Şimdi Ara

İrritabl Barsak Sendromu ( Hassas Barsak , İbs , Spastik Kolon ) (349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
12.376
Cevap
199
Favori
1.897.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen..eşim mesela bana öyle diyor..sen su içmiyorsun hergün 2 litre su iç düzelir sen kendin büyütüyorsun filan diyor..su içmediğim doğru ama..

Şimdi facebook da alternatif tıp sayfaları mevcut onlara üye oldum..yeni bir şeyler buldum..aktif karbon ile ibs sıkıntısını geçiren olmuş..mumiyo diye bir doğal ilaç da var..bunları araştırıyorum..hatta bir hoca buldum.emekli öğretmen ninem şifacıydı bana el verdi dedi..şimdi ona 300 tl göndercem 3 aylık bir program yapacak..bitkisel kürlerle filan..kendisi Kırgızistanda yaşıyor..orda alternatif tıp olayına girmiş..

Sahtekar veya aldatmış diyenler paranı alıyor sen saf mısın diyenler olabilir..para umrumda değil ve bişey yapmak lazım..ben günümüz tıbbına güvenmiyorum ALLAH düşürmesin muhtaç etmesin..şimdi bu hocayla bu kürü yapıp aktif karbon ve mumiYo üzerinde yoğunlaşcam..sonuç alamazsam daha önce yazdığım bioenerji filan ondan ümitliyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2 haftadır probien kullanıyorum.fayda göremedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • canyash kullanıcısına yanıt
    Tavsiye ediyorum.https://vitamingiller.com/gumus-hidrosol-ve-aloe-vera-ile-bagirsak-iyilestirme-protokolu/

Ben suyu gerçekten az içiyordum şimdi elimde suyla geziyorum nereye gitsem. Bu işin suyla alakası yok emin ol 2 yıldır şu şişesi elimden düşmüyor. İnsan çare için herşeye başvuruyor siz iyi olunda tek 500 gitsin mesele değil. Artık bu durum benim psikolojimede yansıdı hep moral bozukluğu içinde gezip dolaşıyorum sanki bir çukurdayım çabalıyorum ama bir türlü çıkamıyorum.

Yazıyı okudum 5 gündür nbl probiyotik kullanıyorum ve son üç gündür bu belirtilerin hepsi var ama probiyotik bitti acaba bir daha mı alıp kullansam.

• Dr.Semra Katısöz yazın googleye kendisi nöralterapi ile kandida ya tedavi uyguluyor diyetle birlikte tabiki araştırın derim.

• Dr.Semra Katısöz yazın googleye kendisi nöralterapi ile kandida ya tedavi uyguluyor diyetle birlikte tabiki araştırın derim.

• Yazılanlara bakınca boşuna yazıp çiziyoruz diye düşünüyorum. Bazıları kendi ürününü satmaya çalışan sayfaları referans veriyor, bazıları sihirli bir madde bulup kullanarak düzeleceğini düşünüyor.

Arkadaşlar verdiğiniz linkleri iyice okursanız hepsinde diyetten, probiyorikten vs bahsediyor. Yanindada bir işe yarayip yaramadığı belli olmayan ama size bunu satmaya çalışan insanların pazarladığı ürünler var.

Yani yazıyı yazan diyor ki düzgün bir diyet yapacaksın, şekerden uzak duracaksın, probiyotik kullanacaksın bir de benim sattığım ürün olan şu ürünü kullanacaksın.

Yahu ilk dediklerini yapınca zaten geriye kalan ürüne ihtiyaç kalmıyor ki. Bu şuna benziyor; bana bir kişi geliyor ve başım ağrıyor diyor. Ben de ona sana dua okuyup ağrıyı geçireceğim ama önce şu ağrı kesiciyi iç. :)

Bakin arkadaşlar boş yere saçma sapan ürünler ile zihninizi bulandırmayın. Bu işin şimdiye kadar yazdıklarımız dışında bir çözümü yok ama diyorsanız ki ben öyle zora gelemem kömür içip iyilesecegim, gümüş suyu içip iyileşeceğim o zaman size bol şans.

Bir de 3 gün probiyotik kullanmayala olmaz o iş. En az 3 ay kaliteli!! Bir probiyotik kullanacaksın.

Bu konuda daha fazla bir şey yazmanın anlamı kalmadı sanıyorum. Tedavi ile ilgili bilgi almak isteyenler için geçmiş sayfalarda bolca açıklama mevcut.

Bakin kandidayı nöralterapi ile iyileştirdiğini söyleyen bir doktor tedavi şeklini nasıl açıklamış

-    Bitkisel ve kimyasal ilaç kombinasyonu (kimyasal destek ancak ciddi risk grubunda olan hastalarda uygulanır. Tedavi uzun bir süreci kapsar)

2-    Sağlıklı ve dengeli beslenme (Özellikle rafine karbonhidrat ve her türlü tatlıdan uzak durmak tedavinin olmazsa olmazlarındandır. Candidanın tek besin kaynağının glikoz olduğu düşünüldüğünde bunun önemi anlaşılırdır,)

3-    Nöralterapi

4-    Su ve fiziksel aktivite

5-    Ciddi candidiyozis vakalarında kolon hidroterapi ile kalın barğırsakların temizlenmesi, villus yapıları içine yerleşmiş olan candidaların uzaklaştırılması da çok önemlidir.

6-    Kolonoskopi sonucu yaygın enflamasyon bulguları olan ve hastanın öyküsü alındığında İBS düşündüren durumlarda nöralterapi ve rektal ozon kombinasyonu terapinin seyrini olumlu yönde değiştirmektedir.

