Şimdi Ara

İŞ ÇIĞRINDAN ÇIKACAK DEMİŞTİM ... İŞTE OLDU !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
2.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BUNDAN HAFTALAR ÖNCE HEM SİTE SAHİBİNİ HEM ADMİNLERİ HEM DE MODERATÖRLERİ UYARMIŞTIM !

FORUMDA SORUNLAR VAR, BUNLARA ÇÖZÜM GETİRMEZSENİZ İŞLER ÇIĞRINDAN ÇIKACAK DEMİŞTİM !

birçoğu önemsemedi ! ciddiye almadılar ... bugün ise görünüyor ki haklı olan ben oldum !

<b<font color='red'>Yaa bu sabah güzelim forumumuzda hangi bölüme girsem bir moderatör hakkında şikayet vardı yaaa !</font id='red'></b>

isyan ! olumsuz eleştiri ... gereksiz topic kilitlemeleri, dışlamalar, atılmalar, üslup hataları ...
    YAHU DAHA SABAH OKUDUĞUM BİR TOPİC'İ ÖĞLEN OLUNCA GÖREMEDİM BUGÜN ! (bu topic de eleştiri topic'iydi bu arada)

bilinmesi gereken ve önemsenmesi gereken çok mühim bir durum söz konusu burada :

bir birikim var gibi görüyorum ! hem de çok aşikar ! 1000lerce postu olan, 2yıllık geçmişe sahip ... belki her gün bir kez de olsa girip okuyan ve yazan çok değerli birçok üyemiz (bunlara ben de dahilim) bile isyan bayrağını çekmiş ! Bu kişilerin düşünceleri de mi önemsiz!

<b>TEKRAR SÖYLÜYORUM :

BAŞTA SİTE SAHİBİ'Nİ VE ADMİN'İNİ HAFTALAR ÖNCE UYARMIŞTIM !
    İŞTE OLDU OLAN ...
    HAYIRLI UĞURLU OLSUN ...
    SİZ HERŞEYİ TOZ PEMBE GÖRMEYE DEVAM EDİN ... SAYGILARIMLA </b>

• birşeyler kötü gidiyor galiba
    doğrusunu söylemek gerekirse bu
    forumdan eskisi kadar keyif alamıyorum
    umarım düzelir
  • ters giden birşeyler var..su gune kadar kimseye bulasmadan sadece kendi egomu tatmin etmek icin parca alıyorum forumdan.. hic kimseye ürün satmadım simdiye kadar hep aldım, post a falan onem vermedim bi gunde gereksiz mesajlarla kendini yıldıza bogan bi ton insan var goruyoruzz.. burda hepimiz genc arkadaslarız..ve bu sitenin su anki durumu bile bazı kisilerin istahını kabartacak potansiyele sahip..buna karsı bu ortamı korumak gerekir.. lafı uzatıp dolaştırmaya gerek duymuyorum.. herkes zaten sorun farkında forumun kurallarının belirli şartlara bağlanmasını bu şartların insanların buradan zevk almasını engellleyici değil aksine daha fazla zevk almasına yardımcı olacak sekilde dusunulmesini ilgili mercilerden rica ediyorum.. sayın modlarda site kapatma kilitleme ve silmedeki hunerlerini bu konuyu geliştirmede de gostermelerini bekliyorum.. iskinin dedigi benim gecen basıma gelldi gordugum bi postu daha sonra goremedim.. baska makineye gittim ordan baktım post nereye gitti diye :)) ama gittmişş bilmiyorum nereye gittigini :P..sadece biraz düzene ihtiyacımız var o kadar.. herkese kolay gelsin!!!

• Sorunların dayatma ve güç kullanımıyla çözülemeyeceği gerçeğinin öğrenilmiş olması ne güzel.
    sorunlar anlayış ve uzlaşmayla çözülür, karşılıklı konuşmayla.
    insanların önce bunu öğrenmesi gerekiyor ki bu kötü gidiş dursun.
  • ya kardeşlerim bunu artık düşünecekse site sahibi düşünecek,gerçekten işini bilir ve tarafsız davranacak mod bulması lazım artık çünkü burası gitgide dejenere olmaya başladı,çok fazla yeni konu da açılmıyor kavga gürültüden ayrıca kablo kopukluğundan sonra izleyici kaybeden darkhardware gene bir numaraya yükseldi bence.
    neticede sanal alem burası mod olsan ne olur olmasan ne olur? elaleme kıllık yapsan oda sana yapar,nasıl engelleyeceksin? o yüzden çok dengeli ve olgun gideceksin yolunda,işte bunu yapamayan modlar yüzünden de olaylar bu hale geldi.
    bence site sahibi eğer sitesini gerçekten düşünüyorsa olaya el koysun,olan ona olacak çünkü.ratinglerin düşmesi olayı....
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Dursun</i>
    <br />birşeyler kötü gidiyor galiba
    doğrusunu söylemek gerekirse bu
    forumdan eskisi kadar keyif alamıyorum
    umarım düzelir
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Ne yalan söyliyim bende pek tat alamıyorum. Saçma saçma topicler doldu ya.Eskiden faydalı şeyler olurdu yaa. Bişler ters. Ya bunu sölemek istemiyodumda söyleyelim yeri gelmişken. Eskilerin dediği gib nerde çokluk orda ........ Artık nasıl önlem alınır bilemiyorum[bwlng]
  • Maalesef bu forumda yönetici yetkisi taşıyanların bir kısmı gerekli olan yeterliliğe sahip değil. Yani yönetim sorumluluğu kaldıramıyor ve gerekli olgunluğu gösterecek yöneticileri bulamıyor.
    Burada defalarca ve defalarca üyelere yapılan haksız davranışları, topic kilitlemeleri ve tamamen başlığı yok etme olaylarını gördük. Ama şimdiye kadar hiç bir yöneticinin haksız davranışından dolayı ceza aldığını açıkçası ben duymadım. Bizler kilitlenen, silinen topiclerin olmasını, yönetenlerin çocukluğuna verdik uzun bir süre. Ama artık olgun ve yetkisini kötüye kullanmayacak yöneticiler gerek bu foruma. Ya da en son başka bir ihtimal daha var. Madem ki bu kadar kişinin şikayeti dikkate alınmıyor. Bu durumda çözüm biraraya gelip kendi forumumuzu kurmakta olabilir belki. Her gün farklı bir yöneticinin egosunun oyuncağı olmaktan sabır taşına döndük.
  • haftalar önce mi ?? yaklaşık olarak 7-8 ay önce söylemiştim de kulak asan olmamıştı. ha ne olacağını söyleyim: hiçbir şey... unutulup gidecek herşey, bir sorun çıktığında hatırlanacak sonra tekrar unutulacak. bu esnada forumun gediklileri bu durumdan bıkacaklar ve ayrılacaklar. geride 1-2 tane ilk göz ağrısı kalacak. gerçi bunlar hemen hemen gerçekleşti bile sanıyorum...
  • beklentim doğrultusunda mesajlar alıyorum doğrusu ...

gerçekten üzücü ...

biri 2000 küsür tane mesaj atmış ! biri 1000 küsür ! biri 1300 mesaj atmış ... ben ise 1400 !!
    tüm bu bizler günlerini, saatlerini bu foruma harcamış kişileriz ...

yazık gerçekten çok yazık ...
  • çok gerekli olmadıkça konuların kitlenmesine karşıyım..silme olayı ise olayı bertaraf etme
    durumu olduğunu gösterir..kim haklı olduğu konuyu silerki!!!!yine de bu forumda çok şeyler
    öğrendik,güldük,eğlendik..onun hatrına yapıcı olmaya çalışıyorum ve inşallah herşey yoluna girer diyorum..
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by iski</i>
    <br />beklentim doğrultusunda mesajlar alıyorum doğrusu ...

gerçekten üzücü ...

biri 2000 küsür tane mesaj atmış ! biri 1000 küsür ! biri 1300 mesaj atmış ... ben ise 1400 !!
    tüm bu bizler günlerini, saatlerini bu foruma harcamış kişileriz ...

yazık gerçekten çok yazık ...

<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

Demek istediğini anlayamadım. Modların bize karşı tutumunu değiştirmesinimi yoksa yeni kişilerin dikkatli olmasınımı istiyorsun???[?]

• Ya arkadaşlar gücenmeyin ama.Forumdaki eski-yeni olma kavramını da anlamış değilim.
    Eski olmanın bir ayrıcalığı mı olmalı , ya da eski olmak bazı şeyleri kavrama da onlara avantaj mı sağlamalı?
    ben haziran ayınd geldim..Ve aklıma gelen her topiğe cevap verdim..Ya da topic actım..Bunu şu yıldız ıvırzıvırı için yapmıyorum..Ben zaten kendimce generalim ne gerek var rütbeye..Buradaki sadece katılımı simgeliyor o kadar..Binbaşı olup Da başı göğe eren var mı?Üstelik bu rütbe zımbırtısı için ne kadar mesaj atılabilir ki insan sıkılır eninde sonunda..
    Yardım istedim , elimden geldiğince bildiğim konularda yardımcı olmaya calıştım , yeri geldi geyik de yaptım..Çünkü gerçek hayatta da böyledir.. Bazen ciddisindir abzen cıvık ,bu herkes için böyledir..
    İnsanların istedikleri mesajları okuma , istediklerini okumama serbestliği var..Her okuduguna cevap yazmak sorunda da değil kimse..Eğer sizce dejenere bir konu varsa.. okumazsınız..Olur biter..

Size bir örnek vermek istiyorum..ben donanimhaber forumundan önce sanane.com'un forumlarındaydım..Orada hem cs oynardım hem de forumlardaki konulaı takip ederdim.Aynı tartışmalar orada da olurdu.."Şu beni niye banladı.","Şu haksızdı." , "Bu adam adminliği hazmedememiş" diye..Ben de adminlere kendimce haddini bildirecek postlar yazardım..sonra birgün forumun açılmadıgını gördüm..Serverlarda kapanmıştı..5 gün 10 gün gecti değişen birşey yoktu..Ne oldu bu sanane'ye diye hayıflanırken , akibetini (kapatıldıgını) öğrendim..E oraya mecbur değiliz ya başka yer arıyalım dedik..nitekim sandwaves'a ait forumlara dadandık..Birgün o forumda bir ateşli bir tartışma da , bir arkadaştan yana tavır koydum..Onunla paralel düşündüğümü forumda dile getirdim..Destekledğim arkadaş bana özelden mesaj attı.."Benimle aynı düşünmen için galiaba "yöneticilik sıfatımı, sırtımdan çıkartmam gerekiyormuş..Ve benimle aynı düşünmen için demek ki sanane'nin ortadan kalkması gerekiyormuş"
    İnanın mahcup oldum..

Söylemek istediğim şu..Burası bize hayatın anlamını falan vermiyor..Bizler buraya mecbur değiliz..Ama buradan ben bile 2 ay içerisinde bir sürü insan tanıdım. , en azından bu dostluklar için muteşekkirim buraya..Bence burada eski oldugunu söyleyen arkadaşlar, madem buraya çok değer veriyorlar, madem yenileri dejenere etti burayı , admin arkadaşlara pm atsınlar site için ne yapabieceklerini konuşsunlar..
    - Burası kötü
    - evet çok kötü
    - sevmiyorum artık
    - yenileri bozdu
    - gereksiz mesaj atan dolu

Biraz da yapıcı olsak ?

• bence modlarda tatıle gıttıkten sonra forumda duzensızlık basladı
    belkıde eskısı kadar ılgı gosterılmıyor yada uye sayısıda cogaldı artık adamlarda bas edemıyorlar
  • hocam baksana, kimse seni bile dikkate almiyor. [evlol] demek ki sen de ya bir admin ya da bir moderatorsun gibi gibi ha ne dersin? [evlol]

zaten oyle olmasan uyarmistim, demistim, vs.. gibilerinden yazmazdin de mi?

forumu gaza getirmeyelim, ayip oluyor ama hee [bandt]
  • zamanla hersey düzelir zamana birakin gitsin ama topic kapatilmasini belli bir sinirlama getirilsin.. yada forumda topic cöplügü adi altında kilitlenmis topicler olussun hımmm fena olmazdi..kilitleyin ama imha olmasın yada baska fikirler benimkisi sadece bir oneri idi..
  • mukemmel bir oneri. aynen katiliyorum. +1

bir coplukte eselenmedigimiz eksikti, bu da donanim habere ozel olur. [krl]
  • Bencedeğerlendirmeye alınabilecek bir öneri..Şahsen ben begendim
  • Ben de düzeleceği yönünde ümitli değilim.
    Konular kitlenmez ve müdahale de olmazsa her şey eskiye döner.
    Ben ilk geldiğim 6 ay içinde kitlenen topic simgesi fazla görmezdim.
  • JeremY benim demek istediğim okadar çok kişi geldiki admin sayısını 100e hatta 200e katlıyor. Ne güzel herkes farklı yorumlar yapıyor konular değişik yönü ile tartışılıyor. Bundan mutsuz veya huzursuz olan yok. Ama bazılarını durdurmak imkansız. Bence birilerinin modlarıda üyeleride uyarmalı.
  • bayadır formu takip ediyorum ve topiclere cevap yazmıyorum onceden de dediğim gibi tum sucu modlara yuklemek saçmalık olur uye sayısı arttıkca forumda cıvıklasıyor...ii niyetli insan sayısı artsa bile kotu niyetli insan sayısı da artıyor bu da yneticilerin işini zorlaştırıyor geleleim 2 senedir burdayım 1000 lerce postum var muhabbettine tamamen saçmalık burda da diğer forumlarda olduğu gibi sırf postunu yukseltmek için 1 ay içersinde 1000 posta ulaşan lavuklar var(lavuk diyorum çünkü oyleler başından beri şu rutbe olayını saçma bulmuşumdur ne yani bin başı olunca ne oluyo adam yuzbaşı olunca topic açıo ben yuzbaşı oldum diye nedemek şimdi bu saçmalığın daniskası bu saçmalıkla tatmin olanlara da diyecek lafım yok! sozluk var açıp seçin beğenin siz yapıştırın lafı forumun cıvıklaşması uye sayısı ile doğru orantılı bunu modlar ister kabul etsin ister etmesin bu katıldığım ne ilk forum ne de son olacak.........
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.