Şimdi Ara

is icin Mobil internet kullanan var mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yurtdisinda calisiyorum, onumuzdeki 1.5-2 ay Turkiyede olacagim. Uzaktan calismaya devam etmem gerekiyor ve Türkiye’de zaman gecireceğim yerlerde (istanbul anadolu yakası ve kısa süre ankara) guvenilir ev interneti yok. Mobil wifi (wınn gibi) servisler kullandınız mi? Hangisi en iyisidir? Remote desktop da kullanacağımdan, guvenilir bağlantı hızı olan, öğleden sonra 2 ile gece 12 arasında beni uzmeyecek bir seçenek arıyorum. Ucreti önemli değil. Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şirket 50 GB'li Turkcell hat veriyor. Onun üzerinden VPN'e bağlanıp şirket işlerini gördüm birkaç. Mobil iseniz şarjı hızlı bitiyor telefonun. Priz olan bir yerde olmanın faydası var. Bir de video konferans olursa paket yetmiyor asla. Kısacası merkezi bir yerdeyseniz, prize yakınsanız ve paketiniz bolsa sorun yaşamazsınız pek.

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Alim -- 18 Eylül 2020; 8:19:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3 gunde mobil 10 gb mobil internetim bitti. TurkNet Tahhutsuz internet veriyor. modemi yaninizda getirip 1-2 ay 85 tl verip sonra kapattirilabilir. Bir secenek olarak

yahut konumuza yakin bir ortak calisma alanina abone olup orada da calisabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahoni_38 -- 18 Eylül 2020; 13:56:54 >
  • mahoni_38 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler herkese, cevap verdiginiz icin.

Şimdilik mobile vinn aleti alıp(yaklaşık 600-1800 lira arasiymiş marka/modele gore), turkcellden aylık 200GB ilk paket ile devam etmeyi uygun gordu turkiyeden arkadas soruşturup. Daha iyi bir opsiyon bulamadım daha.

Günlük yaklaşık 1-1.5 saat zoom ve gerisi remote desktop icin, güne 10GB yeter diye hesapladım ama yetmezse bir paket daha alırım heralde.

Tek korktugum latency(ping) in cok yuksek olmasi. Remote dektop olayini dayanilmaz hale getirmez insallah.

Istanbul anadolu yakası icin Vodafone ya da turk telekomun Turkcellden daha iyi bir servis verme ihtimali var mi?

Turknete baktim, benim cogunlukla kalacağım adrese, "calışma var, suan baglayamiyoruz" diyor :(.

• Herkese tesekkurler. Burda referans olarak kalması icin yazıyorum.
    Yeni geldim ve ilk is Vinn turbo aletini ve aylik 100 gb paket aldım. (Aylık 170 TL, oldukça ucuz verilen hizmete göre) İlk günlük tecrübem su şekilde:
    Ny daki masaüstüme yaklaşık 150ms ping suresi var. Remote Desktop ile Kodlama icin fazlasıyla yeterli. Remote Desktop internet harcamıyor pek (günlük yaklaşık 0.5 gb harcıyor). Zoom da yaklaşık 2 saat icin 2.5Gb harcadı.
    Tek negatif yönü, 2-3 saatte bir bağlantı düşüyor ama max 5-10 saniye sürüyor bu sıkıntı, pek rahatsız etmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu arada soyle bir sey var. mac'te kullaniyorum ben. asiri faydasi oluyor.

https://tripmode.ch//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 25 Eylül 2020; 19:47:7 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.