7-    Bozulmuş olan barsak florasının düzenlenmesi için probiotik ve mikrobiyolojik destek çok önemlidir.

8-    Çok dirençli olan vakalarda hastanın kendi gaitasından otovaksin yöntemi ile elde edilen E.coli preparatları da kullanılmalıdır.

Sen önce ilacı iç ben duayı okuyorum olayı tam olarak bu işte:)

Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserhan -- 4 Aralık 2017; 16:17:54 >

• Arkadaşlar hepimizin sorunu mide asidi mide asit dengesi nasıl yakalanır onu bulmalıyız pepzan denen ilaç var piyasa yok artık acaba niye

• Adam ne yazmış bu ne yazmış hey allahım hala ilaç diyor lan düzgünce uygulayın şu diyeti vücudun senden akıllı! Doğru besini bulunca düzeltiyor zaten kendini

hala saçma sapan ilaç sormayın!!!

• ibsli İ kullanıcısına yanıt
    Bana mı dedin anlamadım ama ben altı ay diyet yaptım bi işe yaramadı bir deri bir kemik kaldım kaç gündür sabahları elma sirkesi ve limon suyu karıştırıp içiyorum düzelir gibi oldum o yüzden mide asidini düzeltip probiyotik takviye almalıyız diye düşünüyorum

• Şikayetin ne @gülmekgerek

• Bence ben boşuna konuştum.Ya da siz yorumları ve yazıları iyi okumuyorsunuz.Yaşça benden büyüksünüz muhtemelen bu yüzden saygıda kusur etmek istemem ama buraya gelip tembeller felan yazılması çok alakasız ki herkes aynı şartlara sahip değil.Ben probiyotik kullandım diyorum 3 gün falan değil bozuk bir beslenmem de yoktu.Ben size olanı söyleyim sadece şikayetleriniz azalıyor çünkü mide ve bağırsağı rahatlatıyorsunuz.Sorun çözülmüyor üstünü kapatıyorsunuz sadece.Sizde ki durum ibs değilse bilemem tabii.Bu gümüş suyu da aloe vera suyu da sitenin ürünü değil.Yorumlara baktıysanız kim nereden alıyor anlardınız.Türkiyede aloe vera suyu var sadece ama orada hangi şekilde almanız gerektiği yazıyor.Adam oraya özellikle yazmış ki bu tür kronik rahatsızlıklarda sadece probiyotik ile bakterileri yok edemezsiniz.Beslenme şekilleri ve dedikleriniz kesinlikle doğru ona sözüm yok zaten ama çözüm yok bu diyerek vakit harcamaya devam edecekseniz edin.Hepimiz de aynı durum da söz konusu değil.Ben de hiç bulantı yediğimi çıkarma durumu olmuyor.Tipik sendromlar.Sınava hazırlanıyorum ve bu süreç içinde stres ister istemez oluyor.Sitede ev de hazırlanan tarifler de var diyetinize uyuyorsa bakabilirsiniz.Ben deneyeceğim güzel sonuçlarla buraya gelmeyi umuyorum ki birilerinin biraz daha umudu olsun.O zamana dek Allaha emanet olun inş hepiniz güzel sonuçlar alırsınız.

• ibsli İ kullanıcısına yanıt
    Ben beş yıl önce helico bakteri tedavisi aldım ağır iki tane antibiyotik ve proton pompa inhibitörü diye bir ilaç verdi mide asidini düşürmek için o günden beri kronik ishal karın ağrısı gaz var geçmek bilmiyor şikayetim bu

• gülmekgerek G kullanıcısına yanıt
    Aldığınız antibiyotikler bağırsaklarınızdaki yararlı bakterileri de öldürdüğü için sindirim sistemi problemleri yaşıyorsunuz. Yapmanız gereken o bakterileri yerine koymak. Çözüm probiyotik takviye - iyi mayalanmış ev yoğurdu - halana turşusu vs. Ve düzgün bir diyet.

Bu arada diyet demek bir şey yememek değildir. Gerekli olan şeyleri yemektir. Bunu insanlar çok yanlış anlıyor.

• Çakşır kökü tozu ve bal karışımını deneyen oldumu.

• Daha foruma katılalı 2 ay olmuş adam kendini buranın müdavimi sanıyor. Yok diyet yapın yok probiyotik için...Senin geçtiğin yolların hepsinden geçtik koçum biz...Bu hastalığın ağrılısı var ağrısızı var, ishallisi var, kabızlısı var. Her tedavi herkese uygulanmıyor. İnsanlar mecburen kendisine iyi gelecek bir şeyler arıyor. Öyle atıp tutmakla millete ahkam kesmekle olmuyor bu işler.
  • arkadaş gaz sorunu var anlamadim gitti diskida normal kabiz ishal yok ama bu gaz sorunu adami bitiriyor hayir gelmiyorda karnimda toplaniyor gelse salıcam vsl3 getirticem kendime onu kullanicam bakalim ne olacak gunde 1 kere falan cikiyorum tuvalete zaten benim ibs biraz garip endoskopi kolonoskopi yaptilar temiz eskiden sesli sesli gaz cikartirdim artik resmen sessiz gidiyor bu durumda olan varmi hayir gaz yapacak bir seyde yemiyorum anlamadim gitti

• Şu ara seninle aynı durumdayız hocam ama bende sık sık ishal de oluyor ben akupunktura taktım bu ara yaptırıp burda sonuçlarını paylaşacağım sizlerle.

• 
Sayfa: önceki 347348349350351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.