Şimdi Ara

İş Arıyorum ... ( İnşaat Mühendisi )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
3
Favori
18.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni mezun inşaat mühendisiyim , ehliyetim pasaportum ve diplomam var , özellikle eskişehir olursa iyi olur, onun haricinde ikinci olarak ankara, akabinde muhtelif illerde çalışabilirim , imkanı sunaibliecek olanlar veya çevresi olan sevgili zekirdek arkadaşlarıma sesleniyorum, ilgililer pm yoluyla ulaşabilirler .

• meraktan soruyorum yaş kac?
  • Allah kolaylık versin.
  • 24 yaşındayım , sürekli askerlik yüzünden iş teklifleri geri dönüyor , var olan iş tekliflerinde de 650-900 arası teklif ediliyor çok düşük :(

askere gidecem bunalımdan , okumuş etmiş mühendis adamın hali bu mu olacak ?
  • bence askerligi kısa dönem yapıp öyle iş aramalısın

bence senin icin tecrübe acısından Türkiye şartlarında 900 ytl az bir para degil

karar senin herşey senin elinde

quote:

Orjinalden alıntı: ozalyilmaz

24 yaşındayım , sürekli askerlik yüzünden iş teklifleri geri dönüyor , var olan iş tekliflerinde de 650-900 arası teklif ediliyor çok düşük :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S@ldıray@bi -- 10 Eylül 2008; 21:07:50 >
  • askere niye gitmiyorsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: S@ldıray@bi

bence askerligi kısa dönem yapıp öyle iş aramalısın

bence senin icin tecrübe acısından Türkiye şartlarında 900 ytl az bir para degil

karar senin herşey senin elinde

quote:

24 yaşındayım , sürekli askerlik yüzünden iş teklifleri geri dönüyor , var olan iş tekliflerinde de 650-900 arası teklif ediliyor çok düşük :(

yuh 900 ytl nedir ya bu adam 4 sene okul okudu ayıp.

• quote:

Yeni mezun inşaat mühendisiyim , ehliyetim pasaportum ve diplomam var , özellikle eskişehir olursa iyi olur, onun haricinde ikinci olarak ankara, akabinde muhtelif illerde çalışabilirim , iş imkanı sunaibliecek olanlar veya çevresi olan sevgili zekirdek arkadaşlarıma sesleniyorum, ilgililer pm yoluyla ulaşabilirler .

dostum kuzenimde inşaat mühendisiydi
    eskişehirde bi firmada sadece askeri maaşla 7 gün sabah 9 akşam 9 çalıştırdılar
    eskişehirde iş durgun şimdi ankaraya gitti orda bi iş buldu ama bu seferde yol parası çok pahalı geliyor..
  • askerlıgını yapmadan bıraz zor iş bulursun
  • arkadaşlar askerliği neden istemiyorum şan : gitmeden bir işe girmek istiyorumki döndüğümde aynı yere tekrar başvurabileyim, yani gidecek bir kapım olsun ... 900 ytl ye iyi diyenler lütfen bi kez daha düşünün, ben mühendisim , işçi bile günlük 50 den aşağı çalışmıyor, ameleden farkım olmasın mı ?
  • eskişehirde inşaat mühendisleri zor iş bulur
    sen ankarada yada diğer şehirlerde araştırmaya çalış
    ayrıca mezun olduğu olulda önemli
    eğer odtü boğaziçi itü gibi bir okuldan mezun değilsen 1.500 gibi bir maaşla başlamayı ümit etmen zaman kaybı olur sadece.. piyasada çok mühendis olunca maalesef maaşlarda düşük oluyor
  • iyide askere gitmeden öyle işe girmen zor git gel hemen kurtul
  • arkadaşım eminimki emeginin degeri 900 ytlden cok fazla

ama bende üniversite mezunuyum ve işsizim

ve 900 ytlnin yarısı bir ücrete bile calısmaya razıyım
    quote:

arkadaşlar askerliği neden istemiyorum şan : gitmeden bir işe girmek istiyorumki döndüğümde aynı yere tekrar başvurabileyim, yani gidecek bir kapım olsun ... 900 ytl ye iyi diyenler lütfen bi kez daha düşünün, ben mühendisim , işçi bile günlük 50 den aşağı çalışmıyor, ameleden farkım olmasın mı ?

• razı olmayın arkadaşlar, değeri düşürmeyelim bari !!! neyse ben yardımcı olabiliecek varmı diyorum millet başka yorumlar yapıyor yinede sağolun...odtü itü diyen arkadaş , bende eskişehir anadoludan mezunum ve bölümümüz %100 ingilizce, odtü de itü de hocalar sınıfta uçarak m ders anlatıyor ? işveren zihniyeti işte anlamak mümkün değil.
  • quote:

razı olmayın arkadaşlar, değeri düşürmeyelim bari !!! neyse ben yardımcı olabiliecek varmı diyorum millet başka yorumlar yapıyor yinede sağolun...odtü itü diyen arkadaş , bende eskişehir anadoludan mezunum ve bölümümüz %100 ingilizce, odtü de itü de hocalar sınıfta uçarak m ders anlatıyor ? işveren zihniyeti işte anlamak mümkün değil.

Dostum odtü birincisiyle,sizin üninin birincisini yan yana getirelim..Odtülü olan adam sizin birincinize fark atar..Bunu kabul edin yada etmeyin..Benim arkadaşım 300 puanla inşaatı kazandı..Şimdi 360 puanla inşaata giren birisiyle benim arkadaşın kalitesi aynı mı olacak..Yapmayın allahınızı severseniz..Bide şu vardır..Belki sizin ünideki bazı kişiler kendini acayip geliştirir ve odtülü adamı bile geçebilir..Ama bu çok istisnai bir durumdur..

• odtüdeki adamın benden ne artısı var ? dersi uzaydamı görüyor ? yoksa konular mı farklı ? sadece hocaların verdiği eiğim farkı var , herkes herkesi her yerde geçebilir..
  • ODTÜ inşaat da okuyan birisi olarak ODTÜ nün ne artısı olduğunu söylebilirim.Eğer sahada çalışacaksan hiç bir artısı yok.Ama ben akademisyen olacam özellikle amerikada master doktora yapacam dersen sana bazı şeyler sağlayabilir
  • quote:

odtüdeki adamın benden ne artısı var ? dersi uzaydamı görüyor ? yoksa konular mı farklı ? sadece hocaların verdiği eiğim farkı var , herkes herkesi her yerde geçebilir..

Senin mantığa göre harwardda okuyanla bizim diyarbakırda okuyan adam aynı kalitede oluyor..Bugün fen liselerinde yapılan matematik sınavı ile düz lisede yapılan matematik sınavı aynı zorlukta mı..Odtülü adam dersi uzayda görmüyor ama kendi mesleğini daha iyi öğreniyor,yada ayrıntılarını daha iyi biliyor..Bu benim fikrim..Daha doğrusu tüm işverenlerin fikri..Ben boğaziçinden mezun olupta iş bulamayan adam bilmiyorum..Bu ülkede üniversitelerin kalite farkı öyle yada böyle var..Olay yine kişide biter ama boğaziçinde okuyan birisiyle,vanda okuyan birisini kimse bana aynı kalitedir demesin..

• Türkiye'de kafası çalışan değil,arkası sağlam olan kazanıyor.Yani arkanızı sağlam yere dayayın
  • quote:

odtüdeki adamın benden ne artısı var ? dersi uzaydamı görüyor ? yoksa konular mı farklı ? sadece hocaların verdiği eiğim farkı var , herkes herkesi her yerde geçebilir..

iş ararken aradaki farkı anlaman lazımdı
    odtüden mezun olan inşaat mühendisi bir arkadaşım mezun olur olmaz 1800le işe başladı ama sen iş arıyorsun hala demekki arada fark varki işveren ona göre maaş veriyor..

bence böyle düşünmek yerine askere gidesiye kadar maaşı azda olsa tecübe kazanabileceğin yere girmeye çalış.. piyasa mühendis kaynıyor kimse seni yüksek maaşla hemen işe almaz maalesef piyasa böyle.. büyük bir torpilin varsa bir yakının işadamı falansa durum değişebilir tabi..
    burda kimse senin eğitimini kötülemiyor gerçekleri söyleyip nasihat veriyor..
    sen kendini odtülü adamla bir tutcaksan yüksek maaş bekleyeceksen senin bileceğin bir iş kolay gelsin sana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetuEs -- 10 Eylül 2008; 21:59:56 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.