Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (370. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
12.379
Cevap
199
Favori
1.898.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şöyle baktım martta yazdıklarıma kimse cevap yazmamış... neden? alın kitap okuyun dedik ya kimse oralı olmamış... Kardeşim bizim toplumdan bişey olmaz ben iyice ümidi kestim biz hastada oluruz başımıza neler gelir neler ama desem şu antiPiyotik iyi geliyomuş kullan 2 günde barsak marsak koymuyo dumanını çıkarıyo desem eczane eczane dolaşıp alıp kullanır bizim insanımız ben buna kendimide dahil ediyorum yanlış anlaşılmasın başta kendime bi eleştiridir ben yine önereyim okursanız ve bi deneyim ne kaybederim deyip ön yargılı olmazsanız şifa bulacağınızı ümit ediyorum hatta iddia ediyorum

Birde bi sağlıkçı olarak başka bi tavsiyem bağırsak florasını düzeltmek için antiPiyotik kullanılmaz adı üstünde bakterilerin hepsini öldür sonra benim flora bozuldu

Ayrıca Önce beslenme şeklinizi ve bağırsaklarınızı düzelteceksiniz ki psikolojiniz düzelsin

Mehmet Ali bulutun can boğazdan çıkar kitabını okuyun kardeşim ben ne yayın evi müdürüyüm nede pazarlamacı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar ben de 2 yıla yakındır bu hastalıktan muzdaripim probiyotik besin tüketiminde baya bir azalmıştı ama tam olarak hiç bitmemişti. Son zamanlar da dilimde mantar sebebiyle doktor bana mikostatin 48ml verdi bagırsaklarımdan bahsedince gargaradan sonra yutarsan iyi gelir demişti bende denedim. Yuttuğum ilk gün çok iyi geldi o sırada da işte tatlı fln hiç tüketmiyodum hatta ekmek fln hiç tüketmedim yani hiç gurultu yoktu gaz şiddeti çok düştü ağrı fln da yoktu. Bunun üstüne dondurma bal fln yardırdım test için yani yediğimde duramadağım yiceklerde hafif gurultu fln oldu. Gaz sorununa iyi gelmesine rağmen dışkı düzensizliğinde pek bi düzelme yok o yüzden aramızdan eczacı arkadaşlar bi bakarsa memnun olurum neden böyle etki etti bi mantar ilacı. Şimdiden teşekkürler.
  • Merturan97 M kullanıcısına yanıt
    "Nistatin (Nystatin), mantar enfeksiyonla­rında kullanılan bir ilaçtır. Streptomyces noursei adındaki mikrobun yaptığı bir sal­gı maddesi olarak elde edilmektedir. Man­tarların çoğu antibiyotiklerin etkisine daya­nıklıdır. Etkili olan antifungal ilaçların ço­ğu toksık olduğu için kullanılma alanı bu­lunmaz. Bunların içinde Nistatin ve Amfo-terisin nisbeten zararsız oldukları için polyen antibiotik olarak mantarlara karşı özel­likte Candida albicans enfeksiyonlarında (pamukçuk) ağızdan ve kadınların bazı akıntılarında vaginal yoldan kullanılmak­tadır. Barsakta emilmediği için sistemik mantar enfeksiyonlarında etkisi yoktur."

Yani BENCE kardeş bağırsaklarındaki mantar ve buna bağlı gaz olaylarını bir nebze düzeltmişsin dışkılama probleminde tamamen yeme içme alışkanlıklarının yanlış olmasından kaynaklanıyor bahsettiğim kitabı okumanı tavsiye ederim zaten orada kan gruplarına göre beslenme denilsede kitabın büyük bir bölümü beslenme şekli üzerine yoğunlaşılmış bir kaç örnek vereyim;

Bir kere Yemekten hemen önce ve 2 saat sonrasına kadar su içmenin zararları

Gıdaların birbiriyle olan ve vücudumuzdaki uyumları yani hazım farklılıkları ihtiyaç duydukları enzimlerin faklılıkları çok etkili

Çok fazla çeşit ve karışık yemek çok zararlı

Uzun süreli açlıklar çok önemli günde 2 öğün yemek konusu önemli

Bi kere sırf karışık çeşitli yemekler yemek bile başlı başına hastalık sebebi çünkü midede faydalı şekilde hazım olamayan gıdalar sürekli mide asidine maruz kalarak tabiri caizse çamur haline geliyor bağırsaklara geçen bu çamur vücuttaki asit miktarını arttırıyor ve yaygın asidoz oluşuyor bud abütün hastalıkların sebebi haline geliyor

Kabızlığın bir numaralı sebebi yemeğin hemen üstüne içilen sudur 2 saat geçmeden su içilmemesi gerekir.......

