Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (399. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.379
Cevap
199
Favori
1.898.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ağrı gaz birikmesinden oluyor o yüzden psikolojik diyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmarator16 İ kullanıcısına yanıt

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• SerdaR^73 kullanıcısına yanıt

• Burda da nöralterapi devreye giriyor arkadaşlar daha önce de bununla ilgili bir doktor yorumu paylaşmıştım

• Sfs testinde dediğimiz bakteri coğalması cıktı veya çıkmadı ne gibi çözüm sağlayacağım
    Evet sarımsağı 2 ay kullandım etki etmedi

• Uysaluysal U kullanıcısına yanıt
    Okuyorum bi sonuca varamıyorum?

• Uzun yıllar önce bu sendrom ile tanışmış ve daha önce de burada yazmış biri olarak, bu sendromu beslenme düzeninizde yapacağınız değişiklikle minimuma indirebileceği kanaatindeyim. Bu da kişiden kişiye değişir.

Beslenme diyetinize ek olarak tavsiyem tahin ve elma sirkesi olur. Bunları hayatınızdan eksik etmeyin.

Tahin'i her sabah tercihen kahvaltıdan önce aç karna 2 çorba kaşığı içilmeli(pekmezle karıştırmayın, pekmezin şeker içeriği sebebiyle kilo problemi vs., yapabilir.)(Böbreklerle ilgili şikayet varsa, dr a danışarak tahin kullanın).

Elma sirkesi de, hakiki sirke olmak şartı ile(koruyucu vs içermeyen, mümkünse ev yapımı) akşam yemeklerinden önce 1 su bardağına 1 çorba kaşığı karıştırıp içilmeli. (Su ile karıştırarak seyreltme önemli, ayrıca fazla kullanmayın, 1 su bardağına 1 çorba kaşığı ideal. Sade olarak içmeyin, sade içerseniz yemek borunuzu vs uzun zamanda tahriş edebilirsiniz.)

Beslenme işini, hayat tarzı! haline getirdikten sonra, tahin ve sirkenin çok faydasını gördüğüm için belirtmek istedim. Uzun zamandır, ibs atağı yaşamadım. Dayanılmaz karın ağrısı olursa acil durumlar için Rennie duo bende işe yarıyor. Çiğneme tabletini yanımdan eksik etmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: İmarator16

Sfs testinde dediğimiz bakteri coğalması cıktı veya çıkmadı ne gibi çözüm sağlayacağım
    Evet sarımsağı 2 ay kullandım etki etmedi
    ...............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 20:44:51 >
  • Bu sfs testini tr içinde yaptıramıyoruz değil mi? Sonuçlar yurt dışından geliyor sanırım. Burada sadece örneği alıyolar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Bu sfs testini tr içinde yaptıramıyoruz değil mi? Sonuçlar yurt dışından geliyor sanırım. Burada sadece örneği alıyolar
    ...............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 20:45:4 >
  • diski zaten bildigimiz mikrop yuvasiyken 1 hafta 10 gunde degisime ugramaz mi ki ..
  • Bilgiler için tsk ederim bu test o kadar pahalımı 2,3 bin tl kadar ise bir şekilde yaptırmak gerekiyor sağlık için

• disintegrators D kullanıcısına yanıt
    Hocam ben önce sarımsak 30 dk sonrada cay bardağının 5 te 1 ne ev yapımı sirke koyup içtim hiç işe yaramadı 30 dk kahvaltı yapıyordum

• Shafter kullanıcısına yanıt
    .............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 20:45:19 >
  • Şu gaza çare bir ilaç yapamadılar vallahi ya
  • Arkadaşlar 2 gündür düzensiz bir durumda bu hiskibus çayını içiyorum iyi geldi gibi sanki ataklarda ve gazda bir yavaşlama olduğunu hissetiyorum psikolojik olarak hissemediysem

Lütfen sizde deneyin iyi geldi

1,2 hafta sonra uzun kullanımda dahada net bilgi vereceğim

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merdumgiriz -- 17 Şubat 2019; 15:43:33 >
  • merdumgiriz M kullanıcısına yanıt
    Reis ben gaza çare bulunamıyacagı artık kabullendim bende seninle aynı durumdayım bende ishal versiyonu sürekli büyük tuvalet olduğu için gaz yapıyor ishal ,kabız farketmiyor, Abdest konusunda seninle aynı sıkıntıları yaşıyorum

Hisbikus çayını dene bnm gazda Biraz azaltma yaptı inş sanada sıra olur

Birde bu forumda colpermin diye bir ilaçtan bahsediyorlar dı kullananların çoğuna iyi gelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmarator16 -- 14 Şubat 2019; 14:16:31 >
  • demin saglik ocagi doktoruma gittim..
    60 yasinda bir bayan..onda da ibs varmis ama duzeltmis..30 dk konustuk.
    yeminle yuzlerce lira verdigimiz proflardan docentlerden daha bilgili..
    kadin diyor ki bugun senin gittigin 60-70 yasinda ki prof sana 30 yil once ogrendigi tedaviyi uyyguluyor..cunku kendisinde olmadigindan hic gelistirememis..

sadece sunu soyleyecegim dedi ibs ilacla gecen bir hastalik degil..

basta psikolojini onarman,ardindan yeme icme,ve ardindan probiyotik alimi..baska caren yok dedi..
    kendisi bu sekilde yenmis.
  • merdumgiriz M kullanıcısına yanıt
    ..............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elvis-Presley -- 6 Şubat 2020; 20:45:34 >
  • 
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.