Şimdi Ara

İş Görüşmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu gün bir toptan tavuk satan firmaya gittim arkadaşlar. Ön muhasebe işi için. Sabah 7 akşam 18.30 mesai var. İş biraz yoğun. 2500 maaş veriyorlar. Sizce nasıl? Mesai bana biraz fazla geldi. Gitmek için 2 vesait yapıcam aylık 300 yapıyor. Haftada altı gün. Sigortalarıda asgariden yapıyorlarmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben olsam çalışmam. neden mi? SGK kanununda hftalık çalışma saati 45 saattir. yani günde 9 saat çalıştırabilir. ha fazla çalıştırıyorsa fazla mesai ücreti ödemek zorundadır.

yani ayda 185 faatten fazla çalışıyorsan günlük saati 14tl den hesaplanıp fazla mesai ücreti ödemesi gerek.

ayda 26 gün x 11 saat = 286 saat ediyor. yani 100 saat fazla mesain var. bu 100 saati de 14 ile çarpınca 1400tl para eder.

Yani adam sana 2020 +1400tl de fazla mesai vermesi gerek. alman gereken maaş 3420tl.
  • Up

• ben olsam çalışmam. neden mi? SGK kanununda hftalık çalışma saati 45 saattir. yani günde 9 saat çalıştırabilir. ha fazla çalıştırıyorsa fazla mesai ücreti ödemek zorundadır.

yani ayda 185 faatten fazla çalışıyorsan günlük saati 14tl den hesaplanıp fazla mesai ücreti ödemesi gerek.

ayda 26 gün x 11 saat = 286 saat ediyor. yani 100 saat fazla mesain var. bu 100 saati de 14 ile çarpınca 1400tl para eder.

Yani adam sana 2020 +1400tl de fazla mesai vermesi gerek. alman gereken maaş 3420tl.
  • Yeminle türkiyede en alttan en üst işverene kadar sömürüyor biliyorlar ki gelecek işçi buna mecbur.

Devlet devlet değil ki yandaş, onlardan olan zengin olsun sadece.

İş bu yazı da bahsedilen devlet, Trinidad and tobaco devletidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GR33K -- 19 Eylül 2019; 14:29:10 >
  • Kötü, çok fazla çalıştırıyorlar.
  • Haftada 57.5 saat, maşallah.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • haftada 65 saat çalıştım 14 ay boyunca. psikolojim bozuldu dostum. girmeni tavsiye etmem. şuan da hergün deli gibi başvuru yapıyorum dönen yok. dönenler de koparma peşinde, verdikleri 2 bin lira para taş çatlasın 2250. min. 10 saat çalışma hafta sonu izni yok vs. 5 aydır işsizim napıcağımı bilmiyorum
  • Meraxes kullanıcısına yanıt
    Bende 6 aydır işsizim o yüzden gidicem galiba. Çünkü paraya çok ihtiyacım var. Bir kaç ay denicem. Pazartesi bir daha konuşucaz o zaman 3000 için zorlucam.

• Çalışma saati çok uzun, böyle köpru altı firmalara girme.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ama 6 aydırda işsizim. Pazartesi günü bir pazarlık yapıcam zaten.

• semavi7 kullanıcısına yanıt
    6 aydır nasıl geçiniyorsun ? Ne mezunusun

• çok kötüymüş şartları
  • İşletme mezunuyum biraz birikmişim vardı onla geçindim ama bıçak kemiğe dayandı.

• Up

• Up

• semavi7 kullanıcısına yanıt
    Bankalara girsene

• Gözlemlediğim kadarıyla ülkede köleliğin bi üstü çalışma şartları var. Hafta sonları tatil olan, mesai ücreti veren ve çalışma saatleri düzgün olan tek yer memurluk :))
  • Onları hiç düşünmedim nasıl orda şartlar nasıl girilir?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.