Şimdi Ara

İş Arıyorum Lütfen Tavsiye Verin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

24 yaşındayım askerliğimi yaptım 4 yıl freelance olarak tek bir firmaya çalıştım, ama askerlik sonrası maalesef beni işe almadılar. Şu an işsizim, grafik tasarım alanında iyiyim "afiş, infografik, banner vs." nasıl iş bulacağımı da bilmiyorum açıkcası. bana tavsiye verebilir misiniz?

şunu da söylemek istiyorum ben iş öğrenmek istiyorum ilk başta asgari ücret almak benim için sorun değil sadece sigortam olsun işi öğreniyim gerisi önemli değil.

şimdiden teşekkür ederim.

• O yaptığın iş ek iş sana asıl meslek lazım.
    Meslek harici askerlik,polislik,bekçilik,gardiyanlık bunlara başvurabilirsin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ŞOK'a gir

• quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayne87

O yaptığın iş ek iş sana asıl meslek lazım.
    Meslek harici askerlik,polislik,bekçilik,gardiyanlık bunlara başvurabilirsin...

Askerlik polislik bana göre değil ya askerdeyken anladım bunu ben. Matbaacılık düşünüyorum ama nasıl olur nasıl öyle bir meslek sahibi olunur ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne mezunusun ? Tecrübelerin nedir ? Şuan nasıl geçiniyorsun ?

İş bulsan bile yüksek maaş bekleme

Tavsiyem geçici olarak a101 gir hemen alırlar iş bulunca çıkarsın

• jigolo ol çok sağlam para var

• quote:

Orijinalden alıntı: BenYoruldumHayat

Ne mezunusun ? Tecrübelerin nedir ? Şuan nasıl geçiniyorsun ?

İş bulsan bile yüksek maaş bekleme

Tavsiyem geçici olarak a101 gir hemen alırlar iş bulunca çıkarsın

bilgisayar programcılığı bölümü mezunuyum, tecrübem sosyal medya yönetimi web sitesi yönetimi vb. yani içerik üreticisiydim. şu an ailemin yanındayım.

zaten benim şu anki hedefim iş bulayım yüksek maaşım olsun değil ben iş öğrenmek istiyorum biri yanına çırak olarak alsa bile olur.

• crypterografi kullanıcısına yanıt
    Bir youtuberın Thumbnail yapımcısı olabilirsin belki.

Edit:Gerçi tam istediğin şeye uymuyor ama olsun tavsiye belki hayatını değiştirir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6DEE46B69 -- 22 Aralık 2020; 1:16:1 >
  • Benim düşünceme göre önce hedefini küçültmelisin. Örneğin iş bulmak büyük bir hedeftir ama grafikerlik alanında iş bulmak daha küçültülmüş bir hedeftir. Yani bulmak istediğin işin sektör olarak kısıtlamalısın. Bu demek ki şok gibi bir yer senin işin olamaz.

İkinci olarak kendi işini yapmak fedakarlık ister. Çünkü kendi işini yapan, kendini başkalarını ve devleti de geçindirmek zorundadır. Oysa bir işyeri de çalışmak sadece kendini geçindirmektir. Bu sebeple kendi işini yapmak istiyorsan bunun yolu aslında önce başka bir yerde çalışmak ve ufak ufak ek zamanla çalışarak bunu başarmaktan geçer. O sebeple ilk adım kendi işini yapmak olmamalı.

Üçüncü olarak her iş bir mevzi ile oluşur. Bir elektrik firmasında elektrik mühendisi, iielektrik teknikeri, meslek lisesi elektrik mezunu ve elektrik ustası çalışabilir. Eğer ki bizim gibi iş bulmanın zor olduğu ve kriz ortamı olan bir durumda yapılacak akıllıca olan mevzinin bir altında iş aramaktır. Örneğin avukatsıdır ama avukatlık bürosunda etiketini gizler ve büro elemanı olarak çalışabilirsin. Yada inşaat mh. dirsin ama inşaat teknikeri arayan bir ilana başvurursun gibi.

Firmalar sektörel bir tecrübe arar. Bu sayede bir sonraki işini iki kat hızlı bir kariyerle bulmuş olursun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.