Şimdi Ara

İs arama sitesinde 5 yil calistim, sormak istedikleriniz varsa yanitlayabilirim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
36
Favori
19.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
108 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Site ismi vermeyecegim Tr nin ilk 3 buyuk kariyer sitesinden birinde 5 yil boyunca tele satis personeli olarak calistim.
    Bu hafta farkli bir firsat nedeniyle kendi istegimle ayrildim.

Kisacasi sistem nasil isler, basvurum neden cevaplanmiyor, firmalar nasil ilan verir, en verimli site hangisidir, cv nasil hazirlanir, kimler 1 adim ondedir gibi akliniza gelebilecek tum sorulariniza cevap verip is bulma konusunda destek olabilirim.

Bu sayede koca forumda 1 kisinin bile helalinden kazanacagi bir is bulabilmesine yardimci olabilirsek ne mutlu bize. Karsiliginda bana iyi niyetinizle dua etmeniz yeterlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagızalp -- 14 Ocak 2020; 15:7:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Maaş kaçtı ?

İsmi neyle başlıyor ?

• Ayda ortalama kaç kişi sizin aracılığınız ile iş sahibi oluyor ?
  • kortekes kullanıcısına yanıt
    Hepsinde prim sistemi vardir. Prim kazandiginiz surece ortalamanin uzerinde maas verirler.

• Binlerce kisi diyebilirim. Hatta kucukten buyuge berberden kobilere holdinglere kadar artik ik sitelerinde ilan aciyorlar.

Ancak sistem tikali. Daha dogrusu tek secenek bu oldugu icin ittire ittire gidiyor.

Bu sistemin yerine farkli bir proje ortaya cikaran ilk kisi milyarder olacak. Yemek getir gotur islerine harcanan fikir ve yatirimlar yerine buraya biraz odaklanilip yeni bir fikir ortaya cikaran o ilk kisi mali goturecek.

• yagızalp Y kullanıcısına yanıt
    Sistem tıkalı derken ? Sıra vs gibi bir şeyden mi bahsediyorsunuz.
  • Yere düşen cv leri napıyosunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayir. Hem aday tarafinda hem isveren tarafinda yorucu ve sacma bir sistem mevcut su an.

Mesela surekli denrya yuzlerce firmaya bsvurdum kimse aramadi cv mi bile okumadi falan.

Emin ol gunde yuzlerce telefon aliyorduk is verenlerden. İlanima basvurular cok kotu, cok az, cok alakasiz vs.

Yani kurulan bu sistem iki tarafida tatmin etmiyor. Baska bisey lazim. Farkli bisey.

Birisi bir uygulamayla, bir fikirle ortaya cikar ve herkes 'Ya hakkaten ya bu zamana kadar bunu nasil kimse dusunemedi' der, oyle bisey.

• Cogu sektorde sirkulasyon cok fazla oldugu icin yillik ilanlar satin alirlar ve o sekilde cikarlar ilanlarini.

Acilan ilanlarin yuzde yuze yakini gercekten o pozisyonda personel arandigi icin acilir. Yani hic bir firma ''su para galiba kasada fazladan duruyor, bari bir ik sitesine vereyim'' demez.
    İlanlara ciddi paralar odenir.

500 tl den baslayip 100 bin tl ye kadar cikan ilan paketleri vardir.

• yagızalp Y kullanıcısına yanıt
    Peki ilana başvuranların ilanı verenlere ulaşmaması altyapı vs yüzünden mi? Niye işverenler sizi arayıp başvurularım çok az diyordu ki? Sitelerde çoğu ilan +500 başvuru oluyor
  • işe alınırken kim bir adım önde? Mesela ben birkaç ay kariyernet'den iş bakındım. Öğrenciyim, ingilizcem c1, istekliyim, tecrübem de var fakat hiçbir geri dönüş olmadı. Dolandırıcı ajanslar dışında. Yani ben ne yapabilirim de bi avm'de Carrefour'da ya da bi giyim mağazasında part time çalışabilirim. Ve o kadar çok başvuru gelmiş ki Koton gibi yerlere. Bu sektördeki iş verenler neye bakıyorlar da alıyorlar?
  • The Management kullanıcısına yanıt
    O basvurularin cogu alakasiz oluyor. Yani ornegin matematik ogretmeni ilanina terzi basvuruyor gibi gibi.

İk cilarda doyumsuzdur. Ortalama cv ler asla memnun etmez. Satis elemani icin bile universite, yillar boyu deneyim hatta en koklu magazalarda deneyim ararlar.

• eleman bulmak için 100 bin liralık paket mi satın alıyorlar ?

o parayla eleman alsalar işsizlik kalmaz memlekette
  • SpawniN kullanıcısına yanıt
    100 bin lira sana bana buyuk geliyor. Bu firmalar icin cekirdek parasi bile degil.

Adi sani duyulmamis firmaya 13 bin liralik pakete kac taksit olsun deyince ne taksiti ibana atarim birazdan diyen adamlar gordu bu gozler :)

Ticaret guzel aslinda bakma, en kotuyum battim bittim diyen aylik 5-6 bin kaldiriyor.

• Tele satış derken ne satıyordunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • balci1987 kullanıcısına yanıt
    İlan paketlerini

• front-end ilani acip back-end ozellikleri de isteyen firmalara (sirf bu degil tabi her turlu meslek icin gecerli) gidip IKlari tekme tokat dovecek timiniz var miydi?

• Başvurum neden cevaplanmıyor?
  • İlanda on plana cikmak icin ne yapmamız gerekir hocam? Bizi on plana cikaracak seyler nelerdir? Dil mi? Deneyim mi? Bir de cvdeki ivir zivir bos sertifikalar, dolu gozuksun diye alinan bos egitimler ise yariyor mu gercekten?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.