Şimdi Ara

İş Aramak Beyhude Zaman Kaybıdır.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İstanbul Sultangazi'deyim. Çevremde gördüğüm tüm atölyelerde göçmenler çalışıyor.

Yandaki konfeksiyonda Suriyeliler, karşıdaki atölyede Afganlar ve Afrikalılar, kardeşimin komşu dükkanında Ermeni..

Cuma günü sanayi sitesine gittim bisiklet tekerleği almaya orda da çalışanlar göçmen idi. PAkistan muhtemelen..

Çok geniş bir çevrem yok. ama bu çapta bile her taraf göçmenle kaplı..

Göçmenler düşmanlığı yapmıyorum. Asgari ücreti+ SSK yı vermek istemeyen esnafımızın pratik zekası bu..

Siz de olsanız böyle yapardınız. MENFAAT dünyası.

Hani diyordunuz ya karnımı kim doyurursa oyum ona diye...

İşsizim diye şikayet etmeyeceksin. İşte tavuklar senin evine döndü..

• Düşük maaşa çalışıp ekonomiye can veriyolar işte

siz ne anlarsınız ekonomiden neymiş herkes her gün antrikot yemek zorunda son model telefon ve araba almak zorunda ps5 almak zorunda açlık sınırı 10 bin tl olduğu için askeri ücrette 10 bin tl olmalı

komediye gel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-225FEBD6D -- 12 Temmuz 2020; 11:35:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memleketi arabistana cevirdiler kimse is bulamiyor 1500e calisan suri varken nasil genclik is bulsun

İssizligi askerlik universiteler vs ile baskiliyorlar anca

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aga Türk adam açken göçmen adama mı kaldı benim ülkemin ekonomisini canlandırmak. Ona gelene kadar bizim kendi halkımız var zaten?

Ha ironi yaptıysan bu söylediğimi ciddiye alma ama bir daha ki sefere ironi yaparken parantez içine ünlem koymayı da unutma.

• SmachingCube kullanıcısına yanıt

Göçmen canlandırmıyor. Ucuza çalışıyor parasını dolara çevirip yurtdışına çıkarıyor.

Yani hem işsizliğe sebep oluyor hem de doların çıkmasına.

AKP li esnaf paragözlülüğü sebebiyle (nasılsan öyle yönetilirsin) ülkenin ekonomisini batırıyor.

Kendi çukurlarına düşüyorlar yani..

• Oy verenler düşünsün keza asgari ücretle çalışan kitlenin büyük çoğunlu oy verenler. Din kardeşleriyle tatlı tatlı çalışsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torrentfilm -- 29 Ağustos 2020; 15:17:57 >
  • Göçmenlerin işsizliğe olan etkisi tartışılmaz. Ancak nitelikli bir genç olarak bundan ziyade Türk lirasının değer kaybetmesi beni daha endişelendiriyor. 2013 yılında maaşım 1000$ civarındaydı. Şu an ise 685$ seviyesine düştü. Dolar mı harcıyorsun diye soranlar olur muhakkak ama her şey iki katına çıktı. Starbucks'tan mug almıştım 70 liraya. Şimdi olmuş 140 lira. Kindle Touch 200 liraydı. Şimdi olmuş 1000 lira. Genç olarak elektronik eşyaya, tatile düşkün biriyim ve bunlar imkansız hale geldi neredeyse.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.