Şimdi Ara

İş ilanında skandal kriterler (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
3.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugüne kadar başıörtülü alınmaz diye ilan verenlere ses cıkarmayanlar, hatta iyi yapıyor diyenler şimdi bu ilana rezalet skandal diyor. Ben bu kemalist laik sol adına ne derseniz diyin bu tayfa kadar iki yüzlü bir tayfa daha görmedim.Bunların ülkeye zarar vermekten başka bir marifetleri yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ozel sirket oldugu icin sorun yok. Istediğini secer

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlan nerenin bilmiyorum ama bunun yadırganacak bir tarafı yok devlet kurumu olsa sonuna kadar haklısınız ancak özel sektör adı üstünde özel çalıştıracağı profildeki insanları kendileri belirler artık bu türban konusuna değinmek nedir anlamıyorum daha önce engelleniyor diye yıllarca saçma sapan gösteriler uygulamak yapıldı şimdide özgü diye ayni seyler yapılıyor Allah var AKP en azından bu sorunu çözdü(Sorun olarak gördüklerinden değil yanlış anlaşılmasın tamamen mevcut oyu arttırmaya yönelikti seçmen profili için)hatta biraz abartıya kaçtı ama en azından ülke gündeminden bunun kalkmasını sağladı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir sorun yok.

İs yerinde tanga giymek mecburi derse de sikinti yok.

• Boş konu. Boşa ağlamayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: GuitarxtanbuL

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Paylastiginiz linki kendiniz okumamissiniz. Bankanin haberi olmadan eklenmis. Ha uygulamada bankalar tesettürlü almıyor tabiki o doğru.

• Geçmişte kendilerine yapıldığı için hala mağdur edebiyatı yapanlar gelmiş laf ediyorlar. "Bizden de olsa karşı çıkarım" diyorlardı ama sesleri çıkmamış nedense.

Avrupada, amerikada nasıl bu tarz kişisel sorular yasaksa bizde de öyle olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 9 Ağustos 2018; 0:20:10 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Hayatinda yurtdisina cikmadigin belli.

Boyle bir kriter direkt olarak "Discrimination" olarak gecer. ABD ve AB uyesi olan herhangi bir yerde yaz bakalim boyle bir sey, sonra bak o sirkete ne yapiyorlar.

Hic yurtdisi is ilanlarina baktin mi bilmiyorum ama genelde hepsinin altinda soyle bir ibare vardir.
    xxx Company is Equal Opportunity Employer

Aciklamasi

The U.S. Equal Employment Opportunity Commission enforces Federal laws prohibiting employment discrimination. These laws protect employees and job applicants against employment discrimination when it involves:

Unfair treatment because of race, color, religion, sex (including pregnancy, gender identity, and sexual orientation), national origin, age (40 or older), disability or genetic information.
    Harassment by managers, co-workers, or others in the workplace, because of race, color, religion, sex (including pregnancy), national origin, age (40 or older), disability or genetic information.
    Denial of a reasonable workplace accommodation that the employee needs because of religious beliefs or disability.
    Retaliation because the employee complained about job discrimination, or assisted with a job discrimination investigation or lawsuit.

Avrupa icin

https://en.wikipedia.org/wiki/Employment_discrimination_law_in_the_European_Union

The Article 13 of the Treaty of Amsterdam, entered into force in 1999, granted the European Union some powers to combat discrimination on the basis of:

Race or ethnic origin,
    Sex, Pregnancy
    sexual orientation
    Religion or belief
    Disability (physical or mental, including HIV status)

Diyorum ABD ve AB'de herhangi bir firma ayrimcilik yapsin, bak neler oluyor.

Ozel sirket falan diye ayrim yok, oralar muz cumhuriyeti degil. Ozel sirket elemanini istedigi gibi secer ama esit sartlarda secer.

Hani Turk firmalarinin cok sevdigi hareket vardir, kadin cocuk yapinca kovmaya bakar. Yurtdisinda yiyorsa yap. Su an yasadigim yerde kadin dogumdan sonra uc sene izin aliyor, uc sene bak. Kadin ben istifa ediyorum demedigi surece hayatta kovamazlar.

• ingilterde 6 ay mesleki kurs amaçlı kaldım sallama birader bazı işverenleri batı kilisesine bağlı has soy ingiliz arar bizim kanunlarımıza gorede ayırımcılık yapmak suçtur ama gerçekte yaşanan hayat başkadır...küçük çapta bir firmaysa araması normal ama büyük çapta bir firmaysa türkiyede sen haklısın derim

sen kişisel küçük firmanda patron olarak kemalist deistsin diyelim bende çalışanın olarak 5 vakit namazında niyazında koyu bir dindar atatürke mesafeli çalışanınım diyelim herhalde şirkette birbirmizi yemekten iş yapamayız

olması doğal birşey olması şart zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 9 Ağustos 2018; 1:6:9 >

O kanunlar millet birbirini yemesin diye var. Sana kanunlari da verdim neyin sallamasi. Personel gidip bana ayrimcilik yapiyor desin, firma kapatmaya kadar gider olay. Kim oldugu, ne kadar buyuk oldugu falan kimseyi baglamaz.

Avrupa'da yasamasam beni yiyeceksin var ya.
  • abd ab de kanunların birebir işlediğini sanıyon hehralde funny....şoyle gittte bir utaha bir kansasa gör kanunları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 9 Ağustos 2018; 1:13:12 >
    Evet, gayet guzel kanunlari uyguluyorlar.

Diyorum once git bir yurtdisina, ama oyle turist olarak degil, normal calismak icin, sonra konusalim. Kulaktan dolma bilgilerle gelme bana.
  • havele hüvölö....yüzeysel yazıyon çok ayrımcılık ırkçılık dünyanın heryerinde var...git norweçe isveçe adını lakabını yazıyım " kara kafa" git şikayet et bakalım ne yapıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 9 Ağustos 2018; 1:16:37 >
    Yahu anlamiyorsun galiba. Irkcilik ayrimcilik yok demedim, ama kanunlar var adami ottururler diyorum. Zaten Avrupa'da yasiyorum, yasadigim ve gezdigim yerleri bana mi anlatiyorsun Turkiye'de oturdugun yerden?

Al calisma iznini gel gor Avrupa ve ABD nasil bir yer. Turist olarak gelirsen bir sey anlamazsin zaten. Hos zaten su anki kurlarla Turkiye disina bile cikamazsiniz ama neyse.
  • tamam burdaki gibi sabancı koç bankalar gibi firmalar dediğin kanunlar sökerde, yaşadığın yerde 200m2 lik bir işyerinde söküyormu ondan bahset..adamın möt kadar işyerine kim karışır...şikayet etmen lazım anca da ilgilensinler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 9 Ağustos 2018; 1:24:19 >
    Tek personelin sikayeti yetiyor. Birak sirketi falan sokaktan gecen birisi sana irkcilik yapsin, sen git bunu polise ver. 3 sene hapisten basliyor cezasi. Kanitlaman zor degil, etrafta polis yok ama tum caddelerde kamera var. Hele hele sana saldirirsa zaten adamin bittiginin resmidir.
    Kemalist ve deist ne lan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surpentor

Kemalist ve deist ne lan?
    bilemem burda doluda ondan misal örnek verdim zıtları karşılaştırmak adına...
    Sen kimsinki lan milletin dinini sorguluyorsun zibidi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surpentor

Sen kimsinki lan milletin dinini sorguluyorsun zibidi...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.