• https://kitap.yazarokur.com/m/can-bogazdan-cikar

Kitap hakkında yorumlar bi göz atın

Bazı arkadaşlar sıktın kardeşim diyeceksiniz ama samimiyetle söylüyorum gerçekten şifa bulacaksınız

şu ilaç bu ilaç falan diyeti değil, işin özüde şu aslına bakarsanız

Az ye az çeşit ye arada birde oruç tut ister ibadet olarak ister kür şeklinde...

• Gastro doktoru colidur , simflat ve dicetel yazdi bana.

Simflat ve dicetel ayni grup ilaç degil mi ikisi bir kullanılır mı ki

• Solgarın probiyotiğini kullanan var mı? 2-3 gündür Nbl gold kullanmaya başladım ama şişkinliğim ve ağrım şiddetlendi içerisin de bulunan süt bileşenleri yüzünden diye tahmin ediyorum laktoz hassasiyetim olduğu için. Probiyotiğe başlandığın da geçici yan etki göstermesi normal sayılır ama ciddi rahatsız etti beni. Bundan önce enterogermina kullanmıştım laktoz olmadığından mıdır bilmem rahatsız etmemişti bu kadar.

Solgarda da laktoz yokmuş. Bikaç gün daha nbl ye dayanıp solgara geçmeyi düşünüyorum belki geçici yan etkidir diye

• Yaklaşık 5 haftadır FODMAP diyeti uyguluyorum, şimdiye kadar ki en iyi sonuç. (probiyotik, gıda intoleransı, ilaçlar(meteospasmyl vs.) ) Gaz şikayetlerimi azalttı, tuvalet alışkanlığımı daha iyi hale getirdi. Bir deneyin bence.

Not: Reddit takip edilebilir, Diyet için Monash üniversitesinin uygulaması var mobil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: THIS IS ANGARA V.2

Solgarın probiyotiğini kullanan var mı? 2-3 gündür Nbl gold kullanmaya başladım ama şişkinliğim ve ağrım şiddetlendi içerisin de bulunan süt bileşenleri yüzünden diye tahmin ediyorum laktoz hassasiyetim olduğu için. Probiyotiğe başlandığın da geçici yan etki göstermesi normal sayılır ama ciddi rahatsız etti beni. Bundan önce enterogermina kullanmıştım laktoz olmadığından mıdır bilmem rahatsız etmemişti bu kadar.

Solgarda da laktoz yokmuş. Bikaç gün daha nbl ye dayanıp solgara geçmeyi düşünüyorum belki geçici yan etkidir diye
    Bizim gibi hastalara böyle ilaç şeklinde probiyotikler iyi gelmiyo doğal yollardan probiyotik almalıyız

• THIS IS ANGARA V.2 kullanıcısına yanıt
    Bir deneyeyim bunu da bakalım.
  • merhaba! öncelikle geçmiş olsun.
    benim de oğlumda(5 yaşında) bir buçuk ay süren ishal ve bulantı yaşadık. tahlillerde hiç birşey çıkmadı. 1 yaşında zatürre geçirmişti ve uzunca bir süre ağır antibiyotik kullanması gerekti. sonrasında da sık sık antibiyoik kullanmıştık malesef. çünkü alerjik astım tanısı da konuldu. ben de probiyotikler konusunda araştırma yapmaya başladım. antibiyotikler yüzünden oğlumun bağırsak florası bozulduğunu anladım. bactovis kullandık. allahtan yaşı küçük olmasına rağmen kapsül yutabiliyor. faydasını gördük yoksa doktorlar ibs den şüphelenmeye başlamıştı.
    bu konuda tecrübemi herkesle paylaşmak istiyorum çünk malesef birçok doktor hala semptomları bastırmayı tedavi zannediyor.

http://www.milliyet.com.tr/probiyotik-gercegi/gurkan-akgunes/pazar/yazardetay/11.02.2018/2607649/default.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: melek ayşe

merhaba! öncelikle geçmiş olsun.
    benim de oğlumda(5 yaşında) bir buçuk ay süren ishal ve bulantı yaşadık. tahlillerde hiç birşey çıkmadı. 1 yaşında zatürre geçirmişti ve uzunca bir süre ağır antibiyotik kullanması gerekti. sonrasında da sık sık antibiyoik kullanmıştık malesef. çünkü alerjik astım tanısı da konuldu. ben de probiyotikler konusunda araştırma yapmaya başladım. antibiyotikler yüzünden oğlumun bağırsak florası bozulduğunu anladım. bactovis kullandık. allahtan yaşı küçük olmasına rağmen kapsül yutabiliyor. faydasını gördük yoksa doktorlar ibs den şüphelenmeye başlamıştı.
    bu konuda tecrübemi herkesle paylaşmak istiyorum çünk malesef birçok doktor hala semptomları bastırmayı tedavi zannediyor.

