Şimdi Ara

İş durumu hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle 25 yaşındayım. 2 aylık evliyim. Finans, lisans mezunuyum. Eşim bilindik bir firmada finans uzmanı.
    Benim sormak istediğim konu ise kendi işim hakkında.

Sağlık sektöründeki bir firmada çalışıyorum. Maaşım 3500TL. Ayrıyetten özel işlerimde de kullanabildiğim, yakıtına karışmadığım şirket aracım var. Şirket aracım olduğundan kendi aracımı da eşime verdim bu sayede o da işine rahatça gidebiliyor. 2 haftada bir cumartesi yarım gün çalışıyorum yani hafta sonları tatil diyebiliriz. Ayrıca ev aldığımdan dolayı 22 ay ayda 4 bin TL kredi borcum var.

Ayrıntıları verdiğime göre asıl sormak istediğim konuya gelebiliriz. Çocukluğumdan beri para işlerini çok sevdim. 3 ay Halkbank'ta staj yaptım ve işten inanılmaz zevk aldım. Şu an yapmış olduğum işe hiç ilgi duymuyorum ve hiç zevk almıyorum. Hayatım boyunca ne yapacağım konusunda gelince çıkmaza düşüyorum. Hayat tecrübesi olan arkadaşlarım veya abilerim bir çıkar yol gösterebilirseniz gerçekten artık kafamı rahatlatmak istiyorum. Bu şekilde tatsız tuzsuz yaşamaya devam mı etmeliyim yoksa zevk ile yapabileceğim bir iş var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Memleketin halini düşününce kaşınmamak lazım.
    5 sene önce olsaydı, bekar olsaydın cevap farklı olurdu.
  • Şu ekonomik şartlarda sakın düzenini bozma kredi borcunu bitirince düşünürsün duruma göre.
  • bu şartlarda istediğin işde çalışmak lüks bence elindeki işle yetin bende şu an sevmediğim bir işde çalışıyorum ama mecburiyetten ağır sanayi grubunda bir işde çalışıyorum işim çok ağır sabah 7:30 akşam 5:30 canım çıkıyor valla.. :( :(
  • Ne kadar benzerlik var baksana . Bende 3 yıllık evliyim çocuğum yolda birikimim yok borcum var ve babamın kredisine yardım ediyorum . İşe 6.30 kalkıyorum gitmek için akşam donmek için yine iş yerinden giden birini bekliyorum 2020 alıyorum ve hayallerim Benimde var her insan gibi senin hayallerin daha kolay benimkine göre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Durumunuz gayet iyi hocam. Yeni işlere girip tutmama ihtimalinde ve bu kadar kazanamamaniz durumunda pişman olursunuz ve zorlanirsiniz. Ne zaman krediyi bitirip sadece eşinizin maaşiyla gecinebilecek duruma gelirsiniz o zaman bu işlere kalkışın.

• İşinin pozitif yönlerini düşün ve tabi evli olup bu zamanında zor olduğunu. Ozaman seni motive edecektir. Ev taksidir zart zurt borç harc bitsin tam düzlüğe çıkıp 1 yıllıkta köşeye para koyun daha sonra sevdiğin bir işi araştırıp girmeyi dene ama bunu denerken işinden olmamak için hiç bir iş arkadaşına ve çevrene yansıtma işi bulunca anlaşma yapınca 20 günlük notice verir ayrılırsın

Unutma şuan zaman ve devir çok kötü şartlar çok zor

• Bankalara başvur, memnun değilsen çalışma para herşey değildir.

• İşin ve maaş durumun güzel.
    Bankada o maaşı alamama durumun var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sakın ama sakın kredi borcun bitmeden böyle şeyler düşünme. valla tepe taklak olursun. borcun bitsin o zaman düşün ama bence işini sevmeye çalış. riske girmeye gerek yok.
  • Kredi borcun bitene kadar dişini sıkmak gerek. =(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.