Şimdi Ara

İş yerinde tutanak yedim 20 dk gecikmiştim.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
2
Favori
14.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşe giderken önümde kaza oldu arkadaşlar bende geciktim 20 dk falan açıklamamı yaptım ama tutanak tuttular:)

Ben sağlıkcıyım sabah 8:30 akşam 18 ,cumartesi günüde sabah 8:30 14:30 arası çalışıyorum radyoloji teknikeriyim aldığım maaş asgari ücretin bi tık üstü moralim bozuldu dertleşmek istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ALMANCI AKRABAN OLDUĞU İSPATLA BAKALIM
    NE BİLİYİM ÇALISTIGI FİRMANIN ADINI ÖĞREN YAZ BURAYA, BEN FİRMAYLA ALMANCA KONUSUP O PERSONELİ SORACAĞIM
    YADA KİMLİĞİNDE BAZI YERLERİ GİZLE ALMAN KİMLİĞİNİ KOY BURAYA
    YADA ALMANYA YA AİT ONUN SENİN AKRABAN OLDUGUNU KANITLAYAN BİR ŞEYLER YÜKLE DE GÖRELİM.

EĞER YAZDIGIN ŞEYİ İSPATLAYAMAZSAN EN ADİ HALSİYETSİZ, SAHTEKAR, FETÖ UZANTISI, PKK AŞIĞI, NANKÖR, NAMERT, HAŞHAŞİ, MEZARLIK SOYGUNCUSU VE VATAN HAİNİSİN BİRADERİM

HADİ BAKİM
    Fabrikada isciysen zamaninda gidersin zamaninda cikarsin. 8 saat mesai, yarim saat yemek molan vardir. Ek mesai yaparsan ek ucret alirsin.

Ise gec kaliyorsan da bahane sunarsin, trafik kazasi, otobus arizasi, hastalik vs o zaman mesainden dusmezler. Uc gune kadar raporsuz hastalik izni, sonrasi icin doktor raporu isterler. Doktorlarda insan odakli calistigindan Turk doktorlari gibi degiller, soguk alginligim var de en az bir hafta izin yazarlar. Bana iki hafta verdiler oradan biliyorum.
  • özel mı kamu mu? arayıp geç kalacağınızı bildirmeniz gerekirdi amirinize

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: star scream

özel mı kamu mu? arayıp geç kalacağınızı bildirmeniz gerekirdi amirinize
    Özel aradım söyledim durumu

• Tutanaktan birşey çıkmaz.20 dakikalık maaşını keserler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Valla ben sadece mudure soyluyorum bugun evden calisacagim diye o kadar. Sadece ulasilabilir ol diyor. Is yerine de genelde 10 gibi geliyorum, cok nadir 7-8 gibi gelirim o da park yeri sorunu oldugu zamanlar.

Oyle mahalle arasi dandik sirket degil bu arada. En son 210k calisanimiz var diyorlardi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • işine göre değişir tabide ben fabrika üretim gibi bir kurum mesainin sabah 10 da başladığına hiç şahit olmadım almanyada ozaman işinin kıymetini bil nediyim...
    Fabrikada isciysen zamaninda gidersin zamaninda cikarsin. 8 saat mesai, yarim saat yemek molan vardir. Ek mesai yaparsan ek ucret alirsin.

Ise gec kaliyorsan da bahane sunarsin, trafik kazasi, otobus arizasi, hastalik vs o zaman mesainden dusmezler. Uc gune kadar raporsuz hastalik izni, sonrasi icin doktor raporu isterler. Doktorlarda insan odakli calistigindan Turk doktorlari gibi degiller, soguk alginligim var de en az bir hafta izin yazarlar. Bana iki hafta verdiler oradan biliyorum.

• babadan anadan almanmısın yoksa?....bildiğim almanyadan çok farklı bir tablo filan çizdinde...burda suriyeliler neyse almanyadada türkler o eşek gibi çalıştırırlar..yazdıkların şaşırtıcı..demekki gitmeyeli çok değişmiş 2006 dan beri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Mart 2019; 12:34:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C0609E675

Valla ben sadece mudure soyluyorum bugun evden calisacagim diye o kadar. Sadece ulasilabilir ol diyor. Is yerine de genelde 10 gibi geliyorum, cok nadir 7-8 gibi gelirim o da park yeri sorunu oldugu zamanlar.

Oyle mahalle arasi dandik sirket degil bu arada. En son 210k calisanimiz var diyorlardi.
    Senin iş iyiymiş o zaman sorması ayıp maaş ne kadar

Daha bir kac ay oldu geleli, daha once Polonya'daydim. Hala T.C. pasaportum var, baska pasaport yok. Orasi da ayni sekilde calistiriyordu. Burasi AB uyesi, kanunlar gayet acik. Haftalik 40 saat mesai, gunde maks 3 saat ek mesai hakkin var. Yillik 24 ila 30 gun arasi da izin hakkin var.

Bu saatler harici calistiran yer varsa zaten suc isliyor demektir. Calisma Bakanligina sikayet edin.

• ManyetikRenozans M kullanıcısına yanıt
    4.5-5k ortalama

• mesaisinden bahseden yok türk olduğun için ağır işleri ayak işleri pis işleri türklere kakalarlar...halen aklın mesaide...
    avusturalyadaki gıda mühendisi kız kuzen bile şu an poğça satıp ara sıra yerleri silmekte orda pastanede...teyzem bile kızıyor seni garson ol diyemi yolladım oraya diye diploma geçerli değil+türksün doğal bir eylem...
    yoksa kızın burdada maaşı 5.000 küsür altındada araba vardı şirketten siyasi saplantılardan tozutup gitti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Mart 2019; 12:42:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C0609E675

Daha bir kac ay oldu geleli, daha once Polonya'daydim. Hala T.C. pasaportum var, baska pasaport yok. Orasi da ayni sekilde calistiriyordu. Burasi AB uyesi, kanunlar gayet acik. Haftalik 40 saat mesai, gunde maks 3 saat ek mesai hakkin var. Yillik 24 ila 30 gun arasi da izin hakkin var.

Bu saatler harici calistiran yer varsa zaten suc isliyor demektir. Calisma Bakanligina sikayet edin.
    Hocam ben çalıştığım kurumda tek çalışıyorum bekarm şu an mesela evli olsam yada bi saatlik işim olsa gidemiyorum izin durumu çok sıkıntı haftalık 45 saat oluyır benim bazen geçiyorda iznim yok doğru düzgün bazen hasta sarkıyor öğle arasıda çekim yapıyorum ve bide tutanak yiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Senin akraban öyle olduğu için tüm Almanya aynı şekildedir aynen kerimcan.
  • Ayni ayin icersin de iki defadan fazla 30 dakikayi gecirirseniz tutanak tutulur veya ucretinizden kesilir yoksa bir kere 20 dskika gecikmissiniz buna islem dahi yapilmaz sacmalamislar

• AnotherPlanet kullanıcısına yanıt
    yok canım tabiki atıyorum altınıza bmw çwkip en az 6.000 eurodan masa başılaptop yatış iş verirler bütün gün çay kayve lak lak, türkler orda kutsal ırktır adeta okadar değerlidir...2006 da gitiğimde almanyanın mokunu temizleyen barbar türkler diye aşağlma tabiri kullanılar, norveçe gittiğimdede kara kafalıllar diye aşağlanırlar ama tabi bunlar benim halisinasyonlarım bir an once gidin cennet sizi bekliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Mart 2019; 12:54:21 >
  • ManyetikRenozans M kullanıcısına yanıt
    Kardeş o zaman sizi topun ağzına koymuşlar

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.