http://www.milliyet.com.tr/probiyotik-gercegi/gurkan-akgunes/pazar/yazardetay/11.02.2018/2607649/default.htm
    Benim bağırsak floram aşırı bozuk aşırı yan etki yapabiliyor sizin oğlunuza iyi geldimi

• Yan etki sandığınız şeyler die off olabilir mi hocam? Yani iyileşirken başta bi dönem semptomların artmasına normal deniliyor. Hem vücütun probiyotiğe alışma süreci hemde kötü bakterilerin vücutu terk ederken sikayetler de artma olabilir diye. Kendinize iyi gelicek doğru probiyotiği bulup 1-2 hafta düzenli kullanmak lazım zamanla yan etkileri azalabilir.

Klaire Labs Ther-Biotic Complete Powder ten sonra solgar kullanmaya başladım hala kullanıyorum...kesinlikle faydasını gördüm.hatta bana yoğurt dokunuyor...
    ilk etapta Klaire Labs Ther-Biotic Complete Powder ile başlamanız daha iyi...yalnız dolar kuru nedeni ile pahalı...
  • murat8550 kullanıcısına yanıt
    Solgarı bugün eczaneye getirtip aldım bende hocam bikaç gün ara verip başlayacağım inşallah guruldamaya gaza iyi gelir de bende etkisini görürüm.

Sizin şikayetleriniz neydi hocam? Hangi şikayetiniz için olumlu oldu?

bende ülserde vardı...ama asıl sorunum hassas bağırsak sendromuydu...sık tuvalet ihtiyacı ve gaz... sık tuvaleti baya düzenledi gaz ise çok bir değişiklik yok...gazdan kurtuluş zor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: THIS IS ANGARA V.2

Yan etki sandığınız şeyler die off olabilir mi hocam? Yani iyileşirken başta bi dönem semptomların artmasına normal deniliyor. Hem vücütun probiyotiğe alışma süreci hemde kötü bakterilerin vücutu terk ederken sikayetler de artma olabilir diye. Kendinize iyi gelicek doğru probiyotiği bulup 1-2 hafta düzenli kullanmak lazım zamanla yan etkileri azalabilir.
    Hayır hocam midem ağrıdı 1 hafta

• quote:

Orijinalden alıntı: melek ayşe

merhaba! öncelikle geçmiş olsun.

Bu paylaştığınız yazı gerçekten çok çok önemli. Ben bunu yıllar önce yabancı kaynaklardan okuyordum hatta bir tane bile mi türk doktor bu konu hakkında konuşmaz yazmaz diyordum sonunda yazmışlar. Burda ve diğer forumlarda doğal organik olduğu için bol bol yoğurt tursu probiyotik içeren besinler vs yiyin yazıyorlar ama bilmiyorlarki onların içindeki probiyotiğin çok azı bağırsağa geçebiliyor mide asidinden.

Yani boşuna midenizi yormayın arkadaşlar kepçe kepçe de yeseniz yoğurtları turşuları pek bir yararı olamayacak. Bağırsakta çözünen kapsüllü probiyotik kullanmak şart bunun için malesef

• murat8550 kullanıcısına yanıt
    Evet ben de solgarın probiyotiğini kullandım bitene kadar hatta günde iki tane yutmuştum. Benim aşırı gazım var bağırsakta onun için kullanmıştım ama hiçbir etki etmedi malesef.

Ben yukarda bi arkadasın yazdığından sonra eczaneden gidip mikostatin candida mantar ilacı aldım. Sabah kullandım sanki gazımı biraz geçirdi gibi. Biraz daha deneyip yazarım buraya

• Beyler siz sucuk kıyma soğalı birşeyler yediğiniz zaman bağırsakları bozuyormusunuz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • http://www.tduymaz.com/otoimmun-diyeti-aip-autoimmune-paleo-diet-autoimmune-protocol/ bu siteyi çok ama çok iyi okuyup uygulaamaya çal8şalım hepimizin cevabı var nerdeyse

• 
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.