Şimdi Ara

İş bulamıyorum (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
183
Cevap
3
Favori
20.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam nasıl bir çizim ? Teknik ressamlık felan mı ?

• up

• Bizim burda inşaata bi sürü Afgan getirmişler, 13 bin lira+yemek ve inşaatta yatacak yer.
    Farsça öğrenmek için büyük fırsat!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Colda -- 5 Mayıs 2023; 17:57:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende 11 senelik İş guvenligi uzmanıyım Kimya bölümünü bitirdim maalesef kimya bölüm mezunları asgari ücrete bile iş bulamiyorlardi o dönem.İsg işinden güzel paralar kazandık ama şuan maalesef carcakal çoluk çocuk doldu bizim iş dolayisiyla iş bulma sikintimiz olmamasına rağmen maaşlar çok düştü.Bende seneye kulevinc operatörlüğü belgesi alacağım.Hayat böyle hangi işte para varsa o ise kayacaksiniz.

• yarın green card sonuçları açıklanıyor, işsizlerin en büyük umudu bu ülkeden kurtulmak.

• ne yaptın bulabildin mi

• Kendini gelişitirmezsen tabii ki de bulamazsın. Ne lisede, ne ilköğretimde, ne üniversitede derslere gereken önemi verdin. Yabancı dil öğrenmek için, programlama öğrenmek için, şirketlerde kullanılan yazılımları öğrenmek için hiçbir çaba sarf etmedin. Sonunda hak ettiğini aldın. Kusura bakma kardeşim, hükümet bu konuda suçsuz.  

• VolkanCOO kullanıcısına yanıt
    Son durum nedir

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • passero P kullanıcısına yanıt

odtü gs boun iktisat>kars tıp

• Bu mesajı konunun ilk mesajına eklemeliler bence. Her şeyin özeti olmuş diyebilirim.

• 2024 te kanun ertelenirse yine bırakıyorum işte mesleği ertelenmezsede A sınıfı olarak devam ederim firma bünyesinde.

• Rakanoth kullanıcısına yanıt
    Yahu sen dalga mı geçiyorsun artık devlete torpilsiz girmek imkansız gibi birsey
    Devlette işe girenler kendisini geliştiripte mı girdi
    Bu ülkede kaç kere kpss birincisi sözlü mülakatta elendi
    Hikaye anlatma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VolkanCOO kullanıcısına yanıt

B sınıfı uzmanlar asgari ücretin 2 katı kadar maaş alır mı? Ertelenmesinden çekindiğiniz kanun nedir? C belgesi alacağım tabi sınavı kazanırsam. Tezsiz yüksek lisansla b sınavına girme hakkı veriyorlar.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt

Asgari ücretin 2 katını alır bende B yım iki kere A ya girdim 34 dogruyla kaldım Aralık'ta gireceğim 12 sene oldu bu meslekteyim asgari ücretin 3 katı civarı maaşım ama firma bünyesindeyim ben.C nin B nin yerine B ninde A nin yerine bakabildigi geçici kanun.Erteleme biterse A maaşları 50-60 B maaslarida 30-40 tan aşağı olmaz.Ben firmanın bünyesindeyim birde Osgbler var para filan vermiyorlar uzmana çoğu dolandırıcı gibi yasadışı takılıyorlar kiralık belge filan uzak durmanizi oneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VolkanCOO -- 7 Eylül 2023; 8:6:7 >
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt

Devlette işe giremiyorsan özelde gir.

• Rakanoth kullanıcısına yanıt
    Adam o kadar okumuş emek vermiş kpssden yüksek puan almış
    Niye sözlüde elenipte gidip özelde asgari ücret ile çalışsın
    Neyse bu sana son cevabım sende onların şakşakçılarındansın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maraz Alinin sağ kolu kullanıcısına yanıt

Bitirdiğiniz okulun ismi tabii ki önemli. Fakat kendimden örnek verecek olursam, ben İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü mezunuyum ve ben mezun olurken (2002 yılında) İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi halen saygınlığı olan ve girerken sizden yüksek puan istenen bir okuldu. Dandik, adı sanı duyulmamış, tabela okullardan değildi.

Buna rağmen, zamanında başvurduğum hiçbir yerden istediğim gibi olumlu geri dönüş alamadım. En sonunda bir noktada ipin ucunu bıraktım.

Bu arada, yanlış anlaşılmasın diye not düşeyim. Çıkıp da kimse bana " Sen de kendini geliştirseydin" masalını anlatmasın. Zira ben ana dil seviyesinde İngilizce ve iyi derecede İtalyanca bilen, AB Ekonomisi üzerine tezli yüksek lisans yapmış olan, yurt dışında hakemli, saygın bir araştırma dergisinde İngilizce yayınlanmış makalesi olan bir kişiyim.

Dolayısıyla, zamanında kendi arkadaşlarımdan da sık duyduğum bir gerçeğe aynen katılıyorum. Bu ülkede arkanız, referansınız, bir yerlerden torpiliniz yoksa, hiçbir yere gelemezsiniz.

Bir yere gelemediğiniz için sakın ola ki zamanında benim de yaptığım gibi kendinizi suçlamayın. Bu durum sizin yetersizliğinizden falan kaynaklanmıyor. Bu durum bu ülkenin berbat bir gerçeği ve asla sizin suçunuz değil.

Hocam nası ya iyi bi bankanın teftişine girerdiniz neden olmadı?

Ben hayatımda iyi okul bölüm bitirip bir tane işsiz adam kadın göremedim hepsi iyi yerlere geldi hayatlarıda gayet lüküselitimsi,yazın gezip tozmadıkları yer kalmıyor,ha torpil ülkede var elbette ama bu genelde dandik tip kenar köşe okuyanlarda oluyor bu tip insanlardan bir tane işe torpille giren görmedim.

Ha 2 tane bilidğim var oyle ama biri odtü mezunu adamın piskolojisi bozuk 110 kilo mandıra filozofu gibi birşey çalışmak istemiyorlar işsizliği bahane yapıyor, sabahın köründe kalkıp akşam işten gelmek zor geliyor yan gel yat babam bana baksın modu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 7 Eylül 2023; 18:11:40 >
  • Maraz Alinin sağ kolu kullanıcısına yanıt

Sorun da burada işte. İktisat bölümü mezunlarının neden sadece bankacı olması bekleniyor? Bu bölümden mezun olan insanlar neden başka alanlarda çalışmasın/ çalışamasın?

Ben hiçbir zaman bankacı olmak istemedim. Başvuru yaptığım diğer işlerin de hiçbiri olmadı. Ki benim niteliklerimde bir insan pekala bir konsolosluktada çalışabilirdi. O bile olmadı çünkü benim referanslarım yoktu. Olsaydı bile, kimseye ricacı olmak bana göre değil.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.