde calistiriyordu. Burasi AB uyesi, kanunlar gayet acik. Haftalik 40 saat mesai, gunde maks 3 saat ek mesai hakkin var. Yillik 24 ila 30 gun arasi da izin hakkin var.

Bu saatler harici calistiran yer varsa zaten suc isliyor demektir. Calisma Bakanligina sikayet edin.

|
      |
    • Binbaşı
      1516 Mesaj
      13 Mart 2019 12:37:10

4.5-5k ortalama

|
      |
      ManyetikRenozans kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      5264 Mesaj
      13 Mart 2019 12:38:04

mesaisinden bahseden yok türk olduğun için ağır işleri ayak işleri pis işleri türklere kakalarlar...halen aklın mesaide...
      avusturalyadaki gıda mühendisi kız kuzen bile şu an poğça satıp ara sıra yerleri silmekte orda pastanede...teyzem bile kızıyor seni garson ol diyemi yolladım oraya diye diploma geçerli değil+türksün doğal bir eylem...
      yoksa kızın burdada maaşı 5.000 küsür altındada araba vardı şirketten siyasi saplantılardan tozutup gitti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Mart 2019; 12:42:2 >
      |
      |

• Yarbay
      3782 Mesaj
      13 Mart 2019 12:39:35 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Baelros Daha bir kac ay oldu geleli, daha once Polonya'daydim. Hala T.C. pasaportum var, baska pasaport yok. Orasi da ayni sekilde calistiriyordu. Burasi AB uyesi, kanunlar gayet acik. Haftalik 40 saat mesai, gunde maks 3 saat ek mesai hakkin var. Yillik 24 ila 30 gun arasi da izin hakkin var.

Bu saatler harici calistiran yer varsa zaten suc isliyor demektir. Calisma Bakanligina sikayet edin. Alıntıları Göster
      Hocam ben çalıştığım kurumda tek çalışıyorum bekarm şu an mesela evli olsam yada bi saatlik işim olsa gidemiyorum izin durumu çok sıkıntı haftalık 45 saat oluyır benim bazen geçiyorda iznim yok doğru düzgün bazen hasta sarkıyor öğle arasıda çekim yapıyorum ve bide tutanak yiyorum

• Binbaşı
      1683 Mesaj
      13 Mart 2019 12:47:12
      quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem hehe kesin yaşanmıştır bu, almancı akrabam var canım sabahın 5 inde ayaktalar pasoda çalışma tempoları yoğundur kesin etmezler laf, kesin ütopik dünyanda yaşanmıştır bu olay...üst üst tekrar et bakalım o geç kalmayı bak ne oluyor Alıntıları Göster
      Senin akraban öyle olduğu için tüm Almanya aynı şekildedir aynen kerimcan.

güneş ve rüzgar oyuncak işi bebelere yönelik yani sana.ben lafımı çaktım o zaman ben tartışmam yazabilirsin ancak. -em2018

• Yarbay
      6216 Mesaj
      13 Mart 2019 12:51:26
      Ayni ayin icersin de iki defadan fazla 30 dakikayi gecirirseniz tutanak tutulur veya ucretinizden kesilir yoksa bir kere 20 dskika gecikmissiniz buna islem dahi yapilmaz sacmalamislar

|
      |
    • Yarbay
      5264 Mesaj
      13 Mart 2019 12:53:17

yok canım tabiki atıyorum altınıza bmw çwkip en az 6.000 eurodan masa başılaptop yatış iş verirler bütün gün çay kayve lak lak, türkler orda kutsal ırktır adeta okadar değerlidir...2006 da gitiğimde almanyanın mokunu temizleyen barbar türkler diye aşağlma tabiri kullanılar, norveçe gittiğimdede kara kafalıllar diye aşağlanırlar ama tabi bunlar benim halisinasyonlarım bir an once gidin cennet sizi bekliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Mart 2019; 12:54:21 >
      |
      |
      AnotherPlanet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      53 Mesaj
      13 Mart 2019 12:54:00

Kardeş o zaman sizi topun ağzına koymuşlar

|
      |
      ManyetikRenozans